Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu
Paylaş » Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını FaceBook'ta paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını Twitter'de paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını Google'de paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını Delicious'ta paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını Digg'de paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını MySpace'de paylaş
 

29-30 Ekim tarihlerinde Astroloji ziyafetine hazır olun. Sue Tompkins ve Wendy Stacey okulumuzun 2011 yılı açılış seminerlerini vermek üzere İstanbul’a gelecekler.

Astroloji ile gerçekten ilgili iseniz Sue Tompkins’i mutlaka okumuş en azından duymuş olmalısınız. Engin tecrübesi ve geniş bakış açısı ile bize seminerler verecek ve harita yorumu konusunda özel bir atölye çalışması yapacak. Wendy Stacey İngiltere’deki Astroloji çalışmalarında son derece aktif ve renkli bir kişilik. Uzun zamandan beri, İngiliz Astroloji Derneği’nin başkan yardımcılığını yürütürken, Astroloji konusunu da barındıran bir doktora çalışması yapıyor.

Seminer esnasında Türkçe'ye çeviri yapılacaktır. 29-30 Ekim 2011, Cumartesi ve Pazar günleri düzenleyeceğimiz Astroloji Haftasonunda aşağıdaki konuları ele alacağız.

29 Ekim Cumartesi

Sabah (10:00-13:00)

Seminer: Öngörüde bulunmak..Hem Birey, hem ülkeler için....
Sue Tompkins

Öngörü yapmak astroloğun görevi midir yoksa, öngörü yapmak, danışanlarımızın kendi tercihlerini yapma haklarını elinden almak mıdır? Bu konuları değerlendirmekle geçen uzun yıllar sonunda, Sue Tompkins, kader ve iradenin mayın tarlasında, astrolojik öngörü çalışmalarında nelerin mümkün nelerin mümkün olmadığı ve nedenleri konusundaki fikirlerini paylaşacak. Aynı zamanda astrolojik öngörü konusunda beğendiği teknikleri de tartışarak, bir çok harita üzerinden sorularınızı yanıtlayacak.

Seminer: Yeni başlayanlar için Medikal Astroloji        
Sue Tompkins

Sue Tompkins bu sunumunda tarihsel açıdan her zaman yakın bağları olan Tıp ve Astroloji konusunda, homeopati alanında sağlıkla ilgili görüşlerini anlatacak

Öğleden sonra (14:30-17:30)

Seminer: Kişilerarası Çekimin Sırları     
Wendy Stacey

Neden bazı insanları daha çekici bulduğumuzu hiç merak ettiniz mi? Ya da çekim nedir?  Neden bazı insanlarla- bunlar ister eş olsun ister arkadaş,ortak, iş arkadaşı ya da akran- daha uyumluyuz da bazılarıyla değiliz? Neyi ve kimi çekici bulduğumuz, doğum haritasındaki bir çok etkenle anlaşılabiliyor. Bu seminer, çeşitli örneklerle çekimin kendine has doğası ele alınacak.

Seminer: Doğum saati doğrulaması (Rektifikasyon) 
Wendy Stacey

Doğum saatinin kesinliği, gezegenlerin doğru evlerde, Ay'ın doğru burçta olması ve haritanın köşelerinin (Asc/MC) ortalama  4 dakikada 1 derece kayması yüzünden harita analizinin en temel ögesidir. Sadece 4 dakika hatalı olan bir doğum saati bile olayların zamanlamasını bir yıl öteleyebilir. Bu seminerin amacı, kesin doğum saatine ulaşmaya yardım eden  teknikleri, teorileri ve modelleri değerlendirmektir.  

30 Ekim Pazar

Sabah (10:00-13:00)

Seminer: Püf noktalarım      
R. Hakan Kırkoğlu

R. Hakan Kırkoğlu bu sunumu özellikle astroloji öğrencilerinin yararlanacağı pratik püf noktalarına ayırdı. Harita yorumu her astroloğun yıllar içerisinde bir araya getirdiği, pek çok süzgeçten geçirdiği bir dizi önemli değerlendirmeyi içerir. Kırkoğlu bu sunumunda, dikkatini her zaman üzerinden ayırmadığı bu alanlardan söz edecek ve bu önemli göstergelerin arasındaki iletişimi esas alacak: Harita almuteni, yükselen burç ve MC yöneticileri, Şans ve Ruh noktası, oikodespotes ve yönlendirici gezegen. Bu hassas noktaların değerlendirilmesi yorumunuza büyük bir derinlik kazandıracaktır.

Öğleden sonra (14:30-17:30)

Atölye Çalışması:  Kolay harita analizi   
Sue Tompkins

Birkaç temel kurala dikkat edildiğinde, haritayı okumak o kadar da zor olmak durumunda değil. Bu atölye çalışmasında Sue Tompkins, bir haritayı yorumlarken nelere odaklanmak, neleri dikkate almamak ve neleri ağırlıklandırarak değerlendirmek gerektiği konusunda kendi görüşlerini paylaşacak.  Ayrıca, bütünsel ve pozitif yaklaşımın önemini de örneklerle açıklayacak. Bu çalışmada  açılar ve açı kalıplarına da yer verilecek.

   Sue Tompkins hakkında
Psikoloji ve danışmanlık konularında eğitim almış ve lisanslı bir homeopat olan Sue Tompkins'in astrolojiye olan ilgisi 30 yıla yayılıyor. Astrolojinin İngiltere'deki en deneyimli uygulayıcılarından olan Sue Tompkins, 1981'de bu konuda aldığı diploma sonrası binlerce danışan görmüştür.

Enerjik, canlı, ayakları yere basan ve esprili sunumlarıyla tanınan Sue Tompkins, her seviyede ( başlangıç seviyesinden mezuniyet sonrası süpervizyonlara kadar) astroloji eğitimi vermiştir. Bu süreç, İngiltere Yerel Eğitim İdaresini ve 1986-2000 arasında okul yönetmeni olarak sınıf içi eğitimden sorumlu olduğu  Faculty of Astrological Studies (FAS) ile 19 yılı da kapsamaktadır. 2000 yılında, bu konudaki çalışmalarıyla FAS tarafından ödüllendirilmiştir (fellowship). Halen 2000 yılında ortaklaşa kurduğu- London School of Astrology’de  eğitim vermektedir. (2004 yılında okul yönetimini Frank Clifford'a devretmiştir).  Norveç, İsveç, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya ve İngiltere'de seminerler vermiş ve konferanslarda konuşmalar yapmıştır.

Pek çok ödül sahibidir. 2000 ve 2003'te Faculty of Astrological Studies fellowship ve astrolojiye yaptığı değerli katkılardan ötürü Astrological Association of Great Britain tarafından saygın Charles Harvey ödülünü almıştır. Hayatta bir kez olabilecek bu ödülün sahibi her yıl, İngiltere'deki büyük astroloji organizasyonları tarafından belirlenmektedir.  Eserleri: The Contemporary Astrologer's Handbook (Flare Publications 2006) üçüncü baskıda. Daha önceki çalışması , Aspects in Astrology (Rider) ilk 1989'da yayınlandı. Alanında klasikleşen kitap, uluslararası en çok satan kitaplardan olup, bir çok dille birlikte Türkçe'ye de Astrolojide Açılar olarak çevrilmiştir (Barış İlhan Yayınları). Sue Tompkins, şu anda öngörülerin de içinde olduğu farklı konularda çalışmakta ve aynı zamanda çeşitli magazin ve  yayınlara düzenli olarak makaleler yazmaktadır.

   Wendy Stacey hakkında
Wendy Stacey, B.A, M.A, Dip LSA, Uluslararası Mayo Astroloji Okulu'nun (International Mayo School of Astrology) yöneticisidir ve Londra Astroloji Okulu'nda (London School of Astrology) ders vermektedir.  Büyük Britanya Astroloji Derneği'nin (Astrological Association of Great Britain) başkan yardımcısıdır ve Derneğin bir yayını olan Astrological Journal’da öğrencilere yönelik makaleler kaleme almaktadır. Yeni Zelanda, Amerika ve İngiltere'de psikolojik astroloji, astrolojik araştırma, dünya astrolojisi ve finansal astroloji konuları üzerine bir çok konferans vermiştir. Şu anda Southampton Üniversitesi'nde, değişen doğum anı kalıplarının incelenmesi, sezaryen doğumlar üzerine doktorasını tamamlamaya çalışmaktadır.

Tarih ve Yer
Seminer 29 ve 30 Ekim 2011, Cumartesi ve Pazar günleri Hotel Dedeman Istanbul, Esentepe’de düzenleniyor. Her iki gün de seminerler sabah 10:00-13:00, öğleden sonra 14:30-17:30 arasında yapılacaktır.

Katılım için lütfen ön kayıt yaptırınız

Toplam iki gün için seminer ücreti 250 TL, okulumuz öğrencisi ve mezun olanlar için 200 TL’dir. Tek günlük katılım ücreti 175 TL, okulumuz öğrencisi ve mezunlar için 150 TL’dir. (KDV dahil)

Önkayıt için Betül Alakır’a ([email protected]) ileteceğiniz e-postanızın konu kısmına “Astroloji Hafta sonu” yazarak, adınız ve soyadınızla birlikte katılım günlerinizi de belirtiniz. Ayrıca doğum tarihinizi gün.ay.yıl,  saat ve yer olarak belirtiniz. E-posta göndermek için tıklayınız Önkayıt yaptıranlara ayrıca dönülecektir.

İlginiz için teşekkür ederiz

Göklerin Bilgeliği Okulu

 

 

 

 

 

 

 
Paylaş » Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını FaceBook'ta paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını Twitter'de paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını Google'de paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını Delicious'ta paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını Digg'de paylaş Sue Tompkins ve Wendy Stacey ile Astroloji Haftasonu yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2022 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency