Astro Summer Camp 2018
Paylaş » Astro Summer Camp 2018 yazısını FaceBook'ta paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını Twitter'de paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını Google'de paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını Delicious'ta paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını Digg'de paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını MySpace'de paylaş
 

Astroloji Yaz Okulu

                    

Herkese merhaba,

Astro Summer Camp’i bu yıl 14-16 Eylül tarihleri arasında Bozcaada’da gerçekleştireceğimizi sizlere duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Sizlerden gelen istekler yönünde bu yılın odak konusunu Kehanet (Horary) Astrolojisi olarak belirledik ve bu alanda çalışmaları olan İtalyan astrolog Patrizia Nava’yı aramıza davet ettik.

ASTRO SUMMER CAMP 2018 programımızın tüm detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Patrizia Nava Kehanet Astrolojisi’nin ilkelerini içeren detaylı bir program hazırladı. Patrizia Nava ile ilgili bilgileri de aşağıda okuyabilirsiniz.
 
Kehanet Astrolojisi, astrolojinin en kadim ve temel alanlarından birisidir ve aynı zamanda, bu branşın temel kavramlarını astrolojinin pek çok alanında da kullanabiliriz. Dilimizde soru astrolojisi olarak adlandırılan Kehanet astrolojisi bizim kozmosla sürekli nasıl bir ilişki içinde olduğumuzun da şaşırtıcı özelliğini içerir. Aynı zamanda bu bakış açısı ile, gökyüzü ile anlık ilişkimizi derinlemesine analiz etme imkanı buluruz. Bilindiği gibi, astroloji düz bir neden sonuç ilişkisinden ziyade, evrenle olan diyaloğumuzu açıklar, bu bakımdan, hayatımıza ilişkin kayda değer bir sorunun yanıtlarını kehanet astrolojisi teknikleri ile inceleyebilir ve hayatın akışı üzerinde düşünebiliriz. Keza Geoffrey Cornelius’un “astroloji anı” dediği şey de tam budur. İşte Astro Summer Camp 2018’de böylesine ilginç bir konu üzerinde çalışacağız ve sohbetler edeceğiz.

Bu yılki ASC’de ben de sizlere farklı konular üzerinde sunumlar hazırlıyorum. Kehanet astrolojisinin ikiz kardeşi sayılan Seçim Astrolojisi bunlardan ilki olacak. Bu konuya uzun bir zaman ayıracağız. Ayrıca Şans ve Ruh noktalarını hayat temalarımızın başlangıç noktası  olarak nasıl ele alacağımıza ait bir çalışma da yapacağız. Bir diğer konum da, Helenistik astroloji’de farklı hayat dönemlerini ele alacağımız Onluklar, “Decennials” tekniğinin uygulamaları olacak.

Bu yıl da heyecan verici, astroloji dünyamızı genişletecek, kapsamlı bir program hazırladık. Astro Summer Camp’te amacımız sadece eğitim değil, aynı zamanda bir araya gelerek güzel anlar ve anılar da yaratabilmek. Program kapsamında yeni bilgiler öğrenirken, astroloji sohbetleri eşliğinde Bozacaada’nın sunduğu güzellikler ve eşsiz denizi  de keyifli anlar olarak programımızın parçası olacak.

Bu yazın son günlerinde hem öğrenmek, hem gelişmek, hem yeni bilgilerle donanıp hem de keyifli bir Eylül haftasonunu birlikte geçirmek üzere Astro Summer Camp 2018’de Bozcaada’da buluşmak üzere.

Sevgilerimizle,
R. Hakan Kırkoğlu ve Beliğ Güreller

Astro Summer Camp 2018 hakkında:

Yer:
Astro Summer Camp 2018’i Bozcaada’da Akvaryum Koyu yakınında yer alan Aika Akvaryum Hotel’de düzenliyoruz.

Bozacaada mimarisini yansıtan 3 ayrı otel binası ile Bozcaada’da hizmet veren Aika Otelleri’nin Akvaryum Koyu’na yürüyüş mesafesinde yer alan oteli olan Aika Akvaryum Hotel bu yıl Astro Summer Camp programına ve katılımcılarına ev sahipliği edecek. Aika Akvaryum Hotellerinden Aika Akvaryum Hotel Astro Summer Camp 2018’in merkez oteli olarak tüm programımızın düzenleneceği otel olup, katılımcılarımız için özel indirimli fiyatlar uygularken, Aika Hotel grubunun Bozcaada merkezde yer alan Aika Alaybey ve Aika Andon otelleri de program katılımcılarımız için özel indirimli fiyatlar ile katılımcılarımızı ağırlayacak.

Aika Akvaryum Bozcaada otellerini şu linkten görebilirsiniz: http://www.aikahotel.com

Astro Summer Camp boyunca program kapsamında belirtilen saatlerde Bozcaada merkez  ile konferans otelimiz olan Aika Akvaryum hotel arasında shuttle servisleri hizmet verecek.

Katılım:
Astro Summer Camp katılımcı sayımız 25 kişi ile sınırlı olup, katılım teyitlerinde sınırlı sayıda kayıt alabileceğiz ve yerlerimiz doluluğu ulaştığında, sizlerden gelebilecek talebe göre, yakında bulunan diğer otelleri de sizlere bildirebileceğiz.

Astro Summer Camp’e katılım belirli bir sayı ile sınırlı olduğu için, öncelikle otelinizi ayırtmalı ve otelinizin rezervasyonu için adınızı, soyadınızı ve iletişim bilgilerinizi (e-posta ve cep telefonu), konaklamayı tercih edeceğiniz oteli (aşağıda belirtilen oteller arasından ve single double konaklama tercihinizi de belirterek) [email protected] adresine mail atmanız gerekmektedir. E-posta için tıklayınız.

Eş zamanlı olarak da Astro Summer Camp 2018 Sertifika programı ve kurs bedelini de yine aşağıda belirtilen hesaba belirtilen tarihlerde yatırmanız gerekmektedir.
 
Otel Kayıt:  ASC 2018 evsahibi otellerinde indirimli fiyatlarımız olduğundan, rezervasyonlarınızı otellere biz bildireceğiz ve yerlerinizi indirimli fiyatlardan garanti altına alacağız. (Otel ödemelerinizi indirimli fiyatlar üzerinden doğrudan check-out esnasında otele yapabileceksiniz)
Her 3 otelde de sınırlı sayıda odalar olduğundan, biz otellerin uygunluğu doğrultusunda rezervasyonlarınızı teyit edebileceğiz.
 
Astro Summer Camp 2018 anlaşmalı özel fiyatlı AIKA Grup otelleri:
1. Aika Akvaryum Hotel (Astro Summer Camp merkez oteli)- Akvaryum Koyunda
2. Aika Alaybey Hotel (Astro Summer Camp Anlaşmalı oteli) – Bozcaada merkezde
3. Aika Andon Hotel (Astro Summer Camp Anlaşmalı oteli) – Bozcaada merkezde

Odalarda tercihe göre tek veya çift kişilik konaklama mümkün olup, fiyat kişi başı değil, oda başı olarak belirlenmiştir.
 
Astro Summer Camp 2018 Sertifika Programı/Kurs Kayıt: Otel rezervasyonunuz yanısıra, Astro Summer Camp 2018 programınıza kaydınızı kesinleştirmek ve  bizden katılım teyidiniz almak için de kurs  bedeli olan 1,480TL + %18 KDV’yi (1,746 TL) aşağıda verilen hesaba EFT ile göndermelisiniz.

Kurs bedeline Astro Summer Camp 2018 sertifika programının yanısıra 14 Eylül akşamı kokteyli, 15 Eylül ve 16 Eylül tarihlerindeki öğle yemekleri ile program boyunca belirlenen saatlerde şehir merkezi ile konferans oteli arası transferleri de dahildir.
 
Önemli Tarihler:
Otel rezervasyon talepleriniz: Astro Summer Camp 2018 anlaşmalı otelleri arasından konaklamayı tercih edeceğiniz oteli belirten taleplerinizi en geç 2 Temmuz 2018 Pazartesi gününe kadar iletmeniz gerekmektedir. Her bir otel kayıt talep mailinizin alındığı gün veya en geç bir gün sonra  otel rezervasyon teyidiniz size ulaştırılacaktır.

ASC 2018 Sertifika Programı/Kurs Kayıt bedeli ödemesi: Program katılım bedelinin aşağıda belirtilen hesaba en geç 12 Temmuz 2018 Perşembe günü akşamına kadar yatırılması ve banka dekontunun iletilmesi gerekmektedir.

ASC 2018 Sertifika Programı/Kurs Kayıt bedelinin yatırılacağı hesap:
Banka : Denizbank - Suadiye Şubesi
Hesap Sahibi : Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti
Hesap No: 818549
Şube Kodu: 9260
IBAN No : TR04 0013 4000 0008 1854 9000 03

Kayıt sonrası İptal ve Geri ödeme kuralı:
Kesin kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir nedenle katılamamanız durumunda 1 Ağustos’a kadar kurs bedelinizin %75’ini, 1 Eylül’e kadar %50’sini geri alabilirsiniz. 1 Eylül’den itibaren geri ödeme imkanı olmayacaktır.

PATRIZIA NAVA hakkında


Patrizia Nava Filoloji ve Edebiyat dalında yüksek lisans (M.A., Bologna Universitesi, İtalya), Horary Yetkinlik Diploması ve Onursal Astroloji doktorası (Hindistan Doğu Mirası Hint Enstitüsü, Kolkata) sahibidir.
 
Halen ilgi alanları olan Horary ve Seçim Astrolojisine kariyerinin ilk yıllarında konularında uzmanlaşmış ve aynı zamanda astroloji tarihinde araştırma konuları ile de ilgilenmektedir. CIDA (İtalyan Profesyönel Astrologlar Birliği), Cielo & Terra (büyük alim Giuseppe Bezza tarafından kurulan Tradisyonel Astroloji Birliği) gibi değişik birliklerin üyesidir. Aynı zamanda, geleneksel çalışmalara adanmış olan Amerikan astrologlar Topluluğu’nun aktif bir üyesidir. Akademik alanda, uzmanlaşmış yayınlarda pek çok makalesi yayımlanmıştır: İlişkilere yönelik Horary (I semi del tempo, Torino, 2011), ve şu anda editörlüğünü yaptığı William Lilly’nin Christian Astrology’nin çözümsel baskısı (Libro Primo: Introduzione all’astrologia, Lugano 2018. Libro secondo: la soluzione di ogni tipo di domanda, basım aşamasında).

Nava aynı zamanda Astra Inclinant, Uluslararası Astroloji Tarihi Bülteni’nin (Lugano) bilim kurulunun üyesidir. Çok sayıda milli ve uluslararası konferanslara konuşmacı olarak katılmıştır. AOC, Tradisyönel Horary Astroloji Okulu’nun kurucusu ve baş eğitmenidir ve atölye çalışmaları ve sınıflar kurmaktadır. www.astrologiaoraria.com websitesinin sahibidir.

Patrizia Nava’nın ASTRO SUMMER CAMP 2018 kapsamında odaklanacağı temalar

1. Kehanet (Horary) Astrolojisi, nedir? Ne değildir ? Sorular, Haritalar, Soru Soranlar, Evler ve Signifikatörler
2. Temel ve Tesadüfi Asaletler, Meziyet ve Güç, Asalete bağlı olarak yargılama
3. Alışveriş (reception) ve dispozitörlük, Horary haritada motivasyon ve duygular
4. Açılar ve olaylar,Perfeksiyon ve Engelleme, Zamanlama

R. HAKAN KIRKOĞLU hakkında


Ülkemizde astroloji eğitimine öncülük eden Kırkoğlu, Tarih ve Ekonomi (Boğaziçi Üniversitesi) alanlarında yüksek lisan ve İşletme Mühendisliği (İTÜ) lisans dereceleri aldı. 35 yıla yaklaşan astroloji birikimi ve tecrübesini danışmanlık yönünde ve kurmuş olduğu Göklerin Bilgeliği okulunda sunmaya devam ediyor.

R. Hakan Kırkoğlu 1997 yılında Londra’da Faculty of Astrological Studies okulunu birincilikle bitererek Veritas ödülüne layik görüldü. 2000 yılından bu yana ülkemizde astrolojinin profesyönel uygulamasında bir örnek haline geldi. 1999 yılından bu yana İngiltere, ABD, Avustralya, Polonya ve Sırbistan’da, Hindistan'da uluslararası konferanslara katılan, UAC (United Astrology Conference) Dünya Astrolojisi Koordinatörü ve daha sonra key speaker olan Kırkoğlu Astroloji Zamanları (1991), Göklerin Bilgeliği (2005), Ruhun Yolculuğu (2010) kitaplarının da yazarıdır. Makaleleri pek çok dile çevrilen R. Hakan Kırkoğlu’nun Tarih alanında yazmış olduğu “İlm-i Nücum ve 18. Yüzyıl Osmanlı Sarayındaki Rolü” adlı yüksek lisans tezi kitap olarak yayınlanmıştır.

Kırkoğlu Göklerin Bilgeliği Okulu’nun kurucusu ve aynı zamanda ISAR Türkiye temsilcisidir.

R. Hakan Kırkoğlu’nun ASTRO SUMMER CAMP 2018 kapsamında odaklanacağı temalar

1. Şans ve Ruh Noktasına göre hayat temalarımız
Şans ve ruh noktası ışıkların, yükselen burçla özel bir ilişkisi ile ortaya çıkarlar. Işıklar, Güneş ve Ay bilincimizin gündüz ve gece, eril ve dişil yönlerine karşılık geldiği için bu noktalar varoluşumuz, kaynaklarımız ve bu hayatta neler yapabileceklerimizle yakından ilişkilidir. Bu sunum hayat temamızı ortaya koyan imkanlarımızdan ve bu imkanları nasıl seferber edebileceğimiz motivasyonlarımızdan konuşacağız.

2. Kadim bir öngörüm yöntemi ile hayat dönemlerimizi çıkarmak; Onluklar, “Decennials”
Helenistik astroloji içerisinde yer alan farklı zaman yöneticilerinden birisi olan Onluklar, hayatımızın kaba bir taslağını çizmek için son derece kullanışlı bir yöntemdir. Zaman yöneticisi olan gezegenin ve alt yöneticisinin etkileri her 129 aylık (10 yıl 9 ay) döngülerle ortaya çıkar. Bu tekniğin Vettius Valens’in, Hephaistio’nun ve Firmicus’un eserlerinde ele alındığını görüyoruz. Gezegenlerin minör yıllarının toplamı da 129 sayısını vermektedir. Bu sunumda, değişik örnekler üzerinden 129 sayısının gizemlerini ortaya koyacağız.

3. Hızlı ve Pratik Seçim Astrolojisi
Seçim astrolojisi Kehanet (Horary) astrolojinin kız kardeşidir. Kehanet astrolojisinde soru üzerinden yargılarda bulunurken, seçim astrolojisinde belirli bir konuyu ne zaman yapabileceğimiz konusunda uygun zamanı bulmaya çalışırız. Yeni bir işe başlamaktan, gayrimenkul işlerine, evlilikten bir arkadaş toplantısına kadar her edim için uygun astrolojik sembolleri nasıl seçmeliyiz ? Seçim astrolojisi astrolojinin en kullanışlı ve pratik yönlerinden birisidir ve astrologların en temel görevleri arasında yer alır.


 
Paylaş » Astro Summer Camp 2018 yazısını FaceBook'ta paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını Twitter'de paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını Google'de paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını Delicious'ta paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını Digg'de paylaş Astro Summer Camp 2018 yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2023 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency