Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta
Paylaş » Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını FaceBook'ta paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını Twitter'de paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını Google'de paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını Delicious'ta paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını Digg'de paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını MySpace'de paylaş
 

            

25 Ağustos Cumartesi günü Göklerin Bilgeliği Okulu olarak Mayo School’dan Wendy Stacey, London School of Astrology’den Frank Clifford ve ülkemizden Meltem Sözübir ile birlikte Astroloji seminerleri düzenliyoruz.

Bu seminerlerde Astroloji öğrencileri ve bilgilerini genişletmek isteyen herkes için çok şey var. Özellikle eğitim aşamasında olanlar değişik bilgilerle karşılaşacaklar. Bu seminerlerin öğrendikleriniz yanında yeni bakış açıları kazandıracağını söyleyebilirim. Konularında eğitim veren astrologların getirdiği farklı anlatımların bilgilerinize değişik boyutlar katacağını düşünüyoruz. Yaz Seminerleri sizlere harita yorumlamadan, güncel transitlere, asteroitlerden öngörüm tekniklere kadar geniş bir çerçeve sunuyor.


İngilizce olan sunumlarda çeviri yapılacaktır.


Seminer Programı


09:00-09:30 Hoşgeldiniz


09:30 – 10:45  R. Hakan Kırkoğlu, Elemtere Fiş, Kem Gözlere Şiş: Satürn Akrep hayatımıza neler getirecek ?


11:00-12:15   Frank Clifford: Haritanızın kalbine inmek


12:15-13:30  Öğle arası


13:30-14:45  Frank Clifford: Üç aşamada hayat hikayeniz: Solar Arc ilerletimleri


15:00-16:15   Wendy Stacey: Uyuyan Köpekler: Açısız Gezegenler


16:15-16:30 Çay molası


16:30 – 17:45 Wendy Stacey: Transitler ve İlerletimler


17:45- 19:00  Meltem Sözübir: Keres ve Juno, AsteroitlerSeminerlere katılmak için


Seminerlere katılmak için lütfen konu kısmına Yazseminerleri yazacağınız bir e-postayı Betül Alakır’a gönderiniz. E-postanızda doğum bilgilerinizi gün.ay.yıl, saat ve yer olarak lütfen belirtiniz. E-posta: [email protected] E-posta göndermek için tıklayınız Katılımcılara ayrıca döneceğiz.


Katılım ücreti 160 TL

Seminer yeri: Plaza Hotel, BalmumcuKonuşmacılar:

Frank Clifford Dip. LSA
2004 yılından beri London School of Astrology’nin başkanı, full-time astrolog, palmist ve yazardır. Beş dile çevrilmiş olan Palmistry 4 Today, British Entertainers ve Getting to the Heart of Your Chart  kitaplarının yazarıdır. Halen Mountain Astrologer astroloji dergisinde Horoscope Dedective köşesini yazmaktadır.Astrolojik veri toplayan, araştırmalar yapan ve danışmanlık veren Clifford, Londra’da Astroloji ve Palmistry üzerine kurslar, seminerler düzenlenmekte, aynı zamanda Astroloji Öğrenci Konferansları, Palmistry konferansları organize etmektedir. Websitesi  www.flareuk.com ve londonschoolofastrology.co.uk Wendy Stacey  M.A. Dip. LSA
Mayo School of Astrology başkanı ve London School of Astrology eğitmenidir. İngiliz Astroloji Derneği’nin (AA of Great Britain) başkan yardımcısı olan Wendy Stacey Astrological Journal’da öğrenciler için sürekli bir köşe yazmakta, uluslar arası alanda psikolojik, dünya astrolojisi, araştırma ve finansal konularda sunumlar yapmaktadır. Consulting with Astrology: A Quick Guide to Building Your Practise and Profile ve Uranus square Pluto: New Perspectives on the Current Planetary line-up in Mundane Astrology kitabının yazarıdır. Unaspected Planets kitabı 2013 başında yayınlanacaktır. Websitesi www.wendystacey.com, epostası [email protected]  
 

Meltem Sözübir M.A. Certificate holder of FAS, Dip. Göklerin Bilgeliği
1968 Ankara doğumludur. ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olup,  Muhasebe ve Finansman ve İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında iki Yüksek Lisans derecesine sahiptir. Uzun yıllar astrolojiyle amatörce ilgilendikten sonra, astroloji eğitimini Göklerin Bilgeliği Okulu’nda 2004 yılında tamamlamış, Mart 2007’de İngiltere’deki Faculty of Astrological Studies’in Sertifika bölümünü de tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. International Society for Astrological Research (ISAR) üyesi olan Meltem Tolunay Sözübir, İnsan Kaynakları alanında ölçme ve değerlendirme merkezi danışmanı olarak görev yapmaktadır. 2007 yılından bu yana Ankara ve İstanbul’da astroloji alanından çeşitli seminerler ve eğitimler düzenlemektedir.
R. Hakan Kırkoğlu M.A. D.F.Astrol.S. – ISAR CAP
  Halen Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde ikinci yüksek lisansını yapan R. Hakan Kırkoğlu danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak yirmidokuz yılı aşkın bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır. Göklerin Bilgeliği Okulu’nun kurucusu olan ve 1991 yılında ülkemizde ilk psikolojik yaklaşımlı Astroloji kitabını, Astroloji Zamanları’nı yazan R. Hakan Kirkoglu 1997 yılında, Londra’daki Faculty of Astrological Studies’in sınavlarında birinci gelerek Diplomasını Cordelia Mansall Veritas Award’la beraber almıştır. 2009 yılına kadar Faculty’nin ülkemiz temsilcisi ve uzaktan eğitim görevlisi olan Kırkoğlu ilk defa 1999 yılında Ingiliz Astroloji Derneği tarafından Plymouth Üniversitesi’nde düzenlenen Tutulma Konferansına davet edildi. ISAR, Ingiliz Astroloji Derneği, Astrological Lodge, Avustralya Astrologlar Federasyonu ve UAC konferansları için (2008 organizatör ve 2012 ana konuşmacı olarak) Los Angeles, Londra, York, Kent, Plymouth, Melbourne, Chicago, Denver ve New Orleans’da düzenlenen uluslararası konferanslarında sunumlar yaptı ve workshoplar düzenledi. Kırkoğlu, Astroloji Zamanları yanında, ülkemizde yazılmış ilk tradisyonel astroloji kitabı Göklerin Bilgeliği ve Ruhun Yolculuğu kitabının yazarıdır.


Sunumlar

Frank C. Clifford
Haritanızın kalbine inmek
Haritayı okurken nereden başlarız ? Haritadaki anahtar temaları nasıl fark ederiz ? Detaylara aşırı takılmadan hangi konuların daha önemli olduğunu nasıl belirleriz ? Eğer uygun parçalara ayırabilecek bir metot geliştirirsek, hiçbir haritanın yorumu zor olmaz. Bu sunum, tüm aşamalardaki öğrencilere haritaya zoom yapmayı öğrenmek , bağlantılar kurmak ve temel kalıpları, dinamikleri anlamak için yardımcı olacak.


Solar Arc (Güneş Yayı) İlerletimleri:Hayatınızı 3 basit aşamada inceleme
Hayatın ana aşamaları ve gelişmeleri, Güneş Yayı ilerletimleri ile ortaya çıkarılabilir. Güneş Yayı hızlı şekilde öğrenilebilecek, değerli, öngörümde ve rektifikasyonda kullanılabilen, basitliği ve netliği ile danışanları ve öğrencileri şaşırtan bir tekniktir. Bu sunumda, Frank hayatımızın ana aşamalarını tanımlamak ve yorumlamak için önemli ipuçlarını paylaşacak. Konuşmasında ayrıca, birbiri ile bağlantısız görülen durumları birbirine bağlayan “gölge transitler”den de söz edecek.

Meltem Sözübir
Keres ve Juno, Asteroitler
Gökyüzünde Mars ve Jüpiter arasında yer alan asteroitler, astrolojik haritamızda bazı temel kavramlara ilişkin önemli detay bilgiler verir. Bu seminerde haritamızda Ay ve Venüs'ün anlamlarına destek olacak iki önemli asteroit tanrıçadan bahsedeceğim: Keres ve Juno. Öncelikle Ay burcumuza baksak da, Ay kadar Keres’te nasıl bir anne olduğumuzu ve çevremizdekileri ne ile beslediğimizi görmek için önemli bir göstergedir. Bu nedenle haritamızda yer alan Ay ve Keres’in konumu birlikte yorumlanabilir. Diğer önemli bir asteroit ise Juno’dur. Evlilikteki davranış kalıplarımız, nasıl bir eş veya sevgili olduğumuzu haritamızdaki Venüs’le Juno’yu beraber inceleyerek anlamlandırabiliriz. Bu seminerde her iki asteroitin mitolojik kökeni, bulundukları burçta ve evde nasıl  yorumlanmaları gerektiği katılımcılara  örnek haritalarla aktarılacaktır.


R. Hakan Kırkoğlu
Elemtere fiş, Kem gözlere Şiş: Satürn Akrep Manzaraları
5 Ekim 2012’de hayatımızda sorumlulukları ve sınırlamaları anlatan Satürn, büyük öğretmen Akrep burcuna girerek, 2015 yılına kadar hayatımızın değişik alanlarına ölüm-kalım savaşı temalarını getirecek. Akrep’teki Satürn sizin için ne anlama geliyor? Bu yoğun ve çalkantılı süreçte bir yanda ölürken, neler kazanabilir ve kendimizi yeniden nasıl inşa edebiliriz ? Akrep çoğu zaman kötücül görülür, eh biraz da öyledir. Önümüzdeki bir kaç yıl içinde bir fırınlanma sürecinden geçmeye hazır mısınız ? Korkularla baş etmeye hazır mısınız ? Hayatınızın hangi alanlarında ölebilir, yeniden daha güçlü şekilde doğabilirsiniz ? Kırkoğlu bu sunumunda yaşamsal sorulara değinecek.


Wendy Stacey
Uyuyan köpekler; Açısız gezegenler

Doğum haritamızda hiçbir temel açı yapmayan gezegenleri nasıl yorumlarız ? Bu gezegenler, haritamızdaki diğer dinamiklerle nasıl etkileşime geçer ve entegre olurlar ? Bu sunumda “açısız” gezegenlerin nasıl davrandığını ve kendilerini nasıl ifade ettiklerini ve bu gezegenlerin sınırlı kaynakları nedeniyle sınırlandığını ya da patlayabildiklerini inceleyeceğiz. 


Transitler ve İlerletimler
Bu sunumda doğum haritasındaki önemli ilerletimler (Progressions) ve transitlerle nasıl öngörüm yapılabileceğini konuşacağız. İlerletilmiş Ay Döngüsünün hayatımızın önemli aşamalarını nasıl ortaya çıkardığını ve transitlerin nasıl tetiklemede bulunduklarını göreceğiz.

 
Paylaş » Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını FaceBook'ta paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını Twitter'de paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını Google'de paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını Delicious'ta paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını Digg'de paylaş Yaz Seminerleri 25 Ağustos'ta yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2022 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency