AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi
Paylaş » AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını FaceBook'ta paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını Twitter'de paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını Google'de paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını Delicious'ta paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını Digg'de paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını MySpace'de paylaş
 

Ağustos ayından bu yana hızlı gelişmeler içinde kendi kendime yetişmeye çalışıyorum. Bir ara kendimi klonlamayı hayal ettim. Aynı anda farklı yerlerde olabilmek için. Şaka bir yana, son iki ay içerisinde Chicago’da ISAR konferansı, ardından Zodiac dergisinin yayın hayatına girmesi, bu arada yeni ofisim, yeni öğrenciler ve en son olarak AA’nın (İngiliz Astroloji Derneği) York konferansı geldi.

          

AA Konferansı (AA için tıklayınız) benim için özel bir önem taşıyordu zira 1999 yılındaki tutulma konferansında yine Türkiye-AB ilişkileri üzerine konuşmuştum. Bu kez yine bir güneş tutulması altında yaptığım konuşmamda genel topluluğa da seslenme imkanı buldum ve AB’nin kimlik krizi üzerinden hareket ederek, Tanzimat’tan bu yana gelen Uranüs/ay düğümleri döngüsünü ele aldım. Konuşmamın detaylı metnini önümüzdeki aylarda AA Journal’da okuyabileceksiniz. Türkçe çevirisini ise hala hazırlanmakta olan eğitim sitesinde bulacaksınız.

3 Ekim’de İngiltere’de olduğum için bir kulağımda ülkemizdeydi. Gelen ilk haberler her ne kadar olumsuz ise de, güneş tutulmasının güney ay düğümü ile birlikte olması yüzünden buna hazırlıklıydım ve geçmişe ait izlerin temizlenmesi kuşkusuz hiç kolay olmayacaktı. Konferansın son günü yine genel topluluğa konuşma imkanı buldum, çalınan sufi müziği ve Mevlana’dan okuduğum bir şiir adeta çok daha farklı bir açılımın işareti gibiydi. AA yönetici kurulu ve başkanı Roy Gillett, Türkiye-AB konusuna ve bu konferansında özellikle değişik kültürlerin bir araya gelmesine büyük özen gösterdi.  Bu arada ülkemizden Barış İlhan ve öğrencilerinin de orada olması artık bizim de uluslararası astroloji topluluklarına daha sıkı entegre olmaya başladığımızı göstermesi bakımından sevindiriciydi.

Şimdi önümde yine yolculuklar var. Ocak ayında Melbourne’de yapılacak olan FAA (Federation of Australian Astrologers) konferansında Sufizm ve Astroloji üzerine bir konuşma yapacağım. Ayrıca aklın kalitesi semineri yanında, post konferansta Güneş dönüşü tekniği üzerine bir workshop düzenliyorum. Ardından Floransa, Italya’da yapılacak olan ISAR’ın ilk Avrupa konferansı var. Heavens on Earth sempozyumu iki ana dalda yapılacak: Astroloji-Sanat ve Finansal Astroloji. Bu sempozyumun detaylarını sizlere daha sonra ileteceğim.

Bu arada bir başlangıç olarak, 15 Ekim günü Göklerin Bilgeliği Okulu’nun tanışma toplantısını yapacağız. Faculty of Astrological Studies  ile başarılı bir çalışma programı sürdüren Pınar Asöcal ve Meltem Sözübir ile Göklerin Bilgeliği altında ele ele verdik.  İleri seviyeye geçen öğrenciler ve yeni öğrencilerle birlikte önümüzdeki ayların ders düzenini oluşturacağız.  Bu toplantıya yeni dönemde Klasik Astroloji dersleri için de katılabilirsiniz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde geçtiğimiz dönem yapılan sınavların ve yorumlama  projelerinin sonuçlarını açıklayabileceğim. Son dönemde yaşadığım yoğunluklar yüzünden böyle bir gecikme kaçınılmaz olmuştu.

Son olarak 12 Kasım’da Sabit Yıldızlar konulu seminer için kayıt yaptırabilirsiniz. Detaylar için tıklayınız.

Sevgi ve selamlar

R. Hakan

                
Sanem Aydın ve Pınar Doğan yeni ofisime taşınmamda yardım ettiler.

 
Paylaş » AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını FaceBook'ta paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını Twitter'de paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını Google'de paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını Delicious'ta paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını Digg'de paylaş AA Konferansı ve Yeni Eğitim Dönemi yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2024 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency