Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları
Paylaş » Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını FaceBook'ta paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını Twitter'de paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını Google'de paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını Delicious'ta paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını Digg'de paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını MySpace'de paylaş
 

                                                                                                        
 
Tüm öğrencilerimize...Okulumuzun bu yıl yapacağı sınavlarla ilgili bilgileri aşağıda okuyabilirsiniz. Öğrencilerimizin yanında, 2. sınıfa doğrudan katılmak isteyenler, 10 Haziran'da yapılacak olan Hazırlık Yeterlilik Sınavına girmek için ayrıca başvuruda bulunabilirler. Başvuru için lütfen e-posta gönderiniz. Tıklayınız

Tüm ilk sınıf öğrencilerimiz, bir üst sınıfa ilerlemek için 10 Haziran'da yapılacak sınava (Temel Bilgiler/Yeterlilik) girecekler. Bu sınavın içeriği için, geçen yıl yaptığımız sınavın örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Temel Bilgiler Sınavı 10 Haziran Pazar günü, saat 10:00-12:30 arasında yapılacaktır.

2. sınıftaki öğrencilerimiz 10 Haziran Pazar günü aşağıdaki sınavlara girecekler.

Hesaplama  14:30-15:30
Astronomi   15:45- 16:45
Tarih           17:00-18:00

Ayrıca öğrenciler tarafından alınan Tarih ödevlerinin teslimi de 10 Haziran saat 17:00'ye kadardır.

                     

Diploma seviyesindeki öğrencilerimizin Hesaplama, Astronomi ve Tarih sınavından geçmiş olmaları gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl Tarih sınavını geçen öğrencilerimizin ödev sunmaları gerekmemektedir. Bu aşamadaki öğrencilerimizin Yorumlama Projesini alabilmeleri için Hesaplama, Astronomi ve Tarih sınavlarından geçmiş olmaları gerekmektedir. (En az 50/100)

Mezuniyet aşamasındaki öğrencilerimizin bitirme notunun en az 70/100 olması gereği ile, eğer notları bu seviyede değilse, gerekli olan sınavları bir kez daha almaları gerektiğini hatırlatırız.

Bu yıl Yorumlama Projesi 25 Mart Pazar günü yapılacak olan son derste dağıtılacaktır. Bu nedenle, Diploma seviyesindeki tüm öğrencileri bu derse bekliyoruz.

Yorumlama Projesinin teslim tarihi 1 Haziran Cuma günü saat 17:00'ye kadardır. Bu projelerin değerlendirilmesi 6 Temmuz Cuma gününe kadar öğrencilere geri bildirilecektir. Bu aşamada, projeniz kabul görebilir ya da yeniden yazmanız (kısmen ya da bütünüyle) istenebilir. Projelerin son durumu ve Final sözlü sınavına girme tarihinizi Ağustos ayı içerisinde sizlere bildireceğiz.

Tüm öğrencilerimize başarılı bir dönem diliyoruz.

R. Hakan Kırkoğlu
Göklerin Bilgeliği OkuluGeçen yıl yapılan Temel Bilgiler/Yeterlilik sınavı
 
Temel Bilgiler Sınavı  10 Eylül  2011           Süre 150 dakika

1. Aşağıdaki olgu, durum ve ifadeleri birebir olacak şekilde, karşılarında yer alan astrolojik göstergelerle birleştiriniz. Not: Daha fazla sayıda gösterge verilmiştir. (15 puan)

Örnek
(1) Duygusal reddedilme      (a) Ay-Satürn karşıtlığı  1-a

 (1) Sporda şike                          (a)  Neptün 9. evde
(2) Teyzemin kuaförünün çırağı    (b)  Neptün Terazi’de
(3) Alıcı, izlenimci kişilik              (c) Ay-Neptün karesi
(4) Eleştirel anne                        (d) Neptün Oğlak’ta
(5) Müteahhit baba                      (e) Jüpiter Balık’ta
(6) Aids kuşağı                            (f)  Merkür 2. evde
(7) Duygusal karmaşa                  (g) Güneş Oğlak’ta 4. evde
(8) Müsrif kişi                               (h) Neptün 1. evde
(9) Küçük ev hayvanları                (i) Pluton Oğlak’ta
(10) Ruhsal öğretiler                     (j) Jüpiter İkizler’de
(11) Mesleki kıvraklık                    (k) 2. evde Koç’ta Mars
(12) Çiçek çocukları kuşağı           (l) Venüs-Jüpiter birleşimi
(13) Ekonomide dönüşüm             (m) 6. evde Terazi
(14) İş ortamında sanat                (n) Mars – Neptün karesi
(15) Meslekte rekabet                   (o) 10. ev
                                                  (p) 6. ev
                                                   (q) 2. evde Terazi
                                                   (r) Ay Başak’ta
                                                   (s) Pluton Akrep’te
                                                    (t) Jüpiter 5.evde

2. Aşağıda verilen metinde boş bırakılan yerlere uygun olabilecek astrolojik göstergeleri  (ev, gezegen, burç ya da kombinasyonları veya açılar şeklinde) yazınız (10 puan)

Kedere (                                     )  ve kaygıya (                                          ) her zaman meyilli oldum ama anne olduktan sonra, keyif (                                      )  minnettarlık ve yetersizliği  (                                             )  aşmak tam zamanlı bir iş gibi geldi. Yıllardır çocuklarıma korkunç bir şey olduğu korkusu beni keyif ve minnettarlığı (                                       ) gerçekten kucaklamaktan alıkoydu. Ne zaman çocuklarımın ve onlara duyduğum büyük sevginin verdiği katıksız keyfin içinde gevşemeye çok yaklaşsam, kafamda korkunç bir şey olduğunu canlandırırdım; aniden herşeyi kaybettiğimi canlandırırdım.

Başta deli olduğumu düşündüm. Dünyada bunu yapan tek insan ben miydim? Terapistimle           (                                                   ) bu konuda çalışmaya başladığımda “gerçek olamayacak kadar iyi” diye düşünmemin tamamen korku, (                                  ) yetersizlik ve savunmasızlıkla ilişkili olduğunu farkettim. Bunların oldukça evrensel duygular
 (                                                              ) olduğunu bildiğimden, ebeveynlik
(                                              )  üzerine konuşmalarımdan birine gelen beş yüz ebeveynden oluşan bir grupla deneyimlerim hakkında konuşma cesaretini topladım. Örnek olarak uyurken kızımın başında durarak onu seyrettiğimi, minnettarlık içinde tamamen kaybolduğumu hissettiğimi, sonra onun başına kötü bir şeyin geldiği görüntülerle o keyif ve minnettarlıktan koparıldığımı anlattım.

Yere iğne düşse duyulurdu. Oh Tanrım, Ben deliyim ve şimdi hepsi orada “Çatlak, Buradan nasıl kurtuluruz? diyerek oturuyorlar, diye düşündüm. Sonra birdenbire arkalara doğru ağlamaya başlayan bir kadının sesini duydum. Sessizce değil, hıçkırarak ağlıyordu. Bu sesi önlerden “Oh Tanrım ! Bunu neden yapıyoruz ? Bu ne anlama geliyor ?” diye bağıran birinin sesi izledi. Salon çılgın bir ebeveyn uyanışı (                                                              ) içinde patladı. Şüphelendiğim gibi, yalnız değildim.

Dr. Brené Brown, Mükemmel Olmamanın Hediyeler kitabından

3. Aşağıda verilen haritanın Ay fazını, Güneş-Neptün ilişkisi ve bu fazın gerçekleştiği evleri , Asc ve MC ‘deki burçları da dikkate alarak, kişinin hayatına getireceği temalar şeklinde anlatınız.  (25 puan)


 

4. Bu soru üç aşamalı bir değerlendirme gerektiriyor. ( Toplam 40 puan)

Aşağıdaki haritada Koç burcundaki Uranüs apekste olmak üzere,  Oğlak’ta Güneş, Mars, Satürn ve Yengeç’teki Pluton arasında T-kare açı kalıbı yer alıyor.
a) Öncü burçlardaki T-kare açı kalıbının kişinin hayatına neler getirebileceğini tartışınız. (5 puan)
b) Ardından,  apeksteki Uranüs’ü ele alarak tüm T-karenin ögelerini  ele alınız ve söz konusu kişinin hayatına getireceği artı ve eksileri  tartışınız.  (25 puan)
c) Son olarak, Asc ve MC yöneticilerinin yerleşimlerini  ve 6. evdeki gezegenlerin asaletlerini de hesaba katarak yorumunuzu genişletiniz .  (10 puan) 


 
5. Aşağıdaki haritanın tipini ele alarak, söz konusu harita tipinin getirdiği temalara ait kısa bir değerlendirme yapınız. (10 puan)

 
Başarılar dileriz.
 

 
Paylaş » Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını FaceBook'ta paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını Twitter'de paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını Google'de paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını Delicious'ta paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını Digg'de paylaş Göklerin Bilgeliği Okulu'nda 2012 Sınavları yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2022 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency