Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını MySpace'de paylaş
 

Göklerin Bilgeliği Okulu’nun ayakları yere basan, uygulamaya yönelik ama aynı zamanda özgün, yeni yaklaşımlarla zenginleştirilmiş eğitim programında çok geniş bir perspektif bulacaksınız.

R. Hakan Kırkoğlu’nun yıllar içinde geliştirdiği bu programda öğrenciler ezberci ve teorik bilgilerle değil, astrolojik bilgilerin özüne yönelik bir çerçevede eğitim görürler. Son yıllarda özellikle geliştirdiği Doğum öncesi Güneş Tutulma haritalarının değerlendirilmesi de dahil olmak üzere, bu eğitim programında Sınıf-içi (Diploma Programı) ya da Online (Sertifika Programı) eğitimlere katılabilirsiniz. Bu eğitim programında öğrencilerimizin bilgilerini araştırmaya yönelik ödevler ve sınavlarla pekiştirmeye çalışıyoruz.Başvuru için: 2014-2015 döneminde eğitim programlarına katılmak için lütfen http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasına giderek, eğitim başvuru formunu doldurunuz. Tıklayınız.  Online eğitim için başvuranlar özellikle kendilerini tanıtan bilgilerde online ifadesini kullanınız ve bu bölümü boş bırakmayınız. Başvuranlar bu süreçte ayrıca bilgilendirileceklerdir.

       


Okulumuzun eğitim programı uluslararası düzeyde kabul gören bir diplomaya sahiptir ve dileyen öğrencilerimiz ISAR’ın (International Society for Astrological Research) yürüttüğü yetinlik sınavına doğrudan katılabilirler. ISAR için ayrıca sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.isarastrology.com   Tıklayınız.


Eğer okulumuzun öğrencisi değilseniz ve belirli bir eğitiminiz var ise, dilerseniz Ağustos ayında yapılacak olan Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı’na katılarak, 2. sınıftan devam edebilirsiniz. Bu sınavda 60/100 oranında başarı aranmaktadır.


1. Sınıfta sınıf içi ve online eğitim programları birbirine paraleldir. Online 2. sınıf eğitimi belirli bir kontenjanla (en az 20 kişi) açılmaktadır.


Başlangıç aşamasındaki 1. sınıf öğrencilerimizin gelişimi daha iyi takip edebilmek için Şubat ayında ara değerlendirme yapmaktayız.


Kitaplar: Gerek sınıf-içi, gerekse online eğitim programında okulumuzun özel olarak hazırladığı eğitim programına yönelik iki ana aşamadan oluşan kitapları eğitim öncesinde verilecektir.


      

Sınavlar, Ödevler ve Projeler


Birinci sınıf hiçbir astroloji eğitimi olmayan ya da bilgileri eksiklik gösteren öğrenciler içindir. Bu aşamada öğrencilerimiz Astroloji’nin temel kavramları içinde astrolojik haritanın nasıl yorumlanacağı konusunda eğitim alırlar. Ayrıca bu aşamada Doğum öncesi Güneş tutulması haritaları, Kiron ve Helenistik Astroloji’ye giriş konulu dersler de alırlar. Birinci sınıfında sonunda her yıl Haziran ayında Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı yapılmaktadır. Bu aşamada 60/100 başarı gösteren öğrencilerimiz 2. sınıftan devam edebilirler.


İkinci sınıfta hem birinci sınıfta başlayan yorumlama sürecini geliştirmek hem de öngürüm teknikleri yanında astroloji’nin ileri teknikleri içeren bir program vardır. Ayrıca bu programda Astronomi, Hesaplama ve Tarih dersleri işlenir. Öğrenciler bu dönemde Rektifikasyon ödevi yanında, Tarih konusunda istedikleri bir alanda bir makale yazarlar. Bu sınıf sonunda Astronomi, Hesaplama ve Tarih sınavları vardır.


Bu aşamaları tamamlayan Diploma seviyesi öğrencilerimiz Ekim ayında Yorumlama Projesi alırlar ve bu projelerini Ocak ayına kadar tamamlarlar ve ardından son bir değerlendirme mülakatına girerler. Bu aşamada Diploma için, şimdiye kadar girmiş oldukları sınavların ve Yorumlama Projesinin ağırlıklı ortalamasının 70/100 olması istenir.


Program
Başlangıç Seviyesi:
Oryantasyon, Astrolojik haritanın genel olarak anlaşılması, Elementler/Nitelikler/Haritada Vurgular, Değişik sınıflamalar, Astrolojik dilin temel unsurları: Burçlar, Gezegenler, Ev, Harita eksenlerinin (Asc/MC) değerlendirilmesi, Harita Tipleri (Marc Edmund Jones) Açılar, Açı kalıpları, Güneş/Ay ilişkisi, Doğum öncesi Güneş tutulmaları ve Ay düğümleri, Değişik kategorilerde yorumlama çalışmaları, Kiron, Helenistik Astroloji Giriş I (Yaşam Belirteçleri, Oikodespotes, Üçlülerin Kullanılması)


2. Sınıf: Helenistik Astroloji Giriş II (Gemi metaforu, Hermetik noktalar), Öngürüm Teknikleri: İlerletimler, Transitler, Profeksiyon ve Güneş Dönüş Haritaları, Solar Arcs, Astronomi, Hesaplama, Tarih, OrtaNoktalar, Harmonikler, Rektifikasyon,  İlişkiler Astrolojisi ve Pratik Uygulamalar


Dersler Ne zaman başlıyor ? Nerede ?


Dersler her hafta 3 saat sürmektedir. Başlangıç sınıfı 30 hafta (90 saat), 2. sınıf ise 31 hafta (93 saat) olarak programlandı.


Bu yılki 2014-2015 eğitim programında Başlangıç sınıfı dersleri  Cumartesi günleri saat 10:00-13:15 arasında
2. sınıf dersleri Cumartesi günleri saat 15:00-18:15 arasında yapılacaktır.


İlk ders 18 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 11:00’de başlayacaktır.


Online Eğitim’de 1. sınıflar Perşembe akşamları saat 20:00-22:00 arasında yapılmaktadır. İlk ders 23 Ekim Perşembe günü yapılacaktır.


Sınıf-içi dersler (Diploma seviyesi) Moda’da yapılmaktadır. Online derslere ise kendi bilgisayarınızdan istediğiniz yerden katılabilirsiniz.


Eğitim ücretleri:


Diploma Programı, 1. ve 2. sınıflar aylık 350 TL’dir. (KDV dahil) Sınıf-içi eğitimde üçer aylık ya da toplu ödemelerde, sırası ile,%10, %15 indirim elde edebilirsiniz.


Online Eğitimde başlangıç seviyesi (toplam 58 saat) toplamda 840 TL, 280 TL'lik 3 ayrı ödeme şeklindedir. (Ekim, Kasım ve Ocak). Bu eğitim kendi içinde iki aşamadan oluşur: İlk aşama (14 ders) 23 Ekim – 22 Ocak, 2. aşama (14 ders) 12 Şubat – 28 Mayıs Online eğitime katılmak isteyenler derslerle ilgili kitabın ve eğitimle ilgili bilgilendirmelerin gönderilmesi için kayıtlarını en geç 15 Ekim tarihine kadar kesinleştirmelidirler.


Sınıf-içi ve online eğitimlere katılmak için lütfen http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasındaki formu doldurunuz.

Sizinle iletişime geçmek için lütfen e-posta adresinizi iletmeyi unutmayınız. Dilerseniz, [email protected] ile [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da telefon için 0216 550 59


Eğitim Kurulu


R. Hakan Kırkoğlu MA, DFAstrolS-ISAR CAP  Halen Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümünde ikinci yüksek lisansını yapan R. Hakan Kırkoğlu danışman astrolog, eğitöen ve yazar olarak otuz yılı aşkın bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.


Dr. Bernadette Brady, okulumuzun onursal başkanıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız


Pınar Asöcal MA Cert. Faculty,  Okulumuzun danışmanıdır. 1955 yılında Ankara’da doğdu. ABD Michigan Kalamazoo College’da  Ekonomi bölümünden lisans ve Michigan University’de Ekonometri bölümünden yüksek lisan derecesi kazandı. 1979’a mali analist olarak başladığı iş yaşamı boyunca finans ve yapı sektöründe üst düzey yönetici olarak çalıştı. 2003 yılında Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını Yorumlama Projesi’nde birinci gelerek bitirdi. Pınar Asöcal İngiltere’de Mayo School Diploma seviyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Annelere Kullanım Kılavuzu adlı bir Astroloji kitabı yayınlanmıştır. Bir çocuk annesidir.


Gonca Sağlam MA, Dip. Goklerin Bilgeliği, 1972 yılında Denizli’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans,  İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1995 yılından itibaren finans ve iletişim sektörlerinde Pazarlama, CRM ve Proje Yönetimi alanlarında görev aldı ve yöneticilik yaptı. 2007 yılında R. Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını birincilikle tamamlayan Gonca Sağlam,  danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.


Şirin Mitrani Dip. Goklerin Bilgeliği, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Okurken başladığı iş yaşantısında turist rehberliği, reklam yazarlığı, haber muhabirliği yaptıktan sonra ihracatta karar kıldı. Halen 18 senedir çalışmakta olduğu ihracat firmasında Pazarlama-Satış Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 2008 yılında Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını birincilikle tamamlayan Şirin Mitrani astroloji konusunda İngiltere ve Amerika’da düzenlenen konferans ve seminerlere katılmakta, üyesi olduğu ISAR’ın sertifikasyon sınavına hazırlanmaktadır. Evli ve bir kız çocuk annesidir.


Mine Çelik Dip. Göklerin Bilgeliği, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Ekonometri okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde aynı bilim dalında yüksek lisans derecesi aldı. Önce veritabanı analisti olarak Çelik daha sonra müşteri analitiği uzmanı olarak müşteri davranışları üzerine matematiksel modeller üzerinde çalışmaktadır. 2013 yılında Göklerin Bigeliği Okulu’nu birincilikle bitirmiştir. İyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

 
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2014-2015 yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2023 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency