Avustralya İzlenimleri
Paylaş » Avustralya İzlenimleri yazısını FaceBook'ta paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını Twitter'de paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını Google'de paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını Delicious'ta paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını Digg'de paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını MySpace'de paylaş
 

Avustralya İzlenimleri

Eski dünyadan, onun gerginliklerinden, sıkıntılarından uzak bir havaları var. Avustralya sadece insanları ile değil, doğası ile de güzel bir ülke. Yardımsever, sıcak, güleç, iyimser ve konuksever kişiler. Şimdiye kadar hiçbir ülkenin doğası beni bu kadar etkilememişti.

               
                Melbourne

 
Melbourne, Flinders Istasyonu ve Merkez

Konferansın yapıldığı Melbourne Universitesi ve özellikle International House doğa içinde, hem  merkezi hem de daha sakin bir köşe. Bu sakinliği ancak dikkat çekici ötüşleri ile tropikal kuşlar bozmakta. Belki de astrokartografik nedenlerden olsa gerek, (orada ışıklar dahil pek çok gezegenim ufuk düzleminin altında kalıyor) kendimi yere, belki de doğaya daha yakın hissettim. Kimbilir belki de bunda, henüz Boğa burcuna yeni geçen ilerletilmiş Venüs’ün de payı olabilir. İşin tuhafı geçtiğimiz aylarda Venüs’ün burç değiştirmesi ile birlikte, yeni ofisimin balkonuna da çiçekler ektirmiştim.

              
               FAA'dan astrologlar


              
               Bolca Venüs ve Güneş

Kış ortasında yaz yaşadım diyebilirim. Geçtiğimiz haftalarda Istanbul kara teslim olduğunda, Melbourne’de 43 derece sıcaklık altında kavrulduk. Genç bir kıta Avustralya ve burada Asya-Pasifik ülkelerinin oluşturduğu sosyal ve ekonomik canlılığı görebiliyorsunuz. Koreliler, Hintliler, Endonezyalılar ve tabii Çinliler de burada. Özellikle Sydney’de Türkler de azımsanmayacak bir grup oluşturmuşlar.

Böylesine güzel, keyifli ve misafirperver  bir atmosfer yarattıkları için Brian Clark ve Glenys Lawton’a kucak dolusu teşekkürler. Avustralya’da son derece gelişmiş bir astroloji kültürü, eğitimi ve okullar var. Katılımcıların meraklı ve bilge yaklaşımları hayranlık uyandırıcı. Kuşkusuz bunda eğitime verdikleri önemin payı çok büyük. Avustralya’da bir astroloji öğrencisinin diploma alabilmesi için ortalama 7 yıl gerekiyor. Bu kritik süre aslında öğrencilerin bilgilerini sindirebilmeleri açısından da gerekli.

              
              Yeşillikler içinde öğle sohbeti; High, Bachman, Lawton, Clark ve   FAA'dan bir arkadaş

               
               Demetra George, Suzi Lima Verde, Brian Clark, Darcy Woodall

Avustralya’dan astrologların yanı sıra bu yıl Lee Lehman (ABD), Demetra George (ABD), Verena Bachman (İsviçre), Darcy Woodall (ABD), Peta High (İngiltere) ve Suzi Lima Verde (Brezilya) konuşmacı olarak katıldılar. Aklın Kalitesi, Astrolojik Mevlana konuşmalarım yanında, Güneş Dönüşü tekniğini anlattığım yarım günlük workshop büyük bir ilgi gördü.

Brian Clark’ın sunduğu İlerletimler konulu sunumda heyecan verici eşzamanlılıklar yaşadım. Brian sunumu öncesinde, Kay Stevenson’la birlikte hazırladıkları takımyıldızlarla Tarot’u eşleştiren yeni destesinden birer kart seçmemizi istedi. Benim seçtiğim kart Argo takımyıldızına işaret etmekteydi. Daha sonra bu takımyıldızın hikayesinde Altın koç postunun peşinde olan Jason olduğunu gördük. Argo Jason’un gemisi güney göklerinde (Avustralya) yer almakta. İşin ilginci hikayede Jason Kiron’un mağarasında kılıç kuşanıyor ve Kiron tarafından eğitiliyor. Kendi ilerletimlerimde Güneş Kiron birleşimi-Uranüs karşıtlığı (ve Uranüs transiti ile birlikte) bankacılığı bırakmıştım. İlerletilmiş Güneş ise bir yıl içinde Koç burcuna geçmiş olacak. Natal haritamdaki Uranüs-Kiron partil karşıtlığını Jason’un hikayesi ile yanyana getirince, yaşadığım bu önemli dönemin çok farklı bir perspektif verdiğini gördüm.

Demetra George’un sunduğu Hermetik metinlere göre medikal astroloji konusu son derece ilgi uyandırıcıydı. Demetra, Project Hindsightla birlikte Vetius Valens’ten Yunanca’dan çeviriler yapıyor.

İlerletilmiş haritamda düzgün harekete dönmek üzere durağan hale geçen Jüpiter’den dolayı olmalı, son 6 ay içinde dünyanın bir ucundan diğerine yolculuklar yaptım. Geçtiğimiz sonbaharda yeni ofisime geçmemin ardından  bu kadar işi nasıl bir araya getirebildiğime ben de inanamıyorum. Aslına bakarsanız yaptığınız 90 dklık konuşma için aylarca hazırlanıyorsunuz. Bu arada yeni öğrenciler, ISAR Türkiye websitesi ve diğer web çalışmaları, yeni kitabım için çalışmalar,  ardından Chicago, NewYork, York (İngiltere) , hele Avustralya’ya gitmek neredeyse Ay’a gitmek gibi bir şey.

Önümüzdeki dönemde, zamanımı ayarlayabildiğim ölçüde, Avustralya ve Türkiye konulu bir dünya astrolojisi çalışması yapmayı planlıyorum. Gelibolu nedeniyle aramızda üzerinde durulması gereken astrolojik bağlar söz konusu.

2005 yılı doğum günüme göre, numerolojik açıdan sonlanmaları açıklayan 9 sayısına işaret ediyordu. Bu yıl yeni bir deneyim döngüsüne, yeniden 1 sayılı yıla giriyorum. Yeni projelerden bahsetmek üzere şimdilik hoşçakalın.

                    

  

Sydney                                                       Melbourne, Rialto kulesinden

 
Paylaş » Avustralya İzlenimleri yazısını FaceBook'ta paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını Twitter'de paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını Google'de paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını Delicious'ta paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını Digg'de paylaş Avustralya İzlenimleri yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2022 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency