2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz
Paylaş » 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını FaceBook'ta paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını Twitter'de paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını Google'de paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını Delicious'ta paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını Digg'de paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını MySpace'de paylaş
 

2023-24 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz


Kontenjanımız dolmuştur, daha fazla öğrenci kaydı alamıyoruz. Öğrenci başvurularınızı önümüzdeki dönemde ele alacağız. Teşekkür ederiz.
Göklerin Bilgeliği Okulu’nda yeni eğitim dönemimize 2 Ekim’de başlıyoruz.


 
Göklerin Bilgeliği Okulu'nda ezbere değil, Astroloji'yi tarihsel kökleri ve felsefesi ile öğreten bir yaklaşım bulacaksınız. Göklerin Bilgeliği ülkemizde astroloji eğitimini sistemli şekilde başlatan, örnek alınan bir okul oldu. 1999’dan bu yana bu program sadece bir astroloji eğitimi olmanın dışında antik felsefeleri içine alan, içerisinde Helenistik astrolojinin temel oluşturduğu ve aynı zamanda Carl Jung’a kadar uzanan, kapsamlı ve çok boyutlu bir olgunluğa ulaştı. Amacımız derine inmek, keşfetmek ve anlamak üzerine kurulu. Bu nedenle yüzeysel değil, araştıran, kendine dışarıdan bakabilen, insana ve hayata anlam arayışı ile yönelen, bu eğitimi bir diploma olarak değil, yolculuk gibi görebilen, sorgulayan, acele ve ezbere değil, derin düşünen, öğrenmeye meraklı, medyada sığlaşmayan, öğrencilerimizi destekliyoruz.

Geçtiğimiz yıl uyguladığımız eğitimde öğrencilerimiz ile yakın temas halinde, daha esnek bir program geliştirdik. Her hafta verilen ders videoları yanında, her ay yaptığımız Atölye çalışmaları ile ayda toplam 19 saatlik (3. sınıfta 27 saatlik) bir eğitim sunuyoruz. Her sınıf için kurduğumuz online (Google) gruplar sayesinde öğrencilerimiz ile her an sıkı bir bağlantı içindeyiz. Böylece öğrencilerimiz dersler boyunca soru sorabiliyor, onlarla sürekli bir iletişim içinde kalabiliyoruz. Her ay Zoom üzerinden yaptığımız atölye çalışmaları ile hem sizleri daha yakından tanıyabiliyor hem de birlikte derslerde işlenen konular üzerinden geçiyoruz.


Yeni dönem için kayıt olabilirsiniz
Başlangıç seviyesinde ilk dersimizi 2 Ekim 2023 Pazartesi akşamı (20:00-23:15) tarihinde Atölye Çalışması olarak yapacağız. Kayıt olmak için lütfen
http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasındaki formu doldurunuz.

Telefon için 0216 550 59 13.  Bu süreçte, başka okullarda eğitim almış ama eğitimlerine okulumuzda devam etmek isteyen öğrenciler, 16 Eylül’de yapılacak TBS sınavındaki başarıları (60/100) doğrultusunda 2. sınıftan devam edebilecekler. Bu konuda aşağıdaki açıklamaları okuyabilirsiniz. Ayrıca daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Katılım ve Ücretler bölümüne bakabilirsiniz.

       

16 Eylül’de yapılacak Temel Bilgiler Sınavına (TBS) katılmak için

Eğitimlerini okulumuzda devam ettirmek isteyen pek öğrenciden başvurular alıyoruz ve bu nedenle, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, 16 Eylül Cumartesi günü sadece öğrencilerimiz için değil, başka okullardan gelen öğrencilerin de katılabileceği 2,5 saat sürecek bir seviye sınavı olan TBS (Temel Bilgiler Sınavı) düzenleyeceğiz. Sınav için kayıt süresi dolmuştur. Kayıt için e-posta gönderirken, lütfen dekontunuzu da iletiniz. Ödemenizi aşağıda verilen Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti hesabına yapabilirsiniz.

Tanışma Toplantısı: (Zoom) 29 Eylül Cuma, saat 20:00-22:15 kayıt yapan öğrencilerimiz ile bir tanışma toplantısı düzenleyeceğiz.

Eğitim ilkelerimiz
Okulumuz en üst standartlarda, uluslararası boyutta tanınırlığı olan bir eğitim programı sunuyor. Diploma kazanan öğrencilerimiz dilerlerse ISAR'ın sunduğu sertifikasyon programına da katılabilirler. ISAR kanalı ile başarılı öğrencilerimize burs sağlamaktayız. Mezunlarımız ISAR'ın organize ettiği konferanslara ve webinarlere daha avantajlı katılabilirler. ISAR'ın sunduğu tüm bu avantajlar için www.isarastrology.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. R. Hakan Kırkoğlu halen ISAR'ın sınavlardan sorumlu yöneticisidir. (Exam Chair)

        

Özellikle öğrencilerimizin seviyelerini değerlendirme konusunda dikkatli davranıyoruz. 1. sınıftan, son aşamada seminerlere kadar öğrencilerimiz farklı seviyelerde sınavlara giriyorlar ve ödevler ve sunumlar yapıyorlar. Üç yıla yayılan bu programda, öğrencilerimize Astroloji’nin abcsinden ileri düzeyde uygulamalarına uzanan sağlam bir temel sunuyoruz.

Göklerin Bilgeliği Okulu, ülkemizde astroloji eğitimine öncülük etmiş, alanında pek çok öğrenci yetiştirmiş, R. Hakan Kırkoğlu’nun 40 yıla yaklaşan bilgi ve pratiği ile zaman içinde olgunlaşan çok katmanlı bir eğitim programına sahiptir. Okulumuzun amacı, öğrencilerimizi hem teorik seviyede, hem de uygulama aşamasında en iyi hale getirmeye çalışırken, belirli ödevler, ezbere dayalı olmayan bilgiler ve özellikle son aşamada seminer uygulamaları ile özenli bir biçimde geliştirmektir.

Başlangıç sınıfı – 1. Yıl
Astroloji’ye sıfır seviyede başlayan öğrencilerimiz ilk yılda astrolojinin temel kavramlarını öğrenirler. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz doğum haritasının nasıl yorumlanacağı konusunda gerekli ve yeterli bilgileri, yaklaşımları edinirler. Bir dil öğrenmeye benzer şekilde, gezegenlerin, burçların ve evlerin bir arada yorumlanması konusunda farklı başlıklar altında dersler görürler. Harita yorumunda, temel ve tesadüfi asaletler, evlerin yöneticilerinin koşulları, haritanın eksenleri (cross of matter), Güneş/Ay ilişkisinin dinamiği, Haritada vurgular, harita tipleri, açılar, açı kalıpları, harita yorumunda evrensel ve spesifik göstergeler, farklı kategoriler için yorumlar, doğum öncesi haritalar (tutulmalar ve yeniay/dolunay haritaları) psikolojik tipler/Harita yorumunda Jungçu kavramlar ve aynı zamanda Helenistik astrolojinin temel kavramları olan Oikodespotes, şans ve ruh noktası, üçlü asaletler, haritanın gemi metaforu ile yorumlanması öğrencilere sağlam bir temel ve daha önemlisi çok boyutlu bir bakış açısı kazandırır. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girerler. Yapılan sınavla ilgili bir örnek için tıklayınız

II. Sınıf
Doğum haritasını yorumlama aşamasına ilerleyen öğrencilerimiz bu yıl özellikle öngörüm yöntemlerine ve ilişkiler astrolojisine odaklanırlar. Bu aşamada, İlerletimler (İkincil ve Üçüncül), Solar Arc tekniği, Profeksiyonlar, Güneş Dönüşü haritası, Aylık Güneş dönüşü haritaları ve Transitler yanında Rektifikasyon tekniği uygulamalarını da öğrenirler. Öğrencilerin belirli bir öngörüm modeli içinde nasıl hareket edeceklerini farketmeleri, belirli zaman yöneticiliği kavramlarını öğrenmeleri esastır. Bu dersler çok sayıda örnek uygulama ile içselleştirilmeye çalışılır.
 
Hayatın tamamlayıcı bir parçası olarak, ilişkiler astrolojisi, aşk, aile ya da iş hayatında beraberliklerimizde ortaya çıkan faktörlerin hayatımıza getirdiği sonuçları gösterir. Sinastri karşılıklı etkileşimi gösterirken, Kompozit haritalar (Kompozit ve Davison haritaları) bir beraberlikte ortaya çıkan sinerjiyi, yani ortak koşulları açıklar.

Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Hesaplama, Astronomi ve Tarih ile ilgili ödev ve sınavlara girerler. Ayrıca rektifikasyon ile ilgili bir ödev sunarlar.
 
III. Sınıf ve Seminer Dersleri
Diploma aşamasına gelen öğrencilerimiz 3. yılda ileri teknikleri kullanarak harita yorumunda detaylı bir bakış açısı kazanırlar. Bu bakımdan Orta Noktalar, Harmonik haritaları kullanmak önemlidir. Aynı zamanda öğrenciler Dünya Astrolojisi, Horary Astroloji’nin temel unsurları, Astrokartografi ve Yerel haritaları (Local space charts) ve Seçim astrolojisi dersleri de alırlar. Astrolojik danışmanlık ilkeleri eğitimi ise öğrencilerin astrolojik görüşmenin etik, profesyonel ve ilişkisel boyutunu daha yakından anlayabilmeleri için önemlidir.

Son yıl öğrencilerin şimdiye kadar öğrendiklerini anlatmaları açısından bizim için de çok önemlidir. Bu nedenle, diğer okullardaki eğitimlerden farklı olarak, öğrencilerimizin öğrenmiş oldukları bilgileri uygulayarak aktarabilecekleri Seminerler düzenlemekteyiz. Bu seminerlerde her öğrencimiz moderasyonum altında en az 25 dakikalık bir sunum yaparak, hem harita yorumlama hem de öngörüm tekniklerini nasıl aktardıklarını gösterme ve uygulama aşamasında daha çok şey öğrenme, bunu aktarma fırsatı bulur.

        


Seminer derslerinin başarılı ile tamamlanmasından sonra, III. sınıf sonunda öğrencilerimizi tamamlayacakları YAZILI bir proje ve gerekli gördüğümüz bir durumda mülakata tabi tutuyoruz. Böylece, tüm öğrencilerimiz, kazandıkları bilgileri pekiştirme ve durumlarının doğru şekilde anlaşılması yönünde bir değerlendirme sürecinden geçmiş oluyorlar.

Ders günleri ve saatler
1. Sınıf (8 ay, 2 semester) Ekim’den Haziran başına kadar
Birinci sınıflar ile ilk atölye dersimizi canlı olarak 2 Ekim 2023 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 1. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacak: 1 Kasım 2023, 6 Aralık 2023, 3 Ocak 2024, 21 Şubat 2024, 20 Mart 2024, 17 Nisan 2024, 22 Mayıs 2024

Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman kayıt olarak izleyebilirsiniz.
Birinci sınıftaki toplam ders saati, her hafta 4 saat (kayıttan) ve her ay yapılacak 3 saat canlı 8 Atölye Çalışması şeklinde, toplamda 152 saat dersten oluşmaktadır.
Öğrencilerimizin tüm dersleri düzenli şekilde takip etmelerini öneririz. Google grubumuza katılarak istediğiniz anda derslerle ilgili sorular sorabilirsiniz.

2.  Sınıf (8 ay, 2 semester) Ekim’den Haziran başına kadar
İkinci sınıflar ile ilk dersimizi canlı olarak 3 Ekim 2022 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 2. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacak: 2 Kasım 2023, 7 Aralık 2023, 4 Ocak 2024, 22 Şubat 2024, 21 Mart 2024, 18 Nisan 2024, 23 Mayıs 2024

Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman kayıt olarak izleyebilirsiniz.

İkinci sınıftaki toplam ders saati, her hafta 4 saat (kayıttan), ve her ay yapılacak 3 saat canlı 8 Atölye Çalışması şeklinde, toplamda 152 saat dersten oluşmaktadır.

Öğrencilerimizin tüm dersleri düzenli şekilde takip etmelerini öneririz. Google grubumuza katılarak istediğiniz anda derslerle ilgili sorular sorabilirsiniz.

3.  Sınıf (4 ay dersler + Seminer Dersleri)
Üçüncü sınıflar ile ilk dersimizi canlı olarak 17 Kasım 2023 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 3. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacak: 15 Aralık 2023, 16 Şubat 2024, 15 Mart 2024. Bu sınıfta öğrencilerimiz ayrıca Danışmanlık İlkeleri dersi için 29 Mart 2024 tarihinde ayrı bir Atölye Çalışması daha yapacaklar.

Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman kayıt olarak izleyebilirsiniz.

Üçüncü sınıftaki toplam ders saati, her hafta 6 saat (kayıttan) ve her ay yapılacak 3 saat canlı 5 Atölye Çalışması şeklinde, toplam 39 saat dersten oluşmaktadır.

Seminer dersleri, dersler tamamlandıktan sonra, öğrenci sayısına göre ayrıca dizayn edilecektir. Seminer derslerinin 5 Nisan 2024 tarihinde başlaması planlanmaktadır. Seminer dersleri öncesinde öğrencilerimize hazırlanmaları için ayrıca bilgi gönderilecektir.

Sınavlar/Ödevler/Seminerler
Eğitim niteliğimizin düşmemesi için öğrencilerimizin belirli bir düzeyde çaba göstermelerine özellikle önem veriyoruz. Ayrıca bu sınavlar öğrencilerimizin kendi durumlarını görebilmeleri için de yararlı oluyor. TBS sınavı sonrasında öğrencilerimizle ayrıca bir geri bildirim dersi yapıyoruz. Bu eğitim sadece bilgi değil, aynı zamanda anlatım, sunum ve iletişim yetenekleri de içeriyor.

TBS Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı, online yazılı bir sınavdır ve her yıl iki kez, Haziran ve Eylül ayında yapılmaktadır. Öğrencilerimizin ve dışarıdan katılanların bu sınavda en az 60/100 puan almalarını bekliyoruz.
2. sınıfta Hesaplama sınavı, online yazılı olarak yapılan bir sınavdır ve her yıl bir kez yapılmaktadır.
2. sınıfta Astronomi sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.
2. sınıfta Tarih sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.
Rektifikasyon ödevi 2. Sınıf sonunda alınan bir ödevdir.

3. sınıfta Seminerler, her öğrencinin hazırlanıp sunması gereken 40 dakikalık natal harita ağırlıklı bir projedir ve öğrencilerimiz son sınıfta mülakat öncesinde öngörüm ağırlıklı yazılı bir proje de teslim ederler. Bu yazılı proje öncesinde içeriği ve şekil şartları konusunda rehber bilgiler verilir. Öğrencinin eksik olabileceği konular olmuş ise bu konular üzerinde özellikle durulur. 

    

Kitaplar

Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 13 Eylül 2023 tarihine kadar tamamlamanızı rica ediyoruz. İlk kayıtta 1. sınıflar için ilk aylık ücret + kitap (250 TL) +posta ücreti (50 TL) İstanbul, ya da (60 TL) İstanbul dışı alınmaktadır. Yurtdışı ücret değiştiği için, eğer yurtdışında iseniz 0216 550 59 13 nolu telefonu arayınız. 2. sınıf ders kitabı 150 TL'dir.

Okulumuz aynı zamanda aşağıdaki yabancı kitapları okumanızı özelikle önermektedir:

Demetra George, Ancient Astrology, Vol, 1-2, (tüm seviyeler için)
Robert Hand, Horoscope Symbols (başlangıç öğrencileri için)
Alan Oken, Compleat Astrologer (başlangıç öğrencileri için)
Bernadette Brady, Predictive Astrology (ileri seviye öğrencileri için)
Reinholdt Ebertin, Combination of Stellar Influences (ileri seviye öğrencileri için)
David Hamblin, Harmonic Charts (ileri seviye öğrencileri için)
Chris Brennan Helenistic Astrology (her aşama için)
Joseph Crane, Astrological Roots, The Hellenistic Legacy (ileri seviye)
Katılım

Okulumuzun öğrencisi olmayan ancak okulumuzda eğitim görmeyi arzu edenler 2. sınıftan devam edebilmek için Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girebilirler. Bu sınav 16 Eylül Cumartesi günü saat 11:00-13:30 arasında, Testinvite üzerinden online olarak kameranız açık şekilde gerçekleştirilecektir. Bu sınava dışarıdan katılmak isteyen öğrenciler lütfen aşağıda belirtilen Denizbank hesabına 600 TL sınav ücretini yatırarak, dekontlarını ofis.kirkoglu @gmail.com e-posta adresine göndermelidirler. Sınava girecek öğrencilere ayrıca sınav ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Sınav için en son kayıt tarihi 11 Eylül 2023’tür.   
  
Eğitim ücretleri
1. Sınıflar için aylık 1694,9 TL + KDV : 2000 TL’dir.  (Her ay 19 saat ders, 8 ay)
2. Sınıflar için aylık 1694,9 TL + KDV : 2000 TL’dir.  (Her ay 19 saat ders  8 ay)
3. Sınıflar için dersler bölümünde (ayda 27 saat, 16 hafta, 4 ay) aylık 2408,5 TL+KDV : 2842 TL'dir. Seminer dersleri için aylık 1694,9 TL + KDV : 2000 TL’dir. Seminerlerin ne kadar süreceği öğrenci sayısına göre belirlenecektir.

Toplu ödeme halinde, dönem başında, en geç Ekim’de  %10 indirim ile (cayma hakkı yoktur)
1. Sınıflar için 14.400 TL (KDV dahil)
2. Sınıflar için 14.400 TL (KDV dahil)
3. Sınıf, sadece dersler için 10.231 TL (KDV dahil)

İki ayrı toplu ödeme halinde, en geç Ekim’de ve Şubat ayında, %5 indirim ile (cayma hakkı yoktur)
1. Sınıflar için 2 x 7.600 TL (KDV dahil)
2. Sınıflar için 2 x 7.600 TL (KDV dahil)

1. Sınıfa kayıt olmak için lütfen ilk aylık ücret, 1. semester ders kitabı ve posta masraflarının toplamı olan (2000+250+50 TL) 2.300 TL'yi (KDV dahil) aşağıdaki hesaba iletebilirsiniz. İstanbul dışında yaşayanlar için 2.310 TL'dir. (KDV dahil) Eğer yurtdışında yaşıyor iseniz, 0216 550 59 13 nolu telefondan teyitleşmelisiniz. Lütfen dekontunuzu ofis.kirkoglu @gmail.com adresine göndererek 0216 550 59 13 nolu telefondan teyitleşiniz. 

 Hesap bilgisi:
Banka: Denizbank - Suadiye Şubesi
Hesap Sahibi : Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti
Hesap No: 818549
Şube Kodu: 9260
IBAN No : TR04 0013 4000 0008 1854 9000 03

Göklerin Bilgeliği okulunda dersler ağırlıklı olarak (%85 üzerinde) R. Hakan Kırkoğlu tarafından verilmektedir. 

        

Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır. (bilgi için tıklayınız)

2023/24 eğitim döneminin tüm astroloji öğrencilerine yeni ufuklar açması dileği ile.

GÖKLERİN BİLGELİĞİ OKULU
 


 

 
Paylaş » 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını FaceBook'ta paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını Twitter'de paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını Google'de paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını Delicious'ta paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını Digg'de paylaş 2023 eğitim dönemi için kaydolabilirsiniz yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2024 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency