EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu
Paylaş » EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını FaceBook'ta paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını Twitter'de paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını Google'de paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını Delicious'ta paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını Digg'de paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını MySpace'de paylaş
 


                                    

2005/06 döneminden başlayarak Hakan Kırkoğlu’nun Astroloji eğitimi önemli değişikliklere gitmektedir. 2001 yılında iki yıla çıkartılan program, bu yıl öğrencilerden gelen öneriler ve genişleyen içerikle birlikte üç yıla çıkartılıyor. Astroloji bilgi olarak kısa zamanda verilebilir gibi gözükse de, ancak zaman içerisinde düzgün biçimde sindirilebilen, içerisinde daha fazla deneyim ve örneğe ihtiyaç duyan bir disiplindir. Söz konusu bu üç yıllık program ve eklenen isteğe bağlı workshoplar öğrencilere çok daha fazla örnek ve geniş bir perspektif vermeyi amaçlamaktadır (*) Halen ileri seviyeye devam edecek olan öğrencilerimiz de, bu yeni programla devam edeceklerdir. Tüm bu programın yanında, Klasik Astroloji ve Horary sınıfı ayrı tutulmuştur. Bu sınıfla ilgili bilgileri aşağıda ayrı bir başlık olarak okuyabilirsiniz.

Önümüzdeki aylarda Göklerin Bilgeliği Okulu websitesi goklerinbilgeligiokulu.com olarak kendi adresinde gelişmeye başlayacaktır.  

Bu dönemde eğitim programı 22 Ekim Cumartesi başlayacaktır.

Başlangıç Seviyesi (Astroloji’ye yeni başlayanlar için)

Bu yeni eğitim programı içinde başlangıç seviyesi olan birinci yıl geçtiğimiz yılın programını devam ettirecektir. Ancak bu yeni dönemde her ay dört saatlik ayrı bir workshop sınıfı programa dahil edilmektedir. Workshoplar en az sekiz kişinin katılımı ile açılacaktır.

Astroloji’ye yeni başlayan kişiler için, başlangıç seviyesi Astroloji’nin temel ilkelerinin verildiği bir programdır. 6 ay (24 hafta, haftada 3 saat) sürecek olan bu program sonunda öğrencilerin astrolojik bir haritayı nasıl ele alacakları, temel tanımlar, örnekler ve hesaplama konuları yer almaktadır. Daha önce ilk seviyede yer alan Astronomi ve Tarih bölümleri İleri Seviye I’e aktarılmıştır. Başlangıç seviyesi dersleri hafta sonu verilecektir. Ancak gelen istek üzerine, Salı günü öğleden sonra saatleri için (15:00-18:15) ikinci bir başlangıç sınıfı açılabilecektir. Bu sınıflar için en fazla öğrenci sayısı 20 kişidir. Katılım için önkayıt yaptıranlarla bir ön toplantı yapılması planlanmaktadır. Bu toplantı tarihi daha sonra önkayıt yaptıranlara iletilecektir.

İleri Seviye I & II

Sözünü ettiğimiz değişikler ileri seviye sınıfında yapılmıştır. 2005/06 döneminden başlamak üzere ileri seviye programları iki yıla genişletilmiştir. İleri Seviye I programında Öngörüm Modelleri: İlerletimler, Transitler, Güneş Dönüşü haritaları, İlişkiler Analizi (sinastri ve kompozit haritalar) ile birlikte, Tarih ve Astronomi derslerine yer verilmektedir. İleri Seviye II programında ise Harmonik Teorisi, Ortanoktalar yöntemi, Danışmanlık İlkeleri, Rektifikasyon, Dünya Astrolojisi ve Araştırma yöntemleri gibi Astroloji’nin ileri seviye dersleri yer almaktadır. İleri Seviye I 24 hafta (6 ay), İleri Seviye II 17 haftadan oluşmaktadır.

Sınıf İlerleme ve Başarı değerlendirme

Tüm program içinde, Başlangıç sınıfı sonunda öğrenciler İleri Seviyeye devam etmek için Temel Bilgiler ve Hesaplama sınavlarını almalıdırlar. (Minimum başarı 50/100) İleri Seviye I’in sonunda öğrencilerin yıl boyunca hazırlayacakları Tarih konusunda bir araştırma ödevi ve Yorumlama Projesi yer alacaktır. İleri Seviye II sonunda öğrencilerin kendilerinin seçecekleri bir konu üzerinde ayrıca bir araştırma projesi teslim etmeleri ve bu projeyi sunmaları gerekmektedir.

Bu üç yıllık eğitimin ilk yılında %70 devamlılık göstermiş öğrencilere “katılım belgesi”, İkinci yılın sonunda “başarı belgesi”  (İlk yıl alınan Temel Bilgiler (%30)  ve Hesaplama sınavları  (%20) ile Yorumlama Projesinin (%50) ağırlık ortalaması ile)  ve üçüncü yılın sonunda ise başarılı öğrencilere tüm çalışmalarını özetleyen bir Sertifika sunulacaktır. Son yıl verilecek olan Araştırma Projesinde puan yerine, doğrudan sonuç (Başarılı /Yeniden yapma) verilecektir.

Eğitmenler:
R. Hakan Kırkoğlu
DFAstrolS, biyografi

Pınar Asöcal   1955 yılında Ankara’da doğdu. ABD Michigan Kalamazoo College’da  Ekonomi bölümünden lisans ve Michigan University’de Ekonometri bölümünden yüksek lisan derecesi kazandı. 1979’a mali analist olarak başladığı iş yaşamı boyunca finans ve yapı sektöründe üst düzey yönetici olarak çalıştı. 2003 yılında Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını Yorumlama Projesi’nde birinci gelerek bitirdi. Pınar Asöcal  Faculty of Astrological Studies’te sertifika bölümünü tamamlamış Diploma seviyesinde çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Meltem Tolunay 1968 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ İşletme Bölümü’nden lisans ve Ingiltere, Lancaster University Department of Accounting and Finance bölümünden yüksek lisans derecesi kazanmıştır. 1995 yılında İnsan Kaynakları bölümünde yönetici olarak çalışmaya başlamış, Marmara Universitesi Insan Kaynakları ve Geliştirme Bölümünde de yüksek lisans derecesi almıştır. 2002 yılında Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını birincilikle tamamlayan Meltem Sözübir, aynı zamanda webte (www.onceekmek.com) Edebiyat dergilerinde yazılar yazmakta ve Faculty of Astrological Studies’in sertifika bölümü sınavlarını almaktadır. Evli ve ikiz çocuk annesidir.

Eğitim materyali ve kaynaklar
Eğitim süresi boyunca notlar ve kaynaklar öğrencilere ayrıca verilecektir.

Başvuru için

Başlangıç seviyesine katılım için tıklayarak kısaca kendinizi tanıtan bir yazı iletiniz. Bu yazınızda size dönebilmemiz için iletişim bilgilerinizi vererek (telefon) eğitim durmunuzu, Astroloji’ye olan ilginizi ve görüşlerinizi lütfen bize gönderiniz. Eğitim programınızın Konu kısmına EĞİTİM 2005/06 yazınız. Ayrıca Başlangıç seviyesi için hangi günü tercih ettiğinizi mutlaka belirtiniz. (Salı 15:00-18:15, ya da Cumartesi 15:00-18:15)

Halihazırda, şu ana kadar yeni dönem için başvuranlar da başvuru e-postası iletebilirler. Bu kişilere ayrıca döneceğiz.

Ders Zamanları ve Yer
Başlangıç seviyesi Cumartesi günleri saat 15:00-18:15
Hafta içi Salı günü Başlangıç Seviyesi, Salı günleri, 15:00-18:15
İleri Seviye I Pazar günleri, saat 10:00-13:15
İleri Seviye II ancak başvuru olursa açılacaktır. (Öğrenci sayısı en az 8 olmalıdır)

NOT: Bu dönemde ilk ders ve açılış  (Başlangıç seviyesi) 22 Ekim Cumartesi günü saat 10:30’da başlayacaktır.

Eğitim Moda’da verilmektedir.

Burs olanağı

Bu yıl başlangıç seviyesini en yüksek seviyede tamamlayan iki öğrencimiz İleri Seviye sınıfına %50 burs ile devam edeceklerdir. Geçtiğimiz dönemin sonuçları Eylül ayında açıklanacaktır.

Eğitim ücreti:

Ücret aylık olarak KDV dahil 236 YTL’dir.

                           

KLASİK ASTROLOJİ VE HORARY ÖZEL SINIFI

R. Hakan Kırkoğlu bu yıl da, Astroloji’nin tarihsel köklerini ve tekniklerini anlattığı sınıfına devam edecektir. Bu sınıfta eski Yunan, Mezopotamya, Ortaçağ ve Rönesans dönemi Astrolojisi konu edilmektedir. Bu programın konu başlıklarını Kırkoğlu’nun Göklerin Bilgeliği kitabında görebilirsiniz. Bu programın ilk bölümü Natal Astroloji’ye, ikinci bölümü ise Horary’ye  (Saat Astrolojisi) aittir.

Bu programa geçtiğimiz yıllardaki sertifika programını tamamlamış kişiler katılabilirler. Bu programa katılmak isteyen Başlangıç seviyesi tamamlayan öğrencilerin ayrıca İleri seviye I’e devam etmeleri zorunludur.

Dersler Cumartesi günü saat 10:00-13:15 arasındadır. İlk Ders 10 Aralık Cumartesi günü yapılacaktır.

Bu programın ücreti aylık KDV dahil 270 YTL’dir.

Bu programa katılmak için lütfen tıklayarak konu başlığına KLASIK 2005/06 yazarak e-posta gönderiniz.

(*) DERS PROGRAMLARI (Haftalık)

BAŞLANGIÇ SINIFI
Haftalar,  Konu
1  Oryantasyon
2, 3, ve 4 Elementler, Polarite, nitelik, dağılımlar, eksik elementler, harita tipleri, güneş/ay ilişkileri)
5, 6, 7  Zodyak
8, 9, 10 Gezegenler
11, 12  Evler
13  Workshop
14, 15, 16, 17  Açılar
18, 19  Açı Kalıplar
20  Workshop
21  Hesaplama
22  Yorumda Kategoriler
23  Workshop
24  Workshop

                                 

İLERİ SEVİYE -1 
Haftalar,  Konu
1, 2 Astronomi
3 Tarih
4 Öngörüm Modelleri
5, 6, 7, 8, 9 Progresyonlar
10, 11, 12, 13 Transitler
14 Workshop
15, 16, 17, 18, 19 Revolutions
20 İlişkiler Analizi
21, 22 Sinastri
23, 24 Kompozit


İLERİ SEVİYE - 2 
Haftalar,  Konu
1 Yorumlama Projesinin sunumu
2 Danışmanlık İlkeleri
3, 4, 5 Harmonik Teorisi
6, 7, 8 Ortanoktalar
9 Rektifikasyon
10, 11 Rektifikasyon
12 Seçim Astrolojisi (Elections)
13, 14, 15, 16 Dünya Astrolojisi
17 Araştırma Yöntemleri


DÖRT ELEMENT YÖNETİM DANIŞMANLIĞI

 

 


                      

                            

 
Paylaş » EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını FaceBook'ta paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını Twitter'de paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını Google'de paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını Delicious'ta paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını Digg'de paylaş EGITIM: Göklerin Bilgeliği Okulu yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2023 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency