Yaz Okulu 2023
Paylaş » Yaz Okulu 2023 yazısını FaceBook'ta paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını Twitter'de paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını Google'de paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını Delicious'ta paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını Digg'de paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını MySpace'de paylaş
 

Göklerin Bilgeliği Yaz Okulu 2023 (2-24 Ağustos 2023)

Başlangıç aşamasında olanlar için 1. Modül

       


Harita yorumu – Klasik kavramları günümüze aktarmak

4 dersten oluşan bu modülde Helenistik astrolojide yer alan “gemi metaforu”nu kullanarak bir doğum haritasının sistematik şekilde nasıl yorumlanacağını göreceğiz. Bu eğitime özellikle temel bir bilgisi olanlar (burçlar, gezegenler ve evlerin temel anlamlarını bilenler) ya da daha ileri seviyede varolan bilgilerini derinleştirmek isteyenler katılabilirler.

Gemi/yelken metaforu kişinin hayatında belirli alanlarda etkinlik gösteren gezegenleri tanımlamak için kullanılır. Geminin kaptanı – kuiros – harita sahibinin en sık ve kolay şekilde kullandığı gezegendir. Gemi kaptanı olmak üzere birden fazla aday gezegen olabilir. Kişi hayatında nasıl bir varoluş içinde (oikodespotes), yelkenli nasıl rüzgarlar alıyor ? Kişinin kısmetinde neler var ?

Bu ve benzeri ana kavramları örneklerle ele alarak derinleşeceğimiz bu okul Helenistik astrolojinin temel ilkelerini öğrenmeniz ve kişinin hayat alanını, potansiyelleri ve çevresel faktörleri öğrenmeniz açısından faydalı olacaktır. Böylece katılımcılar harita yorumunda sağlam bir temel kazanabilirler.

Dersler online şekilde, Gotowebinar üzerinde 2, 9, 16 ve 23 Ağustos, Çarşamba günleri saat 20:00-22:45 arasında 2,5 saat sürecektir.


İleri aşamada olanlar için 2. modül

       

Yıllık analizler – Güneş Dönüşü (solar revolution) tekniği ile yıllık temaları incelemek

4 dersten oluşan bu modül Güneş Dönüşü haritalarının kapsamlı şekilde yorumlanması amacını taşıyor. Bu eğitime katılmak için harita yorumunun ötesinde öngörüm teknikleri hakkında (özellikle transitler, tutulmalar, yeniay/dolunaylar) bilgi sahibi olmalısınız.

Bu derslerde pek çok örmek üzerinde, Güneş Dönüşü haritalarının nasıl yorumlanması konusunda spesifik noktalara odaklanacağız. Bu haritalar aynı zamanda daha detayda yıllık ve aylık yöneticilerin nasıl ele alınabileceğini ve bir yıllık süre içinde belirli dönemlerde aktif hale gelen gezegenleri ele alarak kişisel düzeyde nasıl öngörümler yapabileceğimizi de içeriyor. Aylık Güneş dönüş haritalarının ele alışını da bu aşamada kullanabiliriz.

Dersler online şekilde, Gotowebinar üzerinde 3, 10, 17 ve 24 Ağustos, Perşembe günleri saat 20:00-22:45 arasında 2,5 saat sürecektir.


Katılım ve ücret: Yaz okuluna katılım için Konu kısmına YAZOKULU23 yazarak adınız, soyadınız ile birlikte eğitim seviyenizi ofis.kirkoglu @gmail.com adresine bildirebilirsiniz. Dersleri 1 Kasım 2023 tarihine kadar tekrar izleyebileceksiniz.

Katılım ücreti her bir modül için KDV dahil 2500 TL’dir. Başvurunuz üzerine size ayrıca döneceğiz. Kayıt olmak için son tarih 28 Temmuz 2023'tür.


Her iki eğitim de R. Hakan Kırkoğlu tarafından sunulacaktır.

Yaz okulunun tüm astroloji öğrencilerine yepyeni ufuklar açmasını dilerim.


R. Hakan Kırkoğlu
GÖKLERİN BİLGELİĞİ OKULU

XXX

 
Paylaş » Yaz Okulu 2023 yazısını FaceBook'ta paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını Twitter'de paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını Google'de paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını Delicious'ta paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını Digg'de paylaş Yaz Okulu 2023 yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2024 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency