Yaz Okulu 2019 - Online
Paylaş » Yaz Okulu 2019 - Online yazısını FaceBook'ta paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını Twitter'de paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını Google'de paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını Delicious'ta paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını Digg'de paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını MySpace'de paylaş
 

Yaz Okulu 2019  - Online
Harita Yorumlama (Helenistik) ve Transit Döngüleri


                  

Bu yıl online olarak yapacağımız yaz okulunda özellikle astrolojiye yeni başlayanlar için yorum yeteneklerini derinleştirebilecekleri konulara yer vereceğiz. 6 ders olarak hazırlanan bu programı yıl sonuna kadar istediğiniz zaman, istediğiniz yerde izleyebileceksiniz. İlk 3 dersi harita yorumlamaya, ikinci iki dersi ise transitlerin döngüsel olarak ele alınmasına ve son dersi ise kişinin hayatını değişik bölümler altında ele alabildiğimiz Zodyak Açılımına (Zodiacal Releasing) – özellikle ruh noktasından açılıma – yer verdik.

1) Harita yorumunda Helenistik astrolojinin temel unsurları Ders 1-3  

Doğum haritası yorumu kimi zaman çok karmaşık bir şeymiş gibi görülebilir. Bu çoğu zaman kişinin hayatına nasıl, hangi boyutlarla baktığımızla ilişkilidir. Derslerimde de sık sık üzerinde durduğum gibi, bir modeliniz, yorum yaparken felsefi bir alt yapınız olması yorumunuzu daha sağlam, anlaşılır bir temele oturtur.

Bu ilk üç derste hem Helenistik astrolojinin temel kavramları (heimarmene, pronoia, agnoia, ruhun elbisesi – yetenekleri, şans faktörü, niyetler) hem de harita yorumuna yönelik başlıklar üzerinde duracağız. Yunanlıların kullandığı GEMİ METAFORU üzerinden giderek, kişinin hayatını şekillendiren ana unsurları göreceğiz. Acaba hayat yolculuğunda geminizin kaptanı olarak nasıl bir performans gösteriyorsunuz, yeteri kadar öngörülü müsünüz, yoksa işinizi şansa mı bırakıyorsunuz ? Ancak bu sayede kişinin hayatında zaman içinde ortaya çıkan imkanları daha iyi anlayabiliriz. (Zodiacal Releasing)

Hayatımızdaki yetenekler ne oranda rahat ya da hangi yönleri ile açığa çıkmaktadır. Bu ilk üç derste, gezegenlerin kapasitelerini açıklayan astrolojik unsurlara dikkat edeceğiz. Temel (Yönetici, Yücelim, Üçlü ve Kısmi asalet) ve tesadüfi asaletleri kullanarak gezegenlerin durumlarını özetleyeceğiz.

Bu derslerde şans ve ruh noktasını da içine alan 7 hermetik noktanın nasıl kullanılacağını ele alacağız. Aynı zamanda almuten kavramı içinde, haritanın almutenini, ruhun almutenini, haritanın diğer önemli göstergeleri ile karşılaştırarak kişinin hayatında ortaya çıkan uyumları ya da uyuşmazlıkları farkedeceğiz. Doğal olarak bu göstergeleri farklı örnekler üzerinden işleyerek, bilgileri en pratik hale getirmeye çalışacağız.

Harita yorumunda şans noktasına dayalı olarak athla çemberini, başka bir deyişle kişinin kısmetlerini nasıl anlayabiliriz ? Bu bilgiler bize kişinin belirli dönemlerin yaşadığı iniş ve yükselişleri de anlatabilir. Evlerin performanslarına bakarak bunu zaman boyutunda anlamaya çalışacağız.

2) Döngü olarak Transitler ve Hayat Dönemleri Ders 4-5

Bu derslerde transitleri nasıl ele alacağımızı, bu kez döngüler üzerinden yapacağız. Bildiğiniz gibi transitler tek başlarına pek bir şey ifade etmezler, halbuki gezegenlerin kendi aralarında döngüleri vardır. Tıpkı içinden geçtiğimiz Satürn-Pluton döngüsü gibi, bu döngülerin tek başlarına kullanılmalarından daha fazla anlamı ve değerlendirme imkanı sağlar. Kısa vadede Güneş-Mars ilişkisi, yeniaylar/dolunaylar/tutulmalar, 8 yıllık Venüs döngüsü, Jüpiter’in üst gezegenlerle olan ilişkisi gibi hayatımızda tetik etkisi gören döngüleri ele alarak, transitleri nasıl daha verimli ve derin bir boyutta ele alabileceğimizi ele alacağız.

                  

3) Zodyak Açılımı Ders 6

Bu son derste öğrendiklerimizin genel bir özeti olarak, istek ve arzularımızın, meşguliyetlerimizin zaman içindeki açılımını ortaya koyan ruh noktasından açılımı (Zodiacal Releasing) ele alacağız ve aynı zamanda transitlerle de bir arada kullanarak öngörüm tekniklerine yaratıcı bir giriş yapmış olacağız. 

Derslerimiz aşağıdaki günlerde saat 20:00-22:10 arasında yapılacaktır. (10 dklık bir aramız olacak)

Ders 1: 27 Haziran Perşembe
Ders 2: 1 Temmuz Pazartesi
 Ders 3: 3 Temmuz Çarşamba
Ders 4: 8 Temmuz Pazartesi
Ders 5: 10 Temmuz, Çarşamba
Ders 6: 13 Temmuz, Cumartesi

ÖNEMLİ NOT: Eğitim başlamadan önce tüm katılımcıların Helenistik astroloji kavramlarına dayalı olarak haritalarında yer alan gemi metaforu bilgileri, hermetik noktaları ve ilk seviyede Zodyak Açılımı dönemleri gönderilecektir. Bu nedenle tüm katılımcılarımızın kayıt yaptırdıktan sonra doğum bilgilerini net bir şekilde (gün.ay.yıl, saat ve şehir olarak) aşağıdaki e-postaya göndermelerini rica ederiz. (Bu isteğinize bağlıdır)

KATILIM: Bu derslere okulumuzun 1. sınıfını tamamlamış ya da temel astroloji bilgileri olan herkes katılabilir. Dersler, gotowebinar üzerinden online olarak yapılacaktır. Dileyenler derslerin kaydını yıl sonuna kadar istedikleri zaman tekrar dinleyebilirler. Online eğitime ilk defa katılan kişiler için açıklayıcı bilgiler gönderebiliriz.

ÖDEME: 12 saatlik ders (6 ders X 2 saat) için 550 TL + KDV = 649 TL

KAYIT olmak için lütfen [email protected] e-posta gönderiniz tıklayınız, konu kısmına Yaz Okulu 2019 yazınız. 0216 550 59 13 nolu telefondan arayabilirsiniz. Kayıtlarını gerçekleştiren öğrenciler ders linklerini 27 Temmuz öncesinde alacaktır.

İlginiz için teşekkürler,

R. Hakan Kırkoğlu
Göklerin Bilgeliği Okulu

 
Paylaş » Yaz Okulu 2019 - Online yazısını FaceBook'ta paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını Twitter'de paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını Google'de paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını Delicious'ta paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını Digg'de paylaş Yaz Okulu 2019 - Online yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2023 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency