2022-2023 Eğitim Dönemi
Paylaş » 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını FaceBook'ta paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını Twitter'de paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını Google'de paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını Delicious'ta paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını Digg'de paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını MySpace'de paylaş
 

Göklerin Bilgeliği Okulu’nda 2022-2023 Eğitim Dönemi

Bu yıl kontenjanımızı doldurduğumuz için yeni öğrenci alamıyoruz. 2023-24 dönemi için başvurabilirsiniz. İlginize çok teşekkür ederiz. Başvuru formu: https://www.goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp

Tüm astroloji öğrencilerine selamlar ! Dersler 4 Ekim'de başlıyor.

2023 yılında R. Hakan Kırkoğlu astrolojide 40. yılını kutluyor. Bu nedenle uzun bir aradan sonra 2023 yılında yeni bir Master Class düzenlenecek. Bu özel eğitime okulumuzdan diploma alarak mezun olmuş öğrencilerimiz katılabilecekler. Detaylı bilgileri 2023 başında sizlerle paylaşacağız.

Daha esnek, interaktif, ayda 19 saatlik bir eğitim

Ülkemizin en köklü ve geniş kapsamlı eğitim programı ile örnek olan, vizyon kazandıran ve pek çok değerli öğrenci yetiştirmiş olan okulumuz 2022-2023 döneminde hem derslerin işlenişinde, hem de program içinde bazı değişikliklere gidiyor. Bu yönde her sınıfta daha esnek bir eğitim programı tasarlayarak öğrencilerimiz ile diyaloğu arttıran Atölye Çalışmaları yapacağız. Böylece aylık ders saatimizi 19 saate (3. sınıfta 27 saat) çıkarıyoruz.

      

NASIL:
Yeni programda öğrencilerimiz her hafta geçtiğimiz 2 yıl içinde yapılmış olan toplam 4 saatlik dersin kayıtlarını her hafta istedikleri zaman izleyebilecek, ve böylece Zoom üzerinden her ay 3 saatlik canlı bir atölye sınıfına hazırlanarak, öğrendiklerini çok daha fazla örnek üzerinden sağlamlaştırabilecekler. Bu canlı çalışmalar soru & cevap tarzında, birbirimizi daha fazla tanımak için sohbet imkanı da sağlayacak ve aynı zamanda farklı örneklerle edinilen bilgilerin pekişmesini kolaylaştıracak.

Öğrencilerimiz ile iletişimi daha iyi hale getirmek yönünde, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, R. Hakan Kırkoğlu’nun moderatörlüğünde ayrıca her sınıfın Google Groups içinde ayrı bir iletişim platformu olacağını da ekleyelim.

Mezunlarımız için: Bu yıldan başlayarak Google Groups içinde diploma sahibi mezun öğrencilerimizin katılacağı, aramızdaki iletişimi arttıracak bir online grup kuracağız. 
   
Öğrencilerimizin eğitim sürecinde belirli bir gelişme göstermelerini önem veriyoruz ve bu neden belirli zamanlarda sınavlar, ödevler ve projeler veriyoruz. Bildiğiniz gibi 3. Sınıftaki öğrencilerimiz, ders programını tamamladıktan sonra sadece okulumuza özgün Seminer derslerinde en az 40 dklık sunumlar yapıyorlar ve böylece onların durumları hakkında daha fazla değerlendirme ve geridönüş sağlamış oluyoruz. Bu konuda aşağıda yer alan Eğitim İlkelerimiz bölümüne bakabilirsiniz.

      

Nasıl öğrenciler arıyoruz ?

Yüzeysel değil, araştıran, kendine dışarıdan bakabilen, insana ve hayata anlam arayışı ile yönelen, hayatı bir hedef değil, yolculuk gibi görebilen, sorgulayan, acele ve ezbere değil, derin düşünen, sadece kendine değil, öğrenmeye meraklı, medyada sığlaşmayan, kendi kapasitesinin farkında, konumuz gereği Tarih ve Felsefeye meraklı öğrencilerle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Yeni döneme kayıt olabilirsiniz !

Başlangıç seviyesinde ilk dersimizi 4 Ekim 2022 Salı akşamı (20:00-23:15) tarihinde Atölye Çalışması olarak yapacağız. Kayıt olmak için lütfen http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasındaki formu doldurunuz. Telefon için 0216 550 59 13.  Bu süreçte, başka okullarda eğitim almış ama eğitimlerine okulumuzda devam etmek isteyen öğrenciler, Eylül ayında yapılacak TBS sınavındaki başarıları(60/100) doğrultusunda 2. sınıftan devam edebilecekler. Bu konuda aşağıdaki açıklamaları okuyunuz. Ayrıca daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Katılım ve Ücretler bölümüne bakabilirsiniz.

Eylül’de yapılacak Temel Bilgiler Sınavına (TBS) katılmak için

Eğitimlerini okulumuzda devam ettirmek isteyen pek öğrenciden başvurular alıyoruz ve bu nedenle, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, 17 Eylül Cumartesi günü sadece öğrencilerimiz için değil, başka okullardan gelen öğrencilerin de katılabileceği 2,5 saat sürecek bir seviye sınavı olan TBS (Temel Bilgiler Sınavı) düzenleyeceğiz. Bu sınavda 60/100 alan öğrenciler 2. sınıftan derslere katılabilecekler. Bu sınav online bir platform olan Testinvite üzerinden yapılacağı için, sınava katılmak isteyen öğrenciler adresine ad, soyadlarını ve kullandıkları e-postaları ofis.kirkoglu @gmail.com adresine en son kayıt tarihi olan 10 Eylül 2022’e kadar göndermelidirler.  Sınava dışarıdan katılan öğrenciler için sınav ücreti 300 TL’dir. Kayıt için e-posta gönderirken, lütfen dekontunuzu da iletiniz. Ödemenizi aşağıda verilen Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti hesabına yapabilirsiniz.

Tanışma Toplantısı: (Zoom) 2 Ekim Pazar, saat 20:00-22:15

      

Eğitim ilkelerimiz
Okulumuz en üst standartlarda, uluslararası boyutta tanınırlığı olan bir eğitim programı sunmaktadır. Diploma kazanan öğrencilerimiz dilerlerse ISAR'ın sunduğu sertifikasyon programına da katılabilirler. ISAR kanalı ile başarılı öğrencilerimize burs sağlamaktayız. Mezunlarımız ISAR'ın organize ettiği konferanslara ve webinarlere daha avantajlı katılabilirler. ISAR'ın sunduğu tüm bu avantajlar için www.isarastrology.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. R. Hakan Kırkoğlu halen ISAR'ın sınavlardan sorumlu yöneticisidir. (Exam Chair)

Özellikle öğrencilerimizin seviyelerini değerlendirme konusunda dikkatli davranıyoruz. 1. Sınıftan, son aşamada seminerlere kadar öğrencilerimiz farklı seviyelerde sınavlara giriyorlar ve ödevler ve sunumlar yapıyorlar. Üç yıla yayılan bu programda, öğrencilerimize Astroloji’nin abcsinden ileri düzeyde uygulamalarına uzanan sağlam bir temel sunuyoruz.

Göklerin Bilgeliği Okulu, ülkemizde astroloji eğitimine öncülük etmiş, alanında pek çok öğrenci yetiştirmiş, R. Hakan Kırkoğlu’nun 40 yıla yaklaşan bilgi ve pratiği ile zaman içinde olgunlaşan çok katmanlı bir eğitim programına sahiptir. Okulumuzun amacı, öğrencilerimizi hem teorik seviyede, hem de uygulama aşamasında en iyi hale getirmeye çalışırken, belirli ödevler, ezbere dayalı olmayan bilgiler ve özellikle son aşamada seminer uygulamaları ile özenli bir biçimde geliştirmektir.

Başlangıç sınıfı – 1. Yıl
Astroloji’ye sıfır seviyede başlayan öğrencilerimiz ilk yılda astrolojinin temel kavramlarını öğrenirler. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz doğum haritasının nasıl yorumlanacağı konusunda gerekli ve yeterli bilgileri, yaklaşımları edinirler. Bir dil öğrenmeye benzer şekilde, gezegenlerin, burçların ve evlerin bir arada yorumlanması konusunda farklı başlıklar altında dersler görürler. Harita yorumunda, temel ve tesadüfi asaletler, evlerin yöneticilerinin koşulları, haritanın eksenleri (cross of matter), Güneş/Ay ilişkisinin dinamiği, Haritada vurgular, harita tipleri, açılar, açı kalıpları, harita yorumunda evrensel ve spesifik göstergeler, farklı kategoriler için yorumlar, doğum öncesi haritalar (tutulmalar ve yeniay/dolunay haritaları) psikolojik tipler/Harita yorumunda Jungçu kavramlar ve aynı zamanda Helenistik astrolojinin temel kavramları olan Oikodespotes, şans ve ruh noktası, üçlü asaletler, haritanın gemi metaforu ile yorumlanması öğrencilere sağlam bir temel ve daha önemlisi çok boyutlu bir bakış açısı kazandırır. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girerler. Yapılan sınavla ilgili bir örnek için tıklayınız

II. Sınıf
Doğum haritasını yorumlama aşamasına ilerleyen öğrencilerimiz bu yıl özellikle öngörüm yöntemlerine ve ilişkiler astrolojisine odaklanırlar. Bu aşamada, İlerletimler (İkincil ve Üçüncül), Solar Arc tekniği, Profeksiyonlar, Güneş Dönüşü haritası, Aylık Güneş dönüşü haritaları ve Transitler yanında Rektifikasyon tekniği uygulamalarını da öğrenirler. Öğrencilerin belirli bir öngörüm modeli içinde nasıl hareket edeceklerini farketmeleri, belirli zaman yöneticiliği kavramlarını öğrenmeleri esastır. Bu dersler çok sayıda örnek uygulama ile içselleştirilmeye çalışılır.

Hayatın tamamlayıcı bir parçası olarak, ilişkiler astrolojisi, aşk, aile ya da iş hayatında beraberliklerimizde ortaya çıkan faktörlerin hayatımıza getirdiği sonuçları gösterir. Sinastri karşılıklı etkileşimi gösterirken, Kompozit haritalar (Kompozit ve Davison haritaları) bir beraberlikte ortaya çıkan sinerjiyi, yani ortak koşulları açıklar.

Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Hesaplama, Astronomi ve Tarih ile ilgili ödev ve sınavlara girerler. Ayrıca rektifikasyon ile ilgili bir ödev sunarlar.
 
III. Sınıf ve Seminer Dersleri
Diploma aşamasına gelen öğrencilerimiz 3. yılda ileri teknikleri kullanarak harita yorumunda detaylı bir bakış açısı kazanırlar. Bu bakımdan Orta Noktalar, Harmonik haritaları kullanmak önemlidir. Aynı zamanda öğrenciler Dünya Astrolojisi, Horary Astroloji’nin temel unsurları, Astrokartografi ve Yerel haritaları (Local space charts) ve Seçim astrolojisi dersleri de alırlar. Bu yıl yeniden eklenen astrolojik danışmanlık ilkeleri eğitimi ise öğrencilerin astrolojik görüşmenin etik, profesyonel ve ilişkisel boyutunu daha yakından anlayabilmeleri için önemlidir.

Son yıl öğrencilerin şimdiye kadar öğrendiklerini anlatmaları açısından bizim için de çok önemlidir. Bu nedenle, diğer okullardaki eğitimlerden farklı olarak, öğrencilerimizin öğrenmiş oldukları bilgileri uygulayarak aktarabilecekleri Seminerler düzenlemekteyiz. Bu seminerlerde her öğrencimiz moderasyonum altında en az 40 dakikalık bir sunum yaparak, hem harita yorumlama hem de öngörüm tekniklerini nasıl aktardıklarını gösterme ve uygulama aşamasında daha çok şey öğrenme, bunu aktarma fırsatı bulur.

En son aşamada, III. sınıf sonunda öğrencilerimizi tamamlayacakları YAZILI projeleri üzerinden ayrıca bir mülakata tabi tutuyoruz. Böylece, tüm öğrencilerimiz, kazandıkları bilgileri pekiştirme ve durumlarının doğru şekilde anlaşılması yönünde bir değerlendirme sürecinden geçmiş oluyorlar. 

       

Ders günleri ve saatler

1. Sınıf (8 ay, 2 semester)

Birinci sınıflar ile ilk dersimizi canlı olarak 4 Ekim 2022 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 1. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacaktır. 2 Kasım 2022, 30 Kasım 2022, 4 Ocak 2023, 15 Şubat 2023, 15 Mart 2023, 12 Nisan 2023, 10 Mayıs 2023

Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman kayıt olarak izleyebilirsiniz.

Birinci sınıftaki toplam ders saati, her hafta 4 saat (kayıttan) ve her ay yapılacak 3 saat canlı 8 Atölye Çalışması şeklinde, toplamda 152 saat dersten oluşmaktadır.

2.  Sınıf (8 ay, 2 semester)

İkinci sınıflar ile ilk dersimizi canlı olarak 5 Ekim 2022 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 2. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacaktır. 3 Kasım 2022, 1 Aralık 2022, 5 Ocak 2023, 16 Şubat 2023, 16 Mart 2023, 13 Nisan 2023, 11 Mayıs 2023

Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman kayıt olarak izleyebilirsiniz.

İkinci sınıftaki toplam ders saati, her hafta 4 saat (kayıttan), ve her ay yapılacak 3 saat canlı 8 Atölye Çalışması şeklinde, toplamda 152 saat dersten oluşmaktadır.

3.  Sınıf (4 ay dersler + Seminer Dersleri)

Üçüncü sınıflar ile ilk dersimizi canlı olarak 18 Kasım 2022 tarihinde, 20:00-23:15 saatleri arasında yapacağız. 3. Sınıfta diğer canlı Atölye Dersleri aşağıdaki tarihlerde Zoom üzerinden yapılacaktır. 16 Aralık 2022, 27 Ocak 2022, 17 Mart 2023. Ayrıca 24 ve 31 Mart günlerinde Danışmanlık İlkeleri dersleri canlı olarak verilecektir.

Haftalık olarak izleyeceğiniz derslerin kayıtları her hafta Pazartesi günü gönderilecektir. Bu dersleri Gotowebinar üzerinden dönem boyunca istediğiniz zaman kayıt olarak izleyebilirsiniz.

Üçüncü sınıftaki toplam ders saati, her hafta 6 saat (kayıttan) ve her ay yapılacak 3 saat canlı 4 Atölye Çalışması şeklinde, toplam 32 saat dersten oluşmaktadır.

Seminer dersleri, dersler tamamlandıktan sonra, öğrenci sayısına göre ayrıca dizayn edilecektir. Seminer derslerinin 7 Nisan 2023 tarihinde başlaması planlanmaktadır. Her hafta  3 öğrencimiz sunum yapacaklardır. Seminer dersleri öncesinde öğrencilerimize hazırlanmaları için ayrıca bilgi gönderilecektir.

Sınavlar/Ödevler/Seminerler
TBS Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı, online yazılı bir sınavdır ve her yıl iki kez, Haziran ve Eylül ayında yapılmaktadır. Öğrencilerimizin ve dışarıdan katılanların bu sınavda en az 60/100 puan almalarını bekliyoruz.

2. sınıfta Hesaplama sınavı, online yazılı olarak yapılan bir sınavdır ve her yıl bir kez yapılmaktadır.
2. sınıfta Astronomi sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.
2. sınıfta Tarih sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.
Rektifikasyon ödevi 2. Sınıf sonunda alınan bir ödevdir.

3. sınıfta Seminerler, her öğrencinin hazırlanıp sunması gereken 40 dakikalık natal harita ağırlıklı bir projedir ve öğrencilerimiz son sınıfta mülakat öncesinde öngörüm ağırlıklı yazılı bir proje de teslim ederler. Bu yazılı proje öncesinde içeriği ve şekil şartları konusunda rehber bilgiler verilir. Öğrencinin eksik olabileceği konular olmuş ise bu konular üzerinde özellikle durulur.

Mülakat, her öğrencimizin eğitim sonunda girdiği ve seminer derslerindeki sunumu ve genel performansı üzerinden eğitim kurulu tarafından yapılan bir değerlendirmedir ve öğrencimizin başarı durumunu belirler.

Kitaplar
Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 23 Eylül 2022 tarihine kadar tamamlamanızı rica ediyoruz. İlk kayıtta 1. sınıflar için ilk aylık ücret + kitap (140 TL) +posta ücreti (20 TL)İstanbul, ya da (25 TL) İstanbul dışı alınmaktadır. Yurtdışı ücret değiştiği için, eğer yurtdışında iseniz 0216 550 59 13 nolu telefonu arayınız. 2. sınıf ders kitabı 105 TL'dir.

Okulumuz aynı zamanda aşağıdaki yabancı kitapları okumanızı özelikle önermektedir:

Demetra George, Ancient Astrology, Vol, 1-2, (tüm seviyeler için)
Robert Hand, Horoscope Symbols (başlangıç öğrencileri için)
Alan Oken, Compleat Astrologer (başlangıç öğrencileri için)
Bernadette Brady, Predictive Astrology (ileri seviye öğrencileri için)
Reinholdt Ebertin, Combination of Stellar Influences (ileri seviye öğrencileri için)
David Hamblin, Harmonic Charts (ileri seviye öğrencileri için)
Chris Brennan Helenistic Astrology (her aşama için)
Joseph Crane, Astrological Roots, The Hellenistic Legacy (ileri seviye)

Katılım
Okulumuzun öğrencisi olmayan ancak okulumuzda eğitim görmeyi arzu edenler 2. Sınıftan devam edebilmek için Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girebilirler. Bu sınav 17 Eylül Cumartesi günü saat 11:00-13:30 arasında, Testinvite üzerinden online olarak kameranız açık şekilde gerçekleştirilecektir. Bu sınava dışarıdan katılmak isteyen öğrenciler lütfen aşağıda belirtilen Denizbank hesabına 300 TL sınav ücretini yatırarak, dekontlarını ofis.kirkoglu @gmail.com e-posta adresine göndermelidirler. Sınava girecek öğrencilere ayrıca sınav ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Sınav için en son kayıt tarihi 10 Eylül 2022’dir.     

Eğitim ücretleri
1. Sınıflar için aylık 1081 TL + KDV : 1275 TL’dir.  (Her ay 19 saat ders, 8 ay)
2. Sınıflar için aylık 1081TL + KDV : 1275 TL’dir.  (Her ay 19 saat ders  8 ay)
3. Sınıflar için dersler bölümünde (ayda 27 saat, 16 hafta, 4 ay) aylık 1.533 TL+KDV : 1810 TL'dir. Seminer dersleri için aylık 1081 TL + KDV : 1275 TL’dir. Seminerlerin ne kadar süreceği öğrenci sayısına göre belirlenecektir.

Toplu ödeme halinde, dönem başında, en geç Ekim’de  %10 indirim ile (cayma hakkı yoktur)
1. Sınıflar için 9.180 TL (KDV dahil)
2. Sınıflar için 9.180 TL (KDV dahil)
3. Sınıf, sadece dersler için 6.516 TL (KDV dahil)

İki ayrı toplu ödeme halinde, en geç Ekim’de ve Şubat ayında, %5 indirim ile (cayma hakkı yoktur)
1. Sınıflar için 2 x 4.845 TL (KDV dahil)
2. Sınıflar için 2 x 4.845 TL (KDV dahil)

1. Sınıfa kayıt olmak için lütfen ilk aylık ücret, 1. semester ders kitabı ve posta masraflarının toplamı olan (1275+140+20 TL) 1435 TL'yi (KDV dahil) aşağıdaki hesaba iletebilirsiniz. İstanbul dışında yaşayanlar için 1440 TL'dir. (KDV dahil) Eğer yurtdışında yaşıyor iseniz, 0216 550 59 13 nolu telefondan teyitleşmelisiniz. Lütfen dekontunuzu ofis.kirkoglu @gmail.com adresine göndererek 0216 550 59 13 nolu telefondan teyitleşiniz.
 
Hesap bilgisi:
Banka: Denizbank - Suadiye Şubesi
Hesap Sahibi : Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti
Hesap No: 818549
Şube Kodu: 9260
IBAN No : TR04 0013 4000 0008 1854 9000 03

Göklerin Bilgeliği okulunda dersler ağırlıklı olarak (%85 üzerinde) R. Hakan Kırkoğlu tarafından verilmektedir. Betül Alakır, Özlem Adakan, Gonca Sağlam, Tardu Demirel, Pınar Asöcal ve Şirin Mitrani eğitim kurulumuzdadır.

Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır. (bilgi için tıklayınız)

Yeni eğitim döneminin tüm astroloji öğrencilerine hayırlı olmasını, en güzel sonuçları getirmesini dileriz.

GÖKLERİN BİLGELİĞİ OKULU

 
Paylaş » 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını FaceBook'ta paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını Twitter'de paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını Google'de paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını Delicious'ta paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını Digg'de paylaş 2022-2023 Eğitim Dönemi yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2024 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency