Neptün Balık'ta
 

Neptün transitinin yükselen burcunuza göre getirdiği önemli olasılıklar

Bu yazıda tek başına Neptün transiti değil, geçmiş yıllara ait döngüler ve transitler de göz önüne alınarak, olası Neptün temaları değerlendirilmiştir.

R. Hakan Kırkoğlu

Not:Bu yazının tüm hakları saklıdır ve asla kopya edilemez.

Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, www.astro.com sitesine giderek, haritanızı çıkartabilir ve yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz.

             

Yükselen Koç
1998 yılından sonraki uzun dönemde, sizi sosyal alanda, gruplar içerinde daha idealist, hayalci kılan pek çok konu gündeme gelmiş olabilir. Bu uzun süre içerisinde, geleceğe yönelik beklentilerinizin daha belirsiz ve bulanık hale gelmiş olduğunu görebilirsiniz. Ancak  beri yandan da sosyal konular, gruplar, kimi zaman politik ya da sivil çalışmalar ilginizi çekmiş olabilir. Umutlarınız, beklentileriniz gittikçe daha belirsiz hale gelmiş olmalı. 2003’ten bu yana ise hayatınıza giren ani olaylar bir yandan büyük bir kontrol ve denge kaybı getirmiş ancak geçen bu süre içerisinde, kendi iç dünyanız ve korkularınızla daha fazla temas etmiştiniz. Bu sayede aslında akışta kalabilmeyi de öğrendiniz. Bu yıldan başlayarak yeni bir başlangıç yapabilme hevesi ve girişkenliği ile hareket edebileceksiniz. Kendinizi, hayata bakış açınızı, cesaretinizi yeniden ortaya çıkarabiliyorsunuz.
 
Ancak bu dönemde, özellikle 2012’den sonra dünyada olup bitecekler, yeni gelişen sosyal olaylar sizi yine belirli ölçüde kabullenmeye ve fedakarlıkta bulunmaya çağıracaktır. Siz bunun pek farkında olmasanız da, kendinizi gönülden vereceğiniz bir amacınız, aslında sonundan emin olmasanız da girişeceğiniz yeni amaçlar olacaktır. Neptün’ün bu transiti sınırları belirli olmayan sizin tek başına yapabileceğinizden çok daha büyük amaca odaklanabileceğinizi ifade ediyor. Bu amacın ruhsal açıdan sizi geliştiren pek çok yönü olacaktır. Ancak kişisel kazanç yerine, kendinizi içerisinde kaybedeceğiniz bir hayali ya da hayali hedefi seçebilirsiniz. Korkularınızı çözüyorsunuz. Korkularınızın çözülmesi, hayata eskisi gibi bakmayacağınız anlamına geleceği için, şimdiye kadar hayatınızı inşa etmiş olduğunuz sınırların, kuralların ve yapıların da değişmesine, sanki tsunami altında kalarak yıkılmasına da yol açacaktır. Çok güçlü bir şekilde, sahiplenmiş olduğunuz, üzerine ego kurmuş olduğunuz şeyler, önümüzdeki 14 yıl boyunca sürekli olarak çözülecek, işlevsiz ve anlamsız hale gelecektir. Kendi özünüze dönmek ana yollardan birisi olmalıdır. İçerisinde bulunduğunuz grubun, sosyal değerlerin değiştiğini görebilirsiniz.
 
Hayalleriniz de değişmekte. Başkaları ile evrensel bir birliktelik duygusu yaşayabilirsiniz. Ancak bunu başarırken, tamamen yönünüzü de kaybedebilir ve amaçsız da kalabilirsiniz. Toplumsal konularda yardımlaşma, kendinden verebilme öğreneceğiniz ve büyük ölçüde başarılı olabileceğiniz yeni değerler anlamına gelecektir. Kuşkusuz bu süreçte sezgileriniz, psişik yönleriniz aşırı derecede gelişecektir. Eğer sanatsal alanda çalışıyorsanız,bu süreç size büyük bir yaratıcılık kazandırabilir. Ancak kariyer alanında, önümüzdeki 7 yıl içerisinde yükselme yaşayacak olsanız da,  çabalarınızın bir bölümünü sosyal alana, kollektif amaçlara ayırmanız yararlı olacaktır.

Yükselen Boğa
1998 yılından bu yana hemen farkedemediğiniz, yavaş yavaş meydana gelen pek çok gelişme kariyer hedeflerinizi, toplum önündeki konumunuzu, kısaca ne yaptığınızı ve başarının ne anlama geldiğini büyük ölçüde değiştirdi. Güvene, somut değerlere ve istikrara önem veren birisi olarak, bu sürecin önemli hayal kırıklıkları getirmiş olması mümkün ancak bir yandan da eski katı ve materyalist tutumunuzu değiştirmiş oldunuz. Karşılaştığınız her olay, siz güvene ve maddi değerlere ne kadar tutunmaya çalışsanız da, çözüldü, dağılmaya başladı. Kariyerinizde çözülmeler oldu. Güvendiğiniz, hep sağlam sandığınız sistemler, şirketler, yöneticiler gittikçe eridi ve zayıfladı. Ancak 2003’ten sonraki dönemde ise bu olaylar karşısında, hedeflerinizi yenilemeye, yeni bir rüzgara yönelmeye başladınız. Yeni arkadaş grupları düşüncelerinizi zenginleştirdi. Sosyal konulara, sadece kendinizi için olmayan, toplumu da ilgilendiren gelişmelere yöneldiniz. Bu arada sizi duygusal açıdan besleyen, sezgilerinizle yaratıcılığınızı birleştirebildiğiniz sosyal imkanlar da gelişti.
 
Şimdi, bu süreçte, 2011’den başlayarak, tüm bu açılımların sonucunda hayatınızda daha fazla risk almak gücüne eriştiniz. Hatta parasal açıdan son zamanlarda yaşanan ani olaylar bir dizi huzursuzluğa da yol açmakta. Para durumunuz, birikimleriniz elinizde olmayan nedenlerle beklenmedik dalgalanmaların içine girdi. Bu durum sizi endişelendirmekle birlikte, aslında eski varsayımlarınızdan da kurtulmaya başlıyorsunuz. Nitekim 2012’den itibaren Neptün’ün etkisi ile birlikte, geleceğe yönelik beklentilerinizde çok daha ruhsal hedefler belirlemeye başlıyor olacaksınız. Bu sizi her açıdan ilgilendirecek bir süreçtir. Önümüzdeki 14 yıl boyunca yeni idealler ve sosyal açıdan bağlanacağınız görüşler, umutlar var. Bu süreçte daha önce sıkı sıkıya bağlı olduğunuz arkadaşlıklar çözülürken, yerine yenilere gelebilir.

Geleceğe yönelik beklentilerinizde daha yumuşak, toleranslı ve gevşek bir tutum izleyebilirsiniz. Yeni arkadaşlarınız arasında artistler, hayalci tipler ve karmaşık, kimi zaman yönsüz, bağımlı ya da zayıf karakterli kişiler de bulabilirsiniz. Daha ütopik insanlar çevrenize girebileceği gibi, siz de sosyal alanda kendinizden verici hale gelebilirsiniz. Ancak bu kişiler ne kadar çekici gelse de güven telkin etmeyebilirler. Doğal olarak tüm bu süreç, geleceğe yönelik hedeflerinizde sizi daha evrensel, yaratıcı, verici, spritüel açıdan gelişmiş ve hayalci kılmakta. Kendinizi adayacağınız hedeflerinize ve bu yönde kuracağınız arkadaşlara ve sosyal gruplara daha temkinli bakmanızda fayda var.

Yükselen İkizler
1998’den bu yana yavaş yavaş gelişen olaylar hayata bakış açınızı büyük ölçüde değiştirmiş olmalı. Bu süreçte düşünceleriniz, inançlarınız ve sosyal değerlendirmeleriniz zenginleşmiş olmalı. Bir bölümünüz ufuklarınızı genişletirken, çok farklı, egzotik hatta daha mistik görüşlere meyletmeye başladınız. Yabancılarla ilişkiler, yolculuklar size yeni esinler sağlayarak, düşünsel açıdan daha esnek ve geniş görüşlü olmaya başladınız. Ancak 2003’ten sonra bu trend size yeni ve ani gündem maddeleri getirdi. Zira bu zihinsel gevşemenin ardından, gerek kariyeriniz gerekse hedefleriniz neredeyse alt üst oldu. Şimdi 2003’ten sizi altüst eden bu koşulların en anlama geldiğini daha iyi görüyorsunuz zira kabullenmeyi öğrendiniz ancak o dönemde, işiniz, aileniz, neler yapmak istedikleriniz konusunda başı sonu pek belirli olmayan bir döneme girmiştiniz. Şimdi 2011’den sonra ve 2012’den itibaren daha belirgin biçimde, kariyerinizde, işinizde, hayat hedeflerinizde yaşamış olduğunuz bu ani değişiklikleri daha iyi yerine oturtabileceksiniz. Bu zamana kadar geliştirmiş olduğunuz esneklik ve yeni ruhsallık sayesinde hayata bakış açınızı olabildiğince genişletmekte ve daha da ruhsal bir perspektif kazanmaktasınız.
 
Kuşkusuz eğer olaylara aşırı mantık ve düzenle yaklaşan bir kişi iseniz, Neptün’ün Balık burcundan geçişinden oldukça rahatsız olabilirsiniz. Bu transit size ancak gönülden yapabileceğiniz bir işte topluma hizmet etmenizin doğru olacağını göstermekte. Yapmak istediğiniz şeyler ve hedefleriniz mutlaka içerisinde yaratıcı, sınırsız  ve egzotik şeyler taşımalı. Böyle bir süreçte, kariyerde, hedeflerde aşırı planlı olamayacaksınız. Eğer kurumsal açıdan kuralları katı olan bir yerde çalışıyorsanız ve buna devam edeceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz, zira bir süre içinde, 2012’de iyice belirgin olacak şekilde, içinde bulunduğunuz kurumun zayıfladığını, dağıldığını ve belirsizliklere gömüldüğünü görmeye başlayabilirsiniz. Doğal olarak bu transit aslında kişisel planda hedeflerinizi yenilemenizin çok doğru olacağını göstermekte.
 
Nitekim bu yıldan başlayarak içinde bulunduğunuz gruplar, arkadaşlar ve sosyal imkanlar size yepyeni ümitler ve taze fikirler getirecektir. Kişisel açıdan benimseyeceğiniz ve bir bakıma kendi bakış açınızı duygulamaya koyacağınız, sosyal açıdan dinamik bir ortama girmeniz sayesinde, yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirebilirsiniz. Balık burcundan geçen Neptün, ilham alabileceğiniz yeni bir vizyonunuz olabileceğini ve bir ölçüde gözlerinizi de kapayarak, kendinize yeni idealler bulacağınızı açıklamakta. Ancak gerçeklerle idealleri birbirine karıştırmamak gerekir. Yapacağınız bu yeni işte ego inşa etmek üzere değil, sahip olduğunuz yetenekleri mümkün olduğunca dağıtmak ve paylaşmak üzere ilham alabilirsiniz. Bu transit sizi bir ölçüde toplum önüne çıkaracak ve sınırsız bir yaratıcılık uygulamanıza yardımcı olacaktır. Zorlayıcı olan ise, bu gidişatı tek başınıza pek kontrol edememeniz olabilir. Bazı hareketleriniz ya da ayakları yere basmayan tutumunuz ya da dışsal, sosyal koşullar nedeniyle belirli ölçüde yanlış anlaşılma riskine de sahipsiniz. Eğer çok dikkatsizlik yapar ve kendinizi hayallere aşırı derecede kaptırırsanız, skandal durumlar bile söz konusu olabilir. Bu nedenle kimlerle ne üzerinde çalıştığınıza her zaman dikkat etmelisiniz. Yapmak istediğiniz şeyler başkalarına çok garip gelebilir ya da yanlış anlamalara çok açık olabilir. Üstünüzde çalışan kişiler çok ilham verici olabileceği gibi sizi yanlış hedeflere de yönlendirebilirler. Bu nedenle otorite figürlerinize daha eleştirel bir gözle bakmalısınız. Kendi hedeflerinize de. Eğer dikkatsiz davranır ve plansız davranmayı seçerseniz, hedeflerinizin hayal kırıklığına dönüştüğünü görebilirsiniz. Sonuçta bu güçlü transit size son derece yaratıcı çalışma olanakları sunmakta.
 
Medyada, sanatsal alanda ya da içerisinde ruhsal boyutlar olan konularda büyük bir başarı kazanabilirsiniz. Tabii ayaklarınızı yerden kesmeyerek. Otorite figürleri hayatınızda birer birer dağılırken, kendi yelkeninizi kendiniz ayarlamak durumundasınız.

Yükselen Yengeç
1998’den bu yana ortaklaşa parasal konularda, başkaları ile kurmak istediğiniz bağları, güven arayışını yenilemek, dönüştürmek yönünde çok şey öğrendiniz. Bu süreç size yavaş yavaş da olsa, birlikte olduğunuz kişilerden daha bağımsız kalabilmeyi öğretti. Duygusal krizler, güven krizleri yaşandı. Doğanız gereği başkaları ile yakın duygusal bağlar ve içiçe geçebilen ilişkiler kurma eğilimindesiniz. Ancak 1998’den sonra gelişen olaylara bakarsanız, aslında bu alanlarda yani ilişkilerinizde bir dizi hayal kırıklığı ve güvensizlikler gündeme geldi. Maddi alanda da kendinizi daha fazla ayırma ve sınırlarınızı yeniden çizme yoluna gittiniz. Sizi derinden etkileyen bu gelişmeler 2003 sonrasında yeni bir boyuta taşınmaya başlamıştı. 2003’ten bu yana artık daha geniş bir çerçevede hareket edebilmeye ve başkalarının çok farklı görüş ve inançlarını, kültürlerini keşfetmeye başladınız. Yabancılarla, uzak ülkelerle ilişkileriniz ya da en azından hayata bakış açınız yenilendi. Farklı kültürden ya da inançlardan kişilerin zihniniz üzerindeki etkisi çok geliştirici oldu. Şimdi öyle bir noktadasınız ki, tüm bu öğrendiklerinizi bir ileri aşamaya geçirebilir ve cesaretinizi de kullanarak, kariyerinizi, hedeflerinizi çok daha atılımcı, girişken bir şekilde kullanabilirsiniz. Hayat sizden öne çıkmanızı, artık endişelenmemenizi ve tamamen tek başınıza bile yapabileceğiniz işlere, hedeflere odaklanmanızı adeta talep ediyor.

2011’de başlayan ve 2012’de daha belirgin hale gelecek olan Neptün Balık transiti sizi sosyal açıdan, düşünsel açıdan gittikçe zenginleştirecek. Bu süreçte hayata bakış açınızda büyük bir açılım olacak. Eski bakış açınızın, inançlarınızın, görüşlerinizin dağıldığını göreceksiniz. Bu transit sizi daha geniş bir dünya ile temas haline koyacak. Çok farklı hatta garip inançlar, farklı kültürden bakış açıları, mistik ögeler gündeminize gelmeye başlayabilir. Neptün transiti sayesinde akademik konulara, araştırmaya yönelebilir ve kültürel konularda sınırlarınızı genişletebilirsiniz. Yapacağınız yolculuklardan ya da iş hayatında karşılaşabileceğiniz kişilerden yeni ve çok farklı bakış açıları edineceksiniz. Sonuçta bu transit sizin kültürel, akademik alanda geniş boyutlu düşünmenize yardımcı olacak. Hatta bu sayede 2008’den beri yakın beraberliklerde, ilişkilerinizde ve evlilik hayatınızda yaşamış olduğunuz travmaları ve sizi manipüle eden kişileri bile daha farklı gözlerle değerlendirmeye başlayabileceksiniz. Balık burcundaki Neptün sayesinde arayışlarınızın, inançlarınızın sınırları genişleyecek. Kuşkusuz böyle bir genişlemenin bazı zor yönleri de olabilir. Örneğin inançlarınız yüzünden bazı hayal kırıklıkları ile de karşılaşabilirsiniz. İçerisinde bulunduğunuz sosyal, kültürel çevre ile bağlarınızı geliştirebileceğiniz gibi, bu konularda karşınıza çıkabilecek eğitmenler, okullar yönünüzü iyice dağıtabilir. Ancak sonuçta sürece güvenmeli ve entelektüel açıdan kazanımlarınızı sağlama almaya gayret etmelisiniz.
 
Karşılacağınız guru tipli kişilerden çok şey öğreneceksiniz. Ancak onların da sınırları ya da eksikleri olabileceğini farkedebilmelisiniz. Bağlı olduğunuz inanç sistemi sizi hayal kırıklığına uğratabilir, hatta kimi zaman yanıltıcı da olabilir. Ancak bu uzun bir süreçtir ve içerisinde kendinizi kültürel açıdan büyük bir dünya vatandaşı gibi hissedebileceğiniz, bağlarınızı znrginleştirebileceğiniz yeni olasılıklar içinde yol alacaksınız.

Yükselen Aslan
1998’den beri yavaş yavaş ortaya çıkan gelişmeler birebir ilişkilerinizde, evlilikte ya da yakın arkadaşlıklarda önemli ruhsal deneyimler yaşadığınızı anlatıyor. Bu süreçte oldukça zorlandınız zira karşınıza çıkan kişiler sizin önem verdiğiniz, üzerine kişiliğinizi kurduğunuz konuları dağıttılar ve daha karmaşık hale getirdiler. Gözleriniz açık ya da kapalı olsun, sonuçta aldanma, aldatılma ortaya çıkmış olabilir. Ancak bir yandan da bu süreçte kişiliğinizin yumuşadığını, sınırlarınızın gevşediğini görmeye başladınız. İdealize ettiğiniz pek çok kişi oldu. Bu kişiler size ister istemez yeni şeyler öğrettiler. Bu yolla acıma ve fedakarlık duygusu geliştirmeye başladınız. Bu arada 2003’ten itibaren, ortaklaşa konuların getirdiği finansal sorumluluklar ya da genel olarak maddi durumunuz da dengesiz bir hal almaya başladı. Sizi ve eşinizi, yakın arkadaşlarınızı ilgilendiren gelişmeler psikolojik açıdan yorucu ve kriz yaratıcı şekilde ilerlemeye başladı. Bu süreçte, duygusal açıdan zayıflık duygusu ile baş etmeye başladınız. Ancak şimdi, şu anda, bu deneyimler zinciri yeni bir algı penceresinin de açılmakta olduğunu göstermekte. Bu süre içerisinde öğrendiğiniz ve özellikle ego olarak vazgeçtiğiniz, kendinizi akışa bıraktığınız konular sayesinde, kendinizi resetleyebilecek, tazeleyebilecek bir bakış açısına doğru ilerlemektesiniz. Önümüzdeki yıllarda hayatın pek çok cephesinde, yeni kişiler, yabancılar, yeni yerler inanç ve görüşlerinizi uyarıcı etkiler yapacaktır. Hayata bakış açınızda daha dik, daha cesur ve savaşçı bir tutum izlemeye başlayacaksınız. Tüm bunların yanında, bu yıldan başlayarak, yavaş yavaş 2012’de daha belirgin hale gelecek şekilde, hayatın gizli kalan yönleri ile daha derin bir biçimde ilgilenmeye başlayacaksınız. Psişik açıdan hassasiyetiniz iyice artacak. Daha önce bir şok ya da kriz biçiminde yaşadığınız olayları daha yumuşak ve toleranslı biçimde değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Bu sürecin güçlü bir psikoterapik yönü de olacaktır. Siz açık bir şekilde farkedemeyebilirsiniz ancak bu süreç hayatınızın eskiden kalan kısımları gittikçe silikleşecektir. Ancak finansal alanda daha dikkatli ve gerçekçi olmaya gayret etmelisiniz. Bu transit eşinizin ya da ortağınızın parasal konularda ya daha dikaktsiz ya da belirli konularda çaresiz olabileceğini gösterebilir.

Ayrıca miras, yatırımlar ya da borçlara ilişkin konularda anlaşmalara, yazışmalara dikkat etmelisiniz. Siz tam farkında olmasanız da kendinizi feda edebileceğiniz büyük borçlar altına (maddi ya da manevi) girmek söz konusu olabilir. Benzer şekilde, size çok yakın insanların sürekli olarak sizden yardım taleplerini ve bu isteklerinin arkasındaki motivasyonu daha iyi farketmeye çalışmalısınız. Dikkatsizliklerin ya da boş vermişliklerin sizi değişik oranlarda irili ufaklı değişik derecelerde finansal riskler altına sokabileceği gerçeğini unutmamalısınız.


Yükselen Başak
1998’den başlayarak geriye baktığınız, bu süreçte yavaş da olsa, iş hayatınızı, genel düzeninizi, mesleğinizi ve sağlığınızı ilgilendiren gelişmelerin hayatınıza yeni boyutlar kattığını görmüş olabilirsiniz. Bu yıllardan başlayarak, yaptığınız işe daha yaratıcı, belki karmaşık ancak daha esnek kurallar getirmeye başlamış olabilirsiniz. İçerisinde bulunduğunuz gruplar, iş arkadaşları yüzünden kendinizi feda ettiğiniz ve onların hatalarından sürekli kurban durumuna düştüğünüz başka durumlar da ortaya çıkmış olabilir. Bu süreçte, her zaman düzene, mantıka ve kurallara uyan birisi olarak, esnemek, gevşemek ve yeni bir tutum belirlemek durumunda kaldınız. Zira kontrol edemediğiniz, elinizde olmayan nedenler de belirsizlik ve karışıklık yarattı. Hatta bu süreçler sağlığınızı, bağışıklık sisteminizi bile etkilemiş olabilir. İlaçlara, psikosomatik durumlara daha hassas duruma geldiniz. Ancak 2003’ten itibaren, farkında olun olmayın, ikili ilişkilerinizde ve arkadaşlıklarınızda ortaya çıkan ani gelişmeler hayattan öğrendiğiniz bu derslerin yeni bir bölümünü oluşturmaya başladı. Zaten kolay etkilenen ve hassas bir duruşa sahip olan kişiler olarak bu süreçte hem olumlu hem de olumsuz, kendiniz ve ilişkileriniz, yakın arkadaşlarınız konusunda pek çok şok yaşadınız. Bu konularda kendinizi aşırı bağladığınız ya da bir şekilde kör olduğunuz durumlardan uyanmaya başladınız. Bazılarınız boşandı, bazılarınız aniden evlendi sonra yeniden başka yollara gitti. Kısaca bu süreçte ilişkilerin ve arkadaşıkların uyandırıcı rolü devam etti.
 
Şimdi şu anda, ortaklaşa konularda artık pasif kalamayacağınızı görmeye başladınız. Sizi gerek maddi gerekse manevi açıdan ilgilendiren ilişkilerinizde büyük bir uyanış içerisindesiniz. Belirli ölçüde risk almanın gerekli olduğunu da idrak ediyor olabilirsiniz. Kuşkusuz bu süreç, Neptün’ün Balık burcunda ilerleyeceği dönemde, kendinizle ilgili izlenimleriniz, görüşleriniz yavaş ilerleyen bir evrimden geçecektir. Bu evrimde, kendinize karşı daha toleranslı olmayı öğrenme durumundasınız. Ancak bunu tek başınıza değil, karşınıza gelecek yeni bir bilince sahip kişilerden elde etmeye başlayacaksınız. Bu sürece direnmemeli, 2003’ten bu yana kazanmış olduklarınızı da reddetmemelisiniz. Zira daha önceden şok olarak yaşadığınız tüm durumları şimdi yumuşak bir şekilde örtebilecek, kişisel sınırlarınızı genişleteceksiniz. Karşınıza çıkacak kişiler sizi ruhsal yönden geliştirebilir, size ruhsal bir öğretmenlik rolü oynayabilir. Ancak hayat her zaman hassas bir denge üzerine oturduğu için, bir yandan da bu kişilerin gerçek motivasyonlarını da göz ardı etmemelisiniz. Aşırı yargılayıcı olmamalısınız fakat sizi kötüye kullanabilecek arkadaşlara, ilkesiz davranışlara ve aldanmalara da izin vermemelisiniz. Kuşkusuz tam olarak elinizde olmayan nedenler yüzünden evlilik, ilişkiler ve yakın arkadaşlıklar sizi bir rahibe Terasa haline dönüştürebilir. Genel olarak anlaşmalar, hukuki davalar ve sözleşmelerinizde daha gerçekçi ve önlemci olmaya özen göstermelisiniz.

           

Yükselen Terazi
1998’den bu yana yavaş yavaş, çok açık bir şekilde olmasa da gündeme gelen konulara baktığınızda, sizi yaratıcı alanda daha keyifli kılan pek çok fırsatın ortaya çıktığını gördünüz. Bu süreçte, kendinizi daha artistik şekilde ortaya koymuş olabilir, hayatın güzelliklerine, keyfe ve ilişkilere de yönelmiş olabilirsiniz. Aşk hayatında gözlerinizi kapattığınız deneyimler, size bir ölçüde zarar bile vermiş olsa da, bu alanda mutluluk ve bütünleşme imkanı getiren olaylar olmuş olabilir. Bu arada yaratıcı alanda daha mistik konulara, ruhsal gelişiminizi destekleyen insanlara yönelmiş olabilirsiniz. Kuşkusuz çocuklarla ilgili uğraşlar da bazı fedakarlıkları hoş da olsa, aslında kendi kendinizi kandırabildiğiniz durumlara yol açmış olabilir. Her durumda daha gevşek, zevklere yönelik, bu yönde riske giren, aşkta kendini kaptırabilen koşullar içerisinde olmuş olabilirsiniz. Ancak 2003’ten sonra sizi aniden etkileyen, silkinip kendinize gelmenize neden olan olaylar da gündeme gelmiş olmalı. Bu tarihten sonra iş hayatınızda ortaya çıkan ani değişiklikler pek de düzenli olmayan bir trend yarattı. Çalışma koşullarınız çok çalkalandı, belirsizleşti ya da siz de yeni çalışma teknikleri uygulamaya ve öğrenmeye başladınız. Şimdi, bu dönemde ise geliştirmiş olduğunuz bu teknikleri başkaları ile daha fazla paylaşıp ortaya koyabileceğiniz imkanlar elde edebileceksiniz. Kişisel dehanızı ortaya koyabileceğiniz pek çok fırsat elde edebileceksiniz. Bu arada sizi size yansıtan ilişkilerinizin, evlilik ya da ortaklıklarınızın yönü de aniden değişebilir.

Artık eskisi gibi davranamadığınızı görmelisiniz. Daha kararlı ve net olmak durumundasınız. Bu dönemden başlayarak, ortaya çıkan diğer koşullar ise size geliştirdiklerinizi daha artistik, yaratıcı hayalgücüne dayanacak şekilde ortaya koyma imkanı getirebilir. Belirli bir amaç, ülkü ya da idealizm uğruna yapabileceğiniz şeyler olabilir. İşte ya da yaptığınız işlerde daha verici, fedakar ve hatta gözleri kapalı biçimde davranabilirsiniz. Bu belki de sizin isteğiniz doğrultusunda değil, daha çok sosyal gereklerden ve dışsal faktörlerden kaynaklanıyor olabilir. Olumlu anlamıyla bu süreçte, önümüzdeki uzun yıllar içerisinde iş yeteneklerinizi, çalışma koşullarınızı çok daha yaratıcı ve artistik kılabilirsiniz. Ancak negatif boyutunda ise, çalışma koşullarınızın kurbanı haline gelme durumunuz da olabilir. Altınızda ya da yanınızda çalışan kişileri boş vermemeli, bu kişilerle daha gerçekçi ve açık, şeffaf ilişkiler geliştirmeye bakmalısınız. Çalışma ortamınıza ya da iş rutinlerinize girebilecek olan belirsizlikler sizi belirli ölçüde kararsız, verimsiz hatta işsiz de kılabilir. Bu yönde daha ilkeli olmaya gayret edin. Bu arada sağlığınızı etkileyebilecek psikosomatik koşulların da gündeme gelebileceğini unutmayın. Bağışıklık sisteminizi güçlendirin, çok fazla ilaç kullanımına yönelmeyin.

Yükselen Akrep
1998’den bu yana süregelen gelişmelere baktığınızda, sizi yakınlarınız, aileniz ve duygusal bağlarla ilgili olaylarda meşgul eden pek çok süreç yaşandı. Bu uzun süreçte, kendi iç dünyanız ve ailenizi ilgilendiren konularda belirsizlikler, fedakarlıklar ve kabullenmeler söz konusuydu. Akrep su elementinden bir burç olarak derin ve organik duygusal bağlar kurmaya önem verir. Ancak 1998’den sonra gündeme gelmeye başlayan bu süreçler sizi eski duygusal bağlarınızdan yavaş yavaş da olsa çözülmeye ve daha bağımsız hale getirmeye başlamıştı. Bu sürecin başında, daha önce kurmuş olduğunuz güçlü bağların artık size duygusal açıdan bir anlam ifade etmemeye başladığını ya da bir ölçüde kendi kendinizi kurban etmeye yönelik olduğunu farkettiniz. Kuşkusuz bu uzun süreçte, ev, yerleşim, babanızı ya da ailenizi ilgilendiren pek çok gelişme belirsizlik, fedakarlıklar ve kabullenmeler getirdi, adeta eski bağlarınızından arındınız. Şimdi bu dönemde, her açıdan daha tek başına ve özgür biçimde hareket edebilme imkanına sahipsiniz. Özellikle bu durum iş hayatınıza ve yaptığınız işlere yansıyor. 2003 sonrasında yaratıcı alanda, aşk hayatınızda, sizi duygusal açıdan mutlu eden konularda yeni uyanışlar ve keşifler yaşadınız. Bir bakıma duygusal alanda daha bağımsız ve farklı olabilmeyi öğrendiniz. Aşırı derecede, sorgulamadan bağlı olduğunuz ilişkilerden kendinizi ayırmaya başladınız.

Yine bu süreç yaratıcı alanda, çocuklarla ilgili konularda pek çok şey keşfettiğinizi ve sezgisel açıdan kendinizi geliştirdiğinizi anlatıyor. Doğal olarak bu dönemde, tek başına yapabileceğiniz işlerin farkındasınız. Yaratıcılığınızı bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Bu yıldan başlayarak ve 2012’den itibaren daha belirgin hale gelecek şekilde, sevgi ve aşk ilişkilerinizde kendinizden verebileceğinizi, kendinizi adayabileceğiniz pek çok konu olduğunu görebilirsiniz. Balık burcunda ilerleyecek olan Neptün, eğer yaratıcı ve hayal gücüne dayalı bir işte çalışıyorsanız, bir sanatçı iseniz, bu süreçten büyük kazanımlar elde edebileceğinizi anlatmakta. Bir anlamda kendinizi adayabileceğiniz, gözlerinizi kapayarak yapabileceğiniz ve bundan keyif duyabileceğiniz çok şey olacak. Bu kişisel ifadenize, yaratıcı alana ait bir uğraş olabileceği gibi, içerisine çocukları da alabilir. Aşkta kendinizi yeniden bırakabileceğiniz, pek çok yönden fedakarlıkta bulunabileceğiniz durumlar var. Ancak parasal konularda, harcamalar yönünde ve spekülatif işlerde iki kere dikkatli ve gerçekçi olmaya özen göstermelisiniz. Neptün transiti romantik ilişkilerinizin yoğunluğunu arttırırken, bazı hayallere ve yeteri kadar gerçekçi olamamak yüzünden hayal kırıklıklarına ve haritanızın özel durumuna göre, aldanmaya, aldatmaya da açık eğilimler getirmekte. Aşkı çok fazla idealize etme riskiniz var. Benzer şekilde aşkınız için aşırı fedakarlıkta bulunabilir ve kendinizi kurban yerine de koyabilirsiniz. Belki bunun başta farkına varamayabilir ve hatta kendiniz isteyerek yapabilirsiniz ancak daha bilinçli olmalısınız. Benzer şekilde, spekülatif yatırımlar da gözü kapalı kararların getirebileceği zararlara yol açabilir. Genel olarak bakıldığında ise bu transit yaratıcı enerjinizi büyük oranda artıracak ve sizi ruhsal alanda daha mutlu ve verici kılacaktır.

Yükselen Yay
1998’den bu yana yavaş ve farkedilmeden gelişen bir süreç de olsa, düşünce biçiminizin, olayları değerlendirirkenki yaklaşımlarınızın, algınızın çok daha sezgisel ve yaratıcı hale geldiğini farkedebilirsiniz. Bu uzun süreç içerisinde, eğitim hayatınızdan, yakınlarla ilişkilere ve kardeşlerinize kadar sizi zihinsel açıdan meşgul eden konularda çok daha farklı bir bakış açısı kazandınız. Eskiden mantıklı bulamadığınız hatta anlamakta zorluk çektiğiniz konularda daha esnek ve toleranslı bir yaklaşımınız var. Düşünce sisteminiz daha üst seviyelerde çalışmaya başladı. Kuşkusuz kafanızı karıştıran ve sizi düşüncelerinizde daha belirsiz kılan şeyler de var ancak 2003’ten sonra, kendi özel hayatınızda, aileyi, evi, yerleşiminizi, köklerinizi içeren konularda da ani ve büyük aydınlanmalar ortaya çıkınca, artık hiçbir şeyin eskisi gibi devam etmediğini ve kökten sarsıldığınızı, değiştiğinizi anlamaktasınız. Bu değişikliklerin büyük bir bölümü sizin elinizde olmayan koşullarla gelişti, aniden sallantılar yaşandı. Sanki köklerinizden kopartıldınız. Ancak sizi farketmeden bağlayan duygusal yüklerden ve kendinizi suçlu ya da zorunlu olarak bağlı hissettiğiniz insanlardan da, bazen bu baba ve aile olabilir, koptunuz.
 
Şimdi tam da  bu dönemde, yaşanan bunca kopuşun ve istikrarsızlığın ardından hayatınıza yeni bir filiz ve şekillenme doğuyor. Artık bağlı değil, daha özgürsünüz. Kişisel özgünlüğünüzü yaratıcılığınız yönünde ortaya koymaya hazırsınız. Daha bireysel, daha tek başına, daha radikal ve cesur bir tavır içerisinde olacaksınız. Kendinizi canlandırmaya, hayattan, aşktan yeniden zevk almaya ihtiyacınız var. Baskılardan çıkıyorsunuz. Bu bağlamda, Balık burcuna geçen Neptün sizin yeni kökler salabilmeniz için büyük bir ruhsal arayış içerisine gireceğinizi anlatmakta. Önümüzdeki uzun sürece, 14 yıl boyunca bir yere yerleşmek, ait olmak, kök salmak konularında belirsizlikler ve kaos yaşanabilir. Ancak siz bunu dert etmek yerine, kendi içsel hayatınızda, duygusal yaşamınızda da bir yolculuğu çıkmaktasınız. Kuşkusuz bu transit sizi değişik açılardan etkileyecektir. Zaten sürekli arayış içerisinde olan bir doğanız var. Geliştirici yönü ile bu transit altında bir yerlere bağlı kalmayacak, kalamayacaksınız. Kökleriniz ve geçmişinizle ilgili konularda daha hayalci ve sezgisel açıdan duyarlılık kazanmaya başlayacaksınız. Daha önce kopan duygusal bağların yerine yenileri gelmeye başlayacak. Bu transit babanızla ya da ailenizle olan bağların gerçek anlamında gevşeyeceğini, daha sanal hale gelebileceğini anlatıyor. Ancak ilginç bir şekilde, ev, ailevi konular ve babanızla ilişkinizde gözlerinizi kapatan, sizi bir şekilde yeniden bağlayan, fedakarlıklarda bulunmanızı gerektirebilecek diğer başka gelişmeler de söz konusu olabilir. Kendi içinizde ortaya çıkan belirsizlik fırtınalarını bir ölçüde dindirmeye gayret etmelisiniz. Hayatınızın yönü konusunda çok sayıda düşünce, ilham ya da fantazi ortaya çıkarken, yine de bunları harekete geçirecek yeni motivasyonlara açıksınız.

Yükselen Oğlak
1998 yılından bu yana süregelen gelişmelere baktığınızda, para ile ilişkinizin, ekonomik durumunuzun çok daha farklı boyutlara taşınmış olduğunu görebilirsiniz. Bu uzun vadeli süreç yavaş yavaş gelişiyor olsa da, kazançlar ve maddi durumunuz söz konusu olduğunda, artık eskisi gibi katı ve hırslı değilsiniz. Geçen uzun yılların ardından değerleriniz değişime uğradı. Öyle ya da böyle, isteyerek ya da istemeyerek, maddi alanda daha idealist, verici ve fedakar hale geldiniz. Değişik sosyal nedenler, sosyal paylaşım ve yardımlaşmalar maddi koşullarınızı değişime uğrattı. Bu belki ilk başta size zor gelmiş de olabilir. Nitekim Oğlak, sınırların fazlasıyla farkında ve gerçekçi bir yapıya sahiptir.
 
Ancak aradan geçen yıllar içerisinde maddiyatın tek gerçek olmadığını, yaratıcılığınızı ve üretkenliğinizi ortaya koyarken, sosyal gelişmelerin, yaratıcı hayalgücünün de önemli olmaya başladığını farkettiniz. Üretim kapasiteniz, çalışma biçiminiz değişime uğradı. Daha yaratıcı, daha sezgisel ve hayalci olabileceğiniz yeni yetenekler geliştirdiniz.
 

2003’ten sonra ise, düşünsel açıdan yine harekete geçiren, sizi olaylara daha farklı bakmaya iteleyen ani olaylarla da karşılaştınız. Yakın çevrenizdekilerle, kardeşlerinizle ya da zihinsel alanda meşgul olduğunuz pek çok konuda, kendinizi ve duygularınızı daha farklı ve yeni bir biçimde ortaya koymaya başladınız. Artık farklı ve yenilikçi düşünce kalıplarınız var. Şimdi ise, bu dönemde, eskiden iyice kopmaktasınız. Bu kopuş geçmişinizden, ailenizden ve şimdiye kadar sağlam olarak saydığınız tüm temellerden kopmanıza yol açıyor. Sanki artık yola tek başına hareket etme zorunluluğu ile devam ediyorsunuz. Babanızla ilişkiniz, ev ve yerleşim konuları ani bir biçimde, sizi bulunduğunuz köklerden kopmaya zorladı. Bu sarsıcı ve yeni riskler içeren bir gelişme gibi gözükse de aslında, hayatınızın baştan sona yenilemeniz açısından gerekli bir süreçtir. Bu dönemde, Balık burcuna ilerleyen Neptün transiti de, şimdilerde ortaya çıkan yeni yakın çevrenize daha duygusal ve fedakar bağlarla yeniden bağlanabileceğinizi anlatmakta. Düşünce düzeyinde kendinizi bağlı ve idealize hissedeceğiniz yeni fikirleriniz olabilir. Hayata bakışınız, görüşleriniz daha sezgisel, artistik ve evrensel bir boyut kazanmakta. Sözlerinizi daha zengin ve anlamlı kılabilirsiniz. Kuşkusuz bunun yanında, yakın çevrenizdeki bazı kişilerin size parazit haline gelmemesine dikkat etmelisiniz.
 
Belirli düşüncelerde yeteri kadar objektif olamayabilirsiniz. Yapacağınız sözleşmeler, anlaşmalar dikkatli biçimde okunmalı ve yanlış yorumlanmamalı. Düşünce biçiminizin aşırı esnek hale gelmesi ister istemez hatalı düşüncelere de yol açabilir. Eğer bir yazar ya da hayal gücünü kullanan birisi iseniz, bir problem yok ve çok da yaratıcı olabilirsiniz ancak iş hayatı açısından bakıldığında bu uzun süreç başkalarının ne dediğini daha gerçekçi anlamaya ve yorumlamaya ihtiyacınız olabilir. Kardeşlerin ya da yakın çevrenizin bir şekilde gözlerinizi kapatmasına, sizi körleştirmesine izin vermemelisiniz.

Yükselen Kova
1998’den bu yana yükselen burcunuzda yavaş yavaş ilerleyen Neptün, bu uzun süre içinde sizi daha toleranslı, yumuşak ve verici bir insan kıldı. Kova ilkeleri ve kuralları olan bir burç olsa da, bu süreç içerisinde o kadar çok şey öğrendiniz ki, sanki bir denizin kayaları yavaş yavaş eritmesi, törpülemesi gibi hayata bakış açınızı daha evrensel bir seviyeye yükselttiniz. Geçen yıllar içerisinde sizi hassaslaştıran çok şey oldu. Başkalarına ait konular, sosyal hayata ilişkin gelişmeler sizi daha bütüncül ve fedakar bir insan haline getirdi. Ülkü ve ideallerinizi önemsediniz, katı yönlerinizi gevşettiniz. İdealleriniz doğrultusunda hareket etmenin önemli olduğunu düşündünüz. Hatta kendinizi kişisel açıdan kurban ettiniz, sanki elinizde olmayan nedenlerle bir ölçüde zayıf düştünüz. Kimi zaman bu uzun transit hayata bakış açınızda bazı boşluklar, belirsizlikler, tanımsızlıklar ve huzursuzluklar yarattı. Hatta zayıf düştünüz, psikosomatik hastalıklara, kimyasallara, ilaçlara çok daha duyarlı hale geldiniz. Bağışıklık sisteminiz bile zayıfladı. 2003 yılından sonra ise kişisel yeteneklerinizi, sahip olduğunuz kapasiteyi daha farklı ve sezgisel bir bakış açısı ile değerlendirebileceğiniz gelişmeler gündeme gelmeye başladı.
 
Parasal konularda çok istikrarlı olmayan, inişleri ve çıkışları olan yeni bir döneme girdiniz. Aslında bu dönemde, yeteneklerinizi daha bütüncül ve orijinal kılan fırsatlar da elde ettiniz. Parasal alanda değişik fikirleri harekete geçirmeye baktınız. Değer yargılarınız yenilendi. Sizi maddi alanda duygusal açıdan bağlı kılan hatta tutsak alan fedakarlıkları aşmaya başladınız. Kişisel yeteneklerinizi harekete geçirmenin önemli olduğunu farkettiniz. Şimdi tam da bu dönemde, uzun zamandır geliştirmiş olduğunuz bu yetenekleri daha özgür ve radikal biçimde ortaya koyabileceğiniz yeni bir süreç başlamakta. Hem zekanızı hem de geniş sezgilerinizi bir arada kullanabilirsiniz. Olaylara bakış açınız yenilenirken, kendinizi zihinsel açıdan daha farklı ifade edebileceğiniz, kişisel görüşlerinizi cesurca ortaya koyabileceğiniz imkanlar var. Belirli bir düşünceyi tek başına ilerletebilecek aşamadasınız. Neptün’ün Balık burcunda ilerleyeceği önümüzdeki 14 yıl boyunca şimdiye kadar geliştirmiş olduğunuz yetenekleri hayal gücünüzü de kullanarak, çok daha geniş bir çerçevede ele alabilirsiniz. Sosyal konular, kollektif çalışmalar hayatınıza yeni bir boyut kazandırmakta. Fedakarlık göstermeye çalışacağınız çok şey var ve kişisel alanda, birikimleriniz söz konusu olduğunda bu eğiliminizi sorgu sualsiz kullanma eğilimdesiniz. Maddi konularda, birikimleriniz söz konusu olduğunda daha idealist ve çoğu zaman gözü kapalı hareket edebilirsiniz. Geliştirici yönüyle, bu transit kişisel yeteneklerinizi engin bir alana yayabileceğinizi açıklıyor. Bir sanatçı ya da ruhsal konularda çalışan, başkalarına yardımcı olan birisi iseniz, bu süreçte çok daha etkin olabilirsiniz. Bununla birlikte, kişisel açıdan önem verdiğiniz ya da sürekli olarak netlik, güven ve istikrar aradığınız parasal konularda önemli soru işaretleri ve belirsizlikler de gündeme gelebilir.
 
Paraya yaklaşımınızda idealist olabilirsiniz ama biraz da gerçekçi ve dikkatli olmaya gayret edin. Eğer maddi hedeflerinizde dikkatsiz ve öngörüsüz iseniz, bir şekilde başkaları tarafından kötüye kullanılabilir ve kendi kendinizi kandırabilir, ya da kandırılabilirsiniz. Olayların maddi yönü söz konusu olduğunda gözlerinizi dört açmalısınız. Afaki fikirleri olan, aşırı atıp tutan kişilerin size sunabileceği hayalleri gerçeklerle de karşılaştırmaya bakmalısınız. Sonu belirli olmayan projeler sadece bir düşünce olarak kalmamalı. Yetenekleriniz üzerine hayal kurmak yerine, aksiyona geçebilmeli ve yeteneklerinizi daha sağlam temeller üzerine inşa etmelisiniz. Yine de yaratıcı açıdan son derece kreatif bir sürece girmektesiniz. Yapmanız gereken şey ideallerinizi kaybetmeden, yaratıcılığınızı daha üst ve evrensel bir düzeye çıkarmak olmalıdır.

Yükselen Balık
1998’den başlayarak, hayatınıza baktığınızda kontrolünüz dışındaki gelişmelerin kişiliğinizi her açıdan etkilediğini, şekillendirdiğini söyleyebiliriz. Bu tarihten sonra açık bir şekilde bilincinde olmadığınız ancak sezgisel bir şekilde kendisine doğru çekildiğiniz durumlar gündeme gelmeye başladı. Kendinizi çok daha büyük bir ideale, sosyal bir konuya ya da eyleme adamaya başlamış olabilirsiniz. Bu büyük bir organizasyon olabileceği gibi, düşünsel, entelektüel açıdan önemsediğiniz bir fikir ya da ideoloji de olmuş olabilir. Ancak bu tutumun getirdiği bazı sorunlar ya da kontrol edilemeyen yönleri de vardı. Sosyal nedenler, arkadaşlıklar ve gruplarla ilgili uğraşlar aşırı idealize edilerek, sizi belirli konularda bir kurban haline de getirdi. En iyi olasılıkla bu süreçte sezgilerinizi, bilinçaltınızdan kaynaklanan dürtüleri yaratıcı alana aktarabildiniz. Bununla birlikte, parasal açıdan ya da maddi yönden önemli handikaplarla da karşılaştınız. Neyse ki 2003’ten sonra sizi bu kadar alıkoyan hatta bir tutsak ve kurban haline getiren tutumlardan, şartlandırmalardan kurtulmaya başladınız. Ani olaylarla uyandınız. Kişisel özgürlüğünüzü yeniden hissetmeye başladınız. Hayata, olaylara bakış açınız daha orijinal, daha asi hatta dengesiz hale geldi. Sahip olduğunuz kapasiteyi, yaratıcılığı bağımsız bir biçimde ortaya koydunuz. Kendi kurallarınız olabileceğini farkettiniz, belirli ölçüde tek başına hareket edebileceğiniz, eski duygusal alışkanlıklardan sıyrılabileceğiniz bir sürece girdiniz. Bu süreç, şimdi bu dönemde yeni bir perspektif daha kazanmakta.
 
Özellikle maddi konularda, kendi yeteneklerinizi paraya, kazanca çevirme yolunda yepyeni enerjilerle hareket edebileceksiniz. 2003’ten bu yana geliştirmiş olduğunuz özgürlüğünüz sayesinde, şimdi para kazanmanın ve yeteneklerinizi kişisel açıdan harekete geçirmenin çok önemli olduğunu farketmektesiniz. Yeni kazanç yolları ve sizi daha özgür bırakan işler yaratabileceksiniz. Kendinize güveniniz artmakta. Parasal konularda ani fırsatlar, size yeni teknolojiler ve bakış açıları getirebilecek olanaklar farkedebileceksiniz. Ancak Neptün’ün yükselen burcunuza girmesi ile birlikte, kendinizi yeni konulara, ideallere de adayacağınız görülmekte. Zaten çok ilginç ve değişik olan kişiliğinizi daha karmaşık anlaşılmaz biçimde ifade edebilirsiniz. Bu transit sezgilerinizi, duyarlılıklarınızı iyice arttırmakta. Kendinizi adayacağınız, gözlerinizi kapatacağınız yeni bir tutum, yeni bir bakış açısı içerisine girmektesiniz. Belirli bir adama ve kabullenme içerisindesiniz. Sonunu çok da düşünmeden başlayabileceğiniz şeyler var. Belki de bu eğilimler ortaya çıkan yeni sosyal durumlar, herkesi birden ilgilendiren, tüm insanlığı içine alabilecek gelişmelerden dolayı olabilir. Bu olayların içerisinde bir katalizör görevi görebilir, kendiliğinden verici ve fedakar olabilirsiniz. Bu durum belki de elinizde olmayan nedenler yüzünden, dışsal sebeplerle gündeme geliyor olabilir. Ancak yine de bu dönemde, başkalarına daha fazla yardımcı olmak istiyorsanız, kendi sınırlarınızı çizmeyi unutmamalı, kendinizi aşırı bir biçimde feda etmemelisiniz. Evet olayların akışı yönünde ilerleyecek ve vicdanınıza kulak vereceksiniz. Tüm bu süreçlerde, kendinizi zayıflatmamalı, kötüye kullandırmamalı ve en önemlisi kendinizi kandırmamaya bakmalısınız.
 
İyi niyetli ve gerçekçi arkadaşlara, eşe ve dostlara ihtiyacınız olabilir. Yaratıcı alanda, sanatsal faaliyetlerde çalışanlar kendilerini kaptırabilecekleri çok şey bulacaklar. Diğer açılardan ise, bu transit sayesinde kendi özgün ideallerinizi ve farklı düşüncelerinizi daha iyi ifade etme imkanı bulacaksınız. Bununla birlikte, zaten aşırı ve psişik olan bünyenizi korumalı, bağımlılıklar geliştirmemeye bakmalısınız. Kimi zaman bu bağımlılıkların kendi kendini kurban etmek, adamak da olabileceğini unutmayarak.


2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2024 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency