2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz
Paylaş » 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını FaceBook'ta paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını Twitter'de paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını Google'de paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını Delicious'ta paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını Digg'de paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını MySpace'de paylaş
 

2024-25 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz

Göklerin Bilgeliği Okulu’nda yeni eğitim dönemimize 7 Ekim’de başlıyoruz.


Göklerin Bilgeliği Okulu’nda Helenistik astroloji temellerini Modern Astroloji ile özgün şekilde bir araya getiren geniş kapsamlı bir program sunuyoruz. Bu programda R. Hakan Kırkoğlu’nun 40 yılı aşan astroloji pratiğini öğrenme imkanı bulacaksınız.


Okulumuzda öğrencilerimizle yakın bir iletişim içindeyiz. Bu yıl her hafta verilen videolar yanında belirli konularda canlı dersler ve aynı zamanda her ay yapılan Atölye Çalışmaları sayesinde öğrencilerimizle bir araya geleceğiz. Aynı zamanda tüm öğrencilerimiz her sınıf için açılan Google gruplar içinde sorularına yanıt bulma ve iletişimde kalma imkanına sahipler.


Okulumuz öğrencilerinin gelişimini ve bilgi seviyesini yakından takip eden bir eğitim programına sahiptir. Okulumuza özgün bir şekilde, 3. sınıfa katılan öğrencilerimiz gerçekleştirdiğimiz seminer derslerinde bilgilerini uygulamalı olarak anlatmak ve geri bildirim almak olanağı elde eder. Eğitim boyunca belirli ödevler, ilk yılın sonunda Temel Bilgiler Sınavı ve aynı zamanda 3. yılın son aşamasında bir mezuniyet sınavı gerçekleştiriyoruz. Böylece tüm öğrencilerimiz astrolojinin hem teorik hem de pratik yönlerini derinlemesine öğrenme imkanına kavuşabilirler. Ders programları ile ilgili detayları aşağıda okuyabilirsiniz.


Programımız antik felsefeleri içine alan, içerisinde Helenistik astrolojinin temel oluşturduğu ve aynı zamanda Carl Jung’a kadar uzanan, astrolojik haritayı kişisel gelişim yönünde ele alan bir içeriğe sahiptir. Amacımız derine inmek, keşfetmek ve anlamak üzerine kurulu. Bu nedenle yüzeysel değil, araştıran, kendine dışarıdan bakabilen, insana ve hayata anlam arayışı ile yönelen, bu eğitimi sadece bir diploma olarak değil, yolculuk gibi görebilen, sorgulayan, acele ve ezbere değil, öğrenmeye meraklı, medyada sığlaşmayan bir bakış açısına sahip bir okuluz.
Yeni dönem için kayıt olabilirsiniz

Başlangıç seviyesinde ilk dersimizi 7 Ekim 2024 Pazartesi akşamı (20:00-23:15) tarihinde Atölye Çalışması olarak yapacağız. Kayıt olmak için lütfen
http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasındaki formu doldurunuz. Telefon için 0216 550 59 13. (Salı-Cuma)

Yeni eğitim dönemi videosu için https://youtu.be/bhb5NPbxNnM?si=uWuHiPThoeHVO_fA

Bu süreçte, başka okullarda eğitim almış ama eğitimlerine okulumuzda devam etmek isteyen öğrenciler, 21 Eylül’de yapılacak TBS sınavındaki başarıları (60/100) doğrultusunda 2. sınıftan devam edebilecekler. Bu konuda aşağıdaki açıklamaları okuyabilirsiniz. Ayrıca daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Katılım ve Ücretler bölümüne bakabilirsiniz.

21 Eylül’de yapılacak Temel Bilgiler Sınavına (TBS) katılmak için

Eğitimlerini okulumuzda devam ettirmek isteyen pek öğrenciden başvurular alıyoruz ve bu nedenle, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, 21 Eylül Cumartesi günü sadece öğrencilerimiz için değil, başka okullardan gelen öğrencilerin de katılabileceği 2,5 saat sürecek bir seviye sınavı olan TBS (Temel Bilgiler Sınavı) düzenleyeceğiz. Bu sınava dışardan katılan öğrenciler için katılım ücreti 1.000 TL’dir. (KDV dahil) Sınava kayıt için e-posta gönderirken, lütfen dekontunuzu da iletiniz. Sınava kayıt olmak için adınızı, soyadınızı ve kullandığınız e-posta adresini ofis.kirkoglu@ gmail.com adresine iletiniz.  Ödemenizi aşağıda verilen Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti hesabına yapabilirsiniz.

Tanışma Toplantısı: (Zoom) 4 Ekim Cuma, saat 20:00-22:15 kayıt yapan öğrencilerimiz ile bir tanışma toplantısı düzenleyeceğiz.

Eğitim ilkelerimiz
Okulumuz en iyi standartlarda, uluslararası boyutta tanınırlığı olan bir eğitim programı sunuyor. Mezunlarımız uluslararası pek çok konferansa katılıyor. Ayrıca ISAR’ın organize ettiği konferanslara ve webinarlere katılmaktadırlar. ISAR websitesi www.isarastrology.com www.isarastrology.com/webinars-in-different-languages/

Astroloji'ye yeni adım atanlar için ilk yıl çok önemlidir
Astroloji’ye sıfır seviyede başlayan öğrencilerimiz ilk yılda astrolojinin temel kavramlarını öğrenirler. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz doğum haritasının nasıl yorumlanacağı konusunda gerekli ve yeterli bilgileri, yaklaşımları edinirler. Bir dil öğrenmeye benzer şekilde, gezegenlerin, burçların ve evlerin bir arada yorumlanması konusunda farklı başlıklar altında dersler görürler. Harita yorumunda, temel ve tesadüfi asaletler, evlerin yöneticilerinin koşulları, haritanın eksenleri (cross of matter), Güneş/Ay ilişkisinin dinamiği, Haritada vurgular, harita tipleri, açılar, açı kalıpları, harita yorumunda evrensel ve spesifik göstergeler, farklı kategoriler için yorumlar, doğum öncesi haritalar (tutulmalar ve yeniay/dolunay haritaları) psikolojik tipler/Harita yorumunda Jungçu kavramlar ve aynı zamanda Helenistik astrolojinin temel kavramları olan Oikodespotes, şans ve ruh noktası, üçlü asaletler, haritanın gemi metaforu ile yorumlanması öğrencilere sağlam bir temel ve daha önemlisi çok boyutlu bir bakış açısı kazandırır. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girerler.

II. Sınıf’ta
Doğum haritasını yorumlama aşamasına ilerleyen öğrencilerimiz bu yıl özellikle öngörüm yöntemlerine ve ilişkiler astrolojisine odaklanırlar. Bu aşamada, İlerletimler (İkincil ve Üçüncül), Solar Arc tekniği, Profeksiyonlar, Güneş Dönüşü haritası, Aylık Güneş dönüşü haritaları ve Transitler yanında Rektifikasyon tekniği uygulamalarını da öğrenirler. Öğrencilerin belirli bir öngörüm modeli içinde nasıl hareket edeceklerini farketmeleri, belirli zaman yöneticiliği kavramlarını öğrenmeleri esastır. Bu dersler çok sayıda örnek uygulama ile içselleştirilmeye çalışılır.
 
Hayatın tamamlayıcı bir parçası olarak, ilişkiler astrolojisi, aşk, aile ya da iş hayatında beraberliklerimizde ortaya çıkan faktörlerin hayatımıza getirdiği sonuçları gösterir. Sinastri karşılıklı etkileşimi gösterirken, Kompozit haritalar (Kompozit ve Davison haritaları) bir beraberlikte ortaya çıkan sinerjiyi, yani ortak koşulları açıklar.

Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Hesaplama, Astronomi ve Tarih ile ilgili ödev ve sınavlara girerler. Ayrıca rektifikasyon ile ilgili bir ödev sunarlar.
 
III. Sınıf ve Seminer Dersleri
Diploma aşamasına gelen öğrencilerimiz 3. yılda ileri teknikleri kullanarak harita yorumunda detaylı bir bakış açısı kazanırlar. Bu bakımdan Orta Noktalar, Harmonik haritaları kullanmak önemlidir. Aynı zamanda öğrenciler Dünya Astrolojisi, Horary Astroloji’nin temel unsurları, Astrokartografi ve Yerel haritaları (Local space charts) ve Seçim astrolojisi dersleri de alırlar. Astrolojik danışmanlık ilkeleri eğitimi ise öğrencilerin astrolojik görüşmenin etik, profesyonel ve ilişkisel boyutunu daha yakından anlayabilmeleri için önemlidir.

Son yıl öğrencilerin şimdiye kadar öğrendiklerini anlatmaları açısından bizim için de çok önemlidir. Bu nedenle, diğer okullardaki eğitimlerden farklı olarak, öğrencilerimizin öğrenmiş oldukları bilgileri uygulayarak aktarabilecekleri Seminerler düzenlemekteyiz. Bu seminerlerde her öğrencimiz moderasyonum altında en az 30 dakikalık bir sunum yaparak, hem harita yorumlama hem de öngörüm tekniklerini nasıl aktardıklarını gösterme ve uygulama aşamasında daha çok şey öğrenme, bunu aktarma fırsatı bulur.

III. sınıf sonunda seminer derslerinin başarılı ile tamamlanmasından sonra, öğrencilerimiz Ekim ayında yapılan Mezuniyet sınavına girerek diploma almaya hak kazanırlar.Ders günleri ve saatler
1. Sınıf (8 ay, 2 semester) Ekim’den Haziran başına kadar
Birinci sınıflar ile ilk atölye dersimizi canlı olarak 7 Ekim 2023 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 1. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacak: 6 Kasım 2024, 4 Aralık 2024, 8 Ocak 2025, 17 Şubat 2025, 19 Mart 2025, 16 Nisan 2025, 14 Mayıs 2025. Ayrıca belirli haftalarda canlı dersler yapılacaktır.

Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Birinci sınıftaki toplam ders saati, her hafta 4 saat (kayıttan) ve her ay yapılacak 3 saat canlı 8 Atölye Çalışması şeklinde, toplamda 152 saat dersten oluşmaktadır. Öğrencilerimizin tüm dersleri düzenli şekilde takip etmelerini öneririz. Google grubumuza katılarak istediğiniz anda derslerle ilgili sorular sorabilirsiniz.

2.  Sınıf (8 ay, 2 semester) Ekim’den Haziran başına kadar
İkinci sınıflar ile ilk dersimizi canlı olarak 8 Ekim 2024 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 2. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacak: 7 Kasım 2024, 5 Aralık 2024, 9 Ocak 2025, 19 Şubat 2025, 20 Mart 2025, 17 Nisan 2025, 15 Mayıs 2025. Ayrıca belirli haftalarda canlı dersler yapılacaktır.

Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman kayıt olarak izleyebilirsiniz.

İkinci sınıftaki toplam ders saati, her hafta 4 saat (kayıttan), ve her ay yapılacak 3 saat canlı 8 Atölye Çalışması şeklinde, toplamda 152 saat dersten oluşmaktadır.

Öğrencilerimizin tüm dersleri düzenli şekilde takip etmelerini öneririz. Google grubumuza katılarak istediğiniz anda derslerle ilgili sorular sorabilirsiniz.

3.  Sınıf (4 ay dersler + Seminer Dersleri)
Üçüncü sınıflar ile ilk dersimizi canlı olarak 8 Kasım 2024 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 3. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacak: 15 Aralık 2024, 20 Şubat 2025, 21 Mart 2024 ve ayrıca 2025 yaz aylarında Danışmanlık İlkeleri ve sınava yönelik bir atölye çalışması yapacağız. Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman kayıt olarak izleyebilirsiniz.

Üçüncü sınıftaki toplam ders saati, her hafta 6 saat (kayıttan) ve her ay yapılacak 3 saat canlı 5 Atölye Çalışması şeklinde, toplam 39 saat dersten oluşmaktadır.

Seminer dersleri, dersler tamamlandıktan sonra, öğrenci sayısına göre ayrıca dizayn edilecektir. Seminer derslerinin 5 Nisan 2025 tarihinde başlaması planlanmaktadır. Seminer dersleri öncesinde öğrencilerimize hazırlanmaları için ayrıca bilgi gönderilecektir.

Sınavlar/Ödevler/Seminerler

Eğitim niteliğimizin düşmemesi için öğrencilerimizin belirli bir düzeyde çaba göstermelerine özellikle önem veriyoruz. Ayrıca bu sınavlar öğrencilerimizin kendi durumlarını görebilmeleri için de yararlı oluyor. TBS sınavı sonrasında öğrencilerimizle ayrıca bir geri bildirim dersi yapıyoruz. Bu eğitim sadece bilgi değil, aynı zamanda anlatım, sunum ve iletişim yetenekleri de içeriyor.

TBS Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı, online yazılı bir sınavdır ve her yıl iki kez, Haziran ve Eylül ayında yapılmaktadır. Öğrencilerimizin ve dışarıdan katılanların bu sınavda en az 60/100 puan almalarını bekliyoruz.
2. sınıfta Hesaplama sınavı, online yazılı olarak yapılan bir sınavdır ve her yıl bir kez yapılmaktadır.
2. sınıfta Astronomi sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.
2. sınıfta Tarih sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.
Rektifikasyon ödevi 2. Sınıf sonunda alınan bir ödevdir.

3. sınıfta Seminerler, her öğrencinin hazırlanıp sunması gereken 30 dakikalık natal harita ağırlıklı bir projedir ve öğrencilerimiz seminerlerden son sınıfta Ekim ayında mezuniyet sınavına girerler.  

Kitaplar

Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 23 Eylül 2024  tarihine kadar tamamlamanızı rica ederiz. İlk kayıtta 1. sınıflar için ilk aylık ücret + kitap (500TL) + posta ücreti (100TL) İstanbul, ya da (120TL) İstanbul dışı alınmaktadır. Yurtdışı ücret değiştiği için, eğer yurtdışında iseniz 0216 550 59 13 nolu telefonu arayınız. 2. sınıf ders kitabı 300 TL'dir.

Okulumuz aynı zamanda aşağıdaki yabancı kitapları okumanızı özelikle önermektedir:

Demetra George, Ancient Astrology, Vol, 1-2, (tüm seviyeler için)
Robert Hand, Horoscope Symbols (başlangıç öğrencileri için)
Alan Oken, Compleat Astrologer (başlangıç öğrencileri için)
Bernadette Brady, Predictive Astrology (ileri seviye öğrencileri için)
Reinholdt Ebertin, Combination of Stellar Influences (ileri seviye öğrencileri için)
David Hamblin, Harmonic Charts (ileri seviye öğrencileri için)
Chris Brennan Helenistic Astrology (her aşama için)
Joseph Crane, Astrological Roots, The Hellenistic Legacy (ileri seviye)Katılım


Okulumuzun öğrencisi olmayan ancak okulumuzda eğitim görmeyi arzu edenler 2. sınıftan devam edebilmek için Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girebilirler. Bu sınav 21 Eylül Cumartesi günü saat 11:00-13:30 arasında, Testinvite üzerinden online olarak kameranız açık şekilde gerçekleştirilecektir. Bu sınava dışarıdan katılmak isteyen öğrenciler lütfen aşağıda belirtilen Denizbank hesabına 1000 TL sınav ücretini yatırarak, dekontlarını ofis.kirkoglu @gmail.com e-posta adresine göndermelidirler. Sınava girecek öğrencilere ayrıca sınav ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Sınav için en son kayıt tarihi 17 Eylül 2024’tür.   
  
Eğitim ücretleri
1. Sınıflar için aylık 3135,6 TL + KDV : 3700 TL’dir.  (Her ay 19 saat ders, 8 ay)
2. Sınıflar için aylık 3135,6 TL + KDV : 3700 TL’dir.  (Her ay 19 saat ders  8 ay)
3. Sınıflar için dersler bölümünde (ayda 27 saat, 16 hafta, 4 ay) aylık 4450 TL+KDV : 5250 TL'dir. Seminer dersleri için aylık 3135,6 TL + KDV : 3700 TL’dir. Seminerlerin ne kadar süreceği öğrenci sayısına göre belirlenecektir.

Toplu ödeme halinde, dönem başında, en geç  1 Ekim’e kadar  %10 indirim ile (cayma hakkı yoktur)
1. Sınıflar için 26.640 TL (KDV dahil)
2. Sınıflar için 26.640 TL (KDV dahil)
3. Sınıf, sadece dersler için 18.900 TL (KDV dahil)

İki ayrı toplu ödeme halinde, en geç 1 Ekim’de ve 3 Şubat 2025 tarihinde, %5 indirim ile (cayma hakkı yoktur)
1. Sınıflar için 2 x 14.060 TL (KDV dahil)
2. Sınıflar için 2 x 14.060 TL (KDV dahil)

1. Sınıfa kayıt olmak için lütfen ilk aylık ücret, 1. semester ders kitabı ve posta masraflarının toplamı olan (3700+500+100 TL) 4.300 TL'yi (KDV dahil) aşağıdaki hesaba iletebilirsiniz. İstanbul dışında yaşayanlar için 4.320 TL'dir. (KDV dahil) Eğer yurtdışında yaşıyor iseniz, 0216 550 59 13 nolu telefondan teyitleşmelisiniz. Lütfen dekontunuzu ofis.kirkoglu @gmail.com adresine göndererek 0216 550 59 13 nolu telefondan teyitleşiniz. 

Hesap bilgisi:
Banka: Denizbank - Suadiye Şubesi
Hesap Sahibi : Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti
Hesap No: 818549
Şube Kodu: 9260
IBAN No : TR04 0013 4000 0008 1854 9000 03

Göklerin Bilgeliği okulunda dersler ağırlıklı olarak (%90 üzerinde) R. Hakan Kırkoğlu tarafından verilmektedir. 

 Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır. (bilgi için
tıklayınız)

Yeni eğitim döneminde tüm öğrencilere başarılı ve keyifli zamanlar diliyorum.

GÖKLERİN BİLGELİĞİ OKULU
 


    
 


 

 
Paylaş » 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını FaceBook'ta paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını Twitter'de paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını Google'de paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını Delicious'ta paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını Digg'de paylaş 2024-25 Eğitim Programı: Kaydolabilirsiniz yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2024 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency