Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası
Paylaş » Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını FaceBook'ta paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını Twitter'de paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını Google'de paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını Delicious'ta paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını Digg'de paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını MySpace'de paylaş
 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adaylık Haritası

Bu yazı bir öngörüm olmaktan çok içinde bulunduğumuz koşulları anlatması bakımından ilginçtir.
Olaylı ve krizli koşullardan sonra, sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı 6 Mart 2023 saat 20:53:40 (Ankara) sırasında kamuya açıklandı. Kuşkusuz bu anın haritası içinde yaşamakta olduğumuz koşullar, potansiyeller ve bazı projeksiyonlara yönelik şeyler söyleyebiliriz. Genel  bir analiz yapıyorum. Ben de gözüme çarpan olumlu, olumsuz ve ilginç gördüğüm yönleri anlatmaya çalışacağım.

Haritada Terazi burcu yükseliyor, bu burç dengenin, uyumun, diplomasinin ve aynı zamanda bir ittifak ya da koalisyon gerektiren koşulları anlatması bakımından önemlidir. Terazi aynı zamanda ülkemizin haritasında da toprağı, vatanı, yuvayı ve kökleri anlatan yerde olması bakımından dikkat çekicidir.

Yöneticisi Venüs, Koç’ta, Şans noktası ve Jüpiter ile birlikte 7. Evde, (karşıtlıklar evi) alçalan burç derecesine yakın duruyor. Venüs’ün Koç’ta olması çok rahat bir durum sayılmaz, nitekim dispozitörü Mars İkizler’de çift durumlar, tartışmalar ve fikir ayrılıkları yaratmıştır. (Meral Akşener olayı) Ayrıca 7. Ev her zaman riskli ve tartışmalara açık bir alandır. Ancak yine de bu evde şans noktasının olması ve diğer iyicil Jüpiter’in de yanı başında olması koşulları yumuşatmakta, şanslı kılmakta ve desteklemektedir. Venüs zararlı durumda olmasına karşın küçük çaplı asalet etkileşimleri var. Venüs aynı zamanda krizler, endişeler ve dönüşüm evi olan 8. Evi de yönetmektedir. Nitekim Ay dışında gezegenlerinin tamamının Batı yönünde olması bu sürecin dışsal koşullara ve risklere ne kadar açık olduğunu gösteriyor. Ancak iyicil gezegenler koşulları yumuşatmakta, riskleri olumlu şansa döndürmektedir. Venüs malefiklerden zarar görmüyor ve köşe evde duruyor. Nitekim gelecek şeyleri temsil eden ruh noktası da bu evdedir. (3 39 Koç) Yöneticisi Mars’ın İkizler’de 9. Evde olması belirli görüşler, fikirler ve inançlar konusunda tartışma potansiyelinin olduğunu göstermekte. Ancak haritanın gece haritası olması durumu kontrol altına almayı kolaylaştırıyor.
 
İki ışık da düşen evdedir ve bu bir zayıflık, kırılganlık göstergesidir. Hedefe yönelik organize olmak, çalışmak ve hizmet etmek yönünde çabalar oldukça kırılgan bir zemin yaratıyor. Haritanın ışığı Ay kendi üçlüsündedir ancak Başak’ta olması koşulların gaybta, belirsizlikte olduğunu göstermektedir. Nitekim seçim konusu bile şu an için gaybta durmaktadır. Ay 10. Ev ve MC’nin yöneticisi olduğu için son derece önemlidir. Ay aynı zamanda halkı da temsil eder. Ay’ın 12. Evde olması halkın üzüntü, keder içinde olduğunu, kayıplar yaşadığını (deprem, enkaz) gösteriyor. Ay’ın en son Merkür ile karşıt açısı yaşanan gerginliği, fikir ayrılığını da gösteriyor. Yine de Ay hala büyüme aşamasındadır, bu iyi bir göstergedir ve tamamen zayıf değildir. Ay dolunay sırasında Uranüs ile de üçgen açı kuracaktır. Uranüs: değişim, reform. Ay aynı zamanda ülkemizin haritasındaki kuzey ay düğümüne de çok yakındır. Bu bir bakıma zamansal açıdan oldukça kadersel temaların aktif halde olduğunu göstermektedir. Nitekim bu sırada Güneş ülkemizin tepe noktası (MC) üzerinde, hatta aynı zamanda dolunay CHP’nin Güneş’i (lider) üzerinde, hatta ülkemizin doğum öncesi Güneş tutulması (17 06 Başak) üzerinde de gerçekleşmektedir.

Diğer yandan ilginç Ay Thuban adında bir sabit yıldızla birleşmektedir. Bu yıldız varolan şeyleri korumakla yakından ilişkilidir. Ejderha (Draco) takımyıldızı içinde yer alan Thuban hazineyi korumakla ilişkilendirilmiştir. Bu sadece maddi bir hazine değil, belirli değerleri ve aynı zamanda paylaşmayı da açıklar. Yine ilginç ki haritanın tepe noktası en parlak yıldız olan Sirius (Şura) yıldızı ile birleşmektedir. Bu yaşanan olayın arkasında büyük potansiyellere ve küçük bir hareketin büyük sonuçlar getirebileceğine işaret eder. Bu enerjiler çok güçlüdür hatta ezici, yakıcı dahi olabilir.

Güneş Balık’ta 6. Evde zayıf durumda ve daha çok hizmet, fedakarlık ve arka planda kalma durumu ile ilişkilidir. Muhtemelen bu durum eğer seçilirse, zaten kendi gücünden bile vazgeçebileceği koşulları anlatmaktadır. Ancak Güneş haritanın tepe noktası ve Uranüs ile uyumlu açılardadır ve hatta Güneş/MC=Uranüs orta noktası bilinçli hedeflerde reform, yenilenme ve değişim olduğunu açıklamaktadır. Ancak daha ileride Güneş Mars’a kare açıya gidecektir ve bu durum ilerleyen zamanlarda tartışma ve kopma içeren durumların kolayca tetiklenebileceğini göstermektedir.

Jüpiter ve Venüs’ün köşelerde olması ve özellikle Jüpiter’in tepe noktası ile olan ilişkisi güçlü bir heves, katılım ve olumlu bir hava yaratmaktadır.

29 derecedeki Satürn, devlet, sistem ve düzenle ilgili konularda yaşanan krizi, sıkışıklığı açıklamaktadır, Satürn’ün Balık burcuna geçecek olması daha çok hizmet, fedakarlık ve kolektif çabalara yönelik bir durumu anlatıyor olabilir.

Benzer şekillerde Uranüs bu dönemde Boğa burcunun tam ortasındadır ve bahar noktası ile temas halindedir, bu nedenle içinde bulunulan ani değişiklikleri açıklamaktadır. Kuzey ay düğümü 5 derece Boğa’da ülkemiz Güneş’inin tam karşısındadır, bu son derece kritik bir göstergedir ve bu haritada 8. Evde, istikrar, uyum ve huzur yaratmak, paylaşmak yönünde zorlu bir değişimi simgelemektedir. Nitekim Boğa burcu ülkemizin 11. Evinde, ümitler, beklentiler alanındadır.

Bu haritanın 4. Harmonik haritasında Güneş Saka burcundadır ki bu çabanın, mücadelenin daha çok demokrasi, gruplar ve sosyal konular üzerinde olduğunu açıklıyor.

Haritanın eksenlerinde öncü burçların olması ve ışıkların da değişken burçlarda, düşen evlerde görülmesi içinde bulunduğumuz koşulların ne kadar istikrarsız, sürekli değişime ve adapte olmaya gerek gösterdiğini anlatmaktadır.

 

 
Paylaş » Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını FaceBook'ta paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını Twitter'de paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını Google'de paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını Delicious'ta paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını Digg'de paylaş Kılıçdaroğlu'nun adaylık haritası yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2024 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency