Okulumuzun mezuniyet gecesi
Paylaş » Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını FaceBook'ta paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını Twitter'de paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını Google'de paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını Delicious'ta paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını Digg'de paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını MySpace'de paylaş
 

26 Eylül gecesi, Boğaziçi Uni, Kennedy Lodge'ta düzenlediğimiz mezuniyet töreninde (alf. sırayla) Nermin Adalet Gönen, Banu Kuru, Şebnem Özcan ve Gonca Sağlam Diplomalarını aldılar. Tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı tekrar kutluyoruz.

Öğrencilerimizle gurur duyduğumuz, mutlu olduğumuz bir gece oldu.

Ayrıca Gonca Sağlam ve Şirin Mitrani Helenistik, Ortaçağ ve Rönesans dönemi Astroloji teknikleri üzerine Sertifikalarını aldılar.

Kokteyl ve törenin ardından her zaman yaptığımız gibi mevsim dönüşü yemeğimizi yedik.

Sevgili öğrencilerimiz, değerli arkadaşlar;

Bugün bizim için mutlu bir gün. Öğrencilerimizin başarılarını, üç yıldır süren çabalarını, gösterdikleri büyük gayret ve idealizmi kutluyoruz. Bugün aynı zamanda gökyüzü de sanki bizim kutlamamıza eşlik etmekte. Dolunaylar olgunlaşma, meyve verme ve hasat zamanıdır. Bu gece gerçekleşen dolunay haritasında Güneş ve Ay ortanoktası Neptün’le ilişki içinde. Sanırım sizler bunun anlamını hemen kavrayacaksınız. Mars, Merkür ve tepe noktası arasında, hava elementinde büyük bir üçgen gerçekleşiyor. Hem Şans hem de ruh noktası Yay burcunda Jüpiter ve Pluton’la yanyana duruyor.
 
Şimdi birazdan diplomalarını vereceğimiz öğrencilerimizin hayatlarında yeni bir dönem başlamakta. Çünkü onlar artık eğitimlerinde çok hassas bir noktaya geldiler, artık bundan sonra kendi yollarını çizecek, öğrendiklerini kendi kişilikleri, yaratıcılıkları ile yeniden tanımlayacaklar. İnanın aynı heyecanı ben ve Pınar Asöcal da bir arada hepimiz hissediyoruz. Bundan 25 yıl önce, Astroloji’ye adım attığım zamanlarda hep böyle bir okulun hayalini kurmuştum. Şimdi mutluyum. Eğer geleceğe bir miras bırakabiliyorsak, bu hepimizin sayesinde olacaktır.

Astroloji eğitiminde usta çırak ilişkisinin ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu sizler de tahmin edebilirsiniz. Eğitim programında sadece kitap bilgisinin değil, hayatımız için birbirimize örnek olduğumuzun önemini de hatırlamalıyız. Şimdi yeni mezunlarımız, sadece bilginin değil, deneyimin ne kadar önem kazandığını ve yaptıkları ile başkalarına ilham ve örnek olabileceklerini görecekler. Bu sınavların en büyüğüdür. Belki öyle bir noktaya geleceksiniz ki, başkaları sizi taklit etmeye çalışacaklar, ancak sizler durmamalı, her zaman kendinizi geliştirmeye, kendinizi yeniden yapılandırmaya bakmalısınız. Hayat sürekli gelişiyor ve değişiyor, şimdiye kadar öğrendiğiniz bilgilerin ve donanımın sizlere sağlam bir başlangıç verdiğini düşünüyorum.

Hayatınızın bu yeni aşamasında sizlere cesaret, bilgelik, mutluluk ve başarılar diliyor, hepinizi gönülden kutluyor, kucaklıyoruz.

R. Hakan Kırkoğlu

Geceden anlar....

            

            

            

             

            

            Gonca Sağlam

            

             

            Banu Kuru

            

            

            Şebnem Özcan


             

            

            Nermin Adalet Gönen

            

             

             Şirin Mitrani

            

             

            

             

            

            

             

Çektiği fotoğraflar için Hülya Suner'e ayrıca teşekkürler.

 
Paylaş » Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını FaceBook'ta paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını Twitter'de paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını Google'de paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını Delicious'ta paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını Digg'de paylaş Okulumuzun mezuniyet gecesi yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2022 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency