Ruhun Yolculuğu'nda örnekler
Paylaş » Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını FaceBook'ta paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını Twitter'de paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını Google'de paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını Delicious'ta paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını Digg'de paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını MySpace'de paylaş
 

Yararlı bir astrolojik görüşmede kişinin ruhsal gelişimine ışık tutacak farkındalıklar yaratmak önemlidir. Artık görüşmelerimde natal haritanın yanı sıra doğum öncesi güneş tutulma haritasını da onun yanına koyarak, ortak temaları anlamaya çalışıyorum. Doğum öncesi güneş tutulmasının haritası o dönemde doğmuş pek çok kişi tarafından paylaşılan bir haritadır ancak kendi kişisel haritamız bu potansiyeli nasıl kullandığımız yönde bilgiler verir. Kısaca söylemek gerekirse burada en azından iki aşamalı bir tema söz konusu.

Doğum öncesi güneş tutulmanızın burcu, Ruhun Yolculuğu kitabında anlatmaya çalıştığım gibi varoluşunuzun özünü, içeriğini ve potansiyellerini anlatır. Ancak doğum öncesi tutulması sadece tutulmadan da ibaret değildir, bu tutulmanın da doğulan yere göre yükselen burcu, tepe noktası ve toplamda bir harita olarak tek başına da değeri vardır. Bu yüzden, doğum öncesi güneş tutulması haritanızın değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin natal haritanızla ilişkisi hayatınızda öne çıkan temaları güçlendirir ya da daha çetrefil hale sokabilir.

Örnek olarak size sunduğum güneş tutulmasını değerlendirelim. Bu haritada güney düğümüne ait bir güneş tutulması İkizler burcunda ve 12. evde yer alıyor. İkizler, Meraklı ruh. Bu tutulma altında doğan kişilerin ruhsal gelişiminde ve genel olarak hayatında hassasiyetler, geniş ve hareketli bir bilinçaltı, özel bir iç dünya dikkat çekecektir. Yükselen Yengeç’le birlikte, kişinin duygusal ihtiyaçları, hassasiyetleri, anne ve aile ile ilişkileri hayatının önemli bir parçasını oluşturacaktır. Tutulmanın Terazi burcundaki Neptün’le olan açısı akıcı bir yaratıcılığa, hayal gücüne ve idealizme işaret etmekte. Tutulma derecesi Pluton’la da açı içerisinde. Güçlü olma, kendi gücünü öne sürme ve dönüştürme, gücü kullanma temaları dikkat çekmekte.

Kuşkusuz 12. evdeki stelyum kişinin iç dünyasında tuttuğu ve çoğu zaman dışarı çıkarmak için uğraş verdiği ve çıkarırken de Neptün ve Pluton’u kullandığını da anlatıyor.

Ayrıca yükselen Yengeç’te Mars ve Uranüs’ü de görmekteyiz. Bu gezegenler daha tepkisel, emosyonel, fevri olabilen, kırılganlığa çok açık ve farklı, bireyci vurguların işareti. Benzer şekilde, haritanın tepe noktasındaki Koç hayat yolunda bireysel olarak bir şey yapabilme, yeni şeyler yaratma konusunda güçlü itilimler getirmekte.

Sözünü ettiğimiz güneş tutulması altındaki kişinin natal haritasında su elementinin hiç yer almadığını görüyoruz. (Harita burada verilmemiştir) Böyle bir durumda, tutulma haritasında yer alan duygusal ögelerin ve hassasiyetlerin günlük yaşam içinde kullanımı daha stresli olacak ve kişiyi daha fazla zorlayabilecektir. Ailevi konular, hassasiyetler, anne ile ilişki ve genel olarak duygusal yönü olan organik ilişkiler, bağlanma ve koruma ve kollama konusunda daha dengesiz ve tepkisel yönler ortaya çıkabilir. Doğum haritasında İkizler 10. eve oturduğu için kişi ruhsal olarak getirdiği yüksek zihinsel kapasiteyi, meraklı ruhunu mesleki alanda dikkat çekici ve başarılı biçimde ortaya koyabilir. Bu bakımdan, güneş tutulmasındaki güçlü elementin natal haritada da önemli konumlara düşmesi her zaman avantajlıdır. Ancak doğum haritasında güçlü bir vurgunun ya da gezegenin doğum haritasında kendini ifade edecek rahat bir yer bulamaması, kişinin hayatında daha fazla mücadele ettiği alanları gösterirler.

R. Hakan Kırkoğlu

 
Paylaş » Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını FaceBook'ta paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını Twitter'de paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını Google'de paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını Delicious'ta paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını Digg'de paylaş Ruhun Yolculuğu'nda örnekler yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2023 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency