BUMED'te Astroloji Etkinlikleri
Paylaş » BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını FaceBook'ta paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını Twitter'de paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını Google'de paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını Delicious'ta paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını Digg'de paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını MySpace'de paylaş
 

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİNDE
ASTROLOJİ ETKİNLERİ

Önümüzdeki dönemde BUMED'te Farkındalık Boyutunda Astroloji ana başlığı altında katılımcıların kendi astrolojik haritalarının da ele alınacağı workshoplar düzenleniyor. İleride bu çalışmaların BU'ne bağlı bir eğitim çatısı altında toplanması da planlanmakta.

FARKINDALIK BOYUTUNDA ASTROLOJİ

R. Hakan Kırkoğlu D.F.Astrol.S.  ’91    Pınar Asöcal D. Astrobil

Günümüzde rönesans yaşayan antik bilgiler içinde Astroloji, bize insan ve evren arasında akıllı bir bağ olduğunu söylüyor.  Insan (mikrokozmos), Evren(makrokozmos) arasındaki bu bağ, çağlar boyunca filozofların, bilim adamlarının konusu olmuştur. Gök olayları, tutulmalar, yıldızlar insan kültüründe ve doğal olarak psikolojisinde de yer bulur. Mezopotamya’da yeşeren uygarlıklar,  Antik Mısır ve ardından ileride Rönesansa esas teşkil edecek olan Yunan uygarlığı, Astroloji’yi temel bilimler arasında görmüştür.

Evrenin dört temel elementten, ateş, toprak, hava ve suyun birleşiminden meydana geldiğini söyleyen Yunanlı filozoflar ve Pisagor ve Plato, çağımıza kadar değişikliğe uğramadan gelmiş düşünceleri ile Astroloji’nin entelektüel düzeye taşınmasına yardımcı oldular.

Önceleri doğa olaylarını ve özellikle kralların, komutanların başarılarını ve geleceklerini öngörebilmek için kullanılmış olan Astroloji günümüzde, insanın kendini anlaması ve geliştirmesine yönelik olarak da uygulama alanı bulmaktadır. Klasik bilgilere ve felsefelere yeniden ulaşarak, kendimizi, dünyayı, en temel ve yalın biçimiyle görebilme şansına sahibiz. Önce kendimizi bilmek, hayatımızdaki olaylara daha geniş bir pencereden bakabilmek, tolerans geliştirmek, çalışma hayatından ilişkilerimize kadar pek çok alanda daha bilinçli kararlar almamıza yardımcı olacaktır.

BUMED’teki farkındalık seminerlerinin ana amacı katılımcıların kendi özel astrolojik haritaları ile “farkındalık” düzeylerini yükseltmektir. Bu amaca yönelik olarak, belirli aralıklarla düzenlenecek olan seminerler aşağıda belirtilmiştir:

Elementler ve Nitelikler: Karakterimizin Temel Taşları
Temel motivasyonlarınız ve yetenekleriniz, tarzınız ve çatışmalarınız astrolojik haritanızın doğal bir yansımasıdır. Bu unsurların nedenlerini ve sonuçlarını araştıracağız.

Çalışma Hayatı ve Kapasitemiz
Kariyer hayatınızda ne olmak isterdiniz ? Şimdi neredesiniz ? Hangi alanlarda çalışmak sizi daha başarılı ve mutlu kılar ?

Aile Dinamikleri (Anne-Baba/Çocuk)
Nasıl bir anne ya da babasınız ? Çocuğunuz sizi nasıl algılıyor ? Engeller ve fırsatlar.

Eros ve İlişkiler
Sevdiklerinizle ne kadar uyumlusunuz ? Yaşadığınız ilişkilerde  ne öğreniyorsunuz, ne öğretiyorsunuz ?

SEMİNERLER

2005’te Türkiye ve Dünya
Tarih: 12 Ocak 2005
Yer: BUMED seminer salonu
Saat:19:00

Hakan Kırkoğlu ve Pınar Asöcal önümüzdeki yıl ülkemizin haritasını astrolojik olarak anlatıyorlar. Gezegen döngüleri hangi fırsatlar ve risklerle geliyor  ?  Türkiye AB ilişkilerini Astroloji ile nasıl yorumlayabiliriz ? Dünya’nın gündemi 2005 yılında ve önümüzdeki 10 yıl içinde nasıl bir trend gösteriyor ?


Astroloji ve Elementler
Tarih: 26 Ocak 2005
Yer: BUMED Seminer Salonu
Saat: 19:00

Çağlar boyunca doğa olaylarını ve kralların hayatına yön veren Astroloji günümüzde nasıl kullanılıyor ? Astroloji Psikoloji ile nasıl yan yana gelerek farkındalığımızı anlatıyor ? Bu seminerde Astroloji’nin temel ilkeleri çerçevesinde neden aynı olaylar karşısında farklı reaksiyonlar verdiğimizi, bazı insanlarla ve işlerde neden rahat  ettiğimizi ve tercihlerimizi örneklerle aydınlatacağız.

Rezervasyon için lütfen 0212 287 02 32, dahili 134 nolu telefonu arayınız.
E-posta ile rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayınız.

Ücretler: Workshoplar için BUMED ve Astrobil üyeleri: 100 YTL, diğer 125 YTL

Seminerler için:
Türkiye ve Dünya Semineri: BUMED ve Astrobil üyeleri: 35 YTL;  diğerleri 45 YTL

Astroloji ve Elementler Semineri: BUMED ve Astrobil üyeleri: 15 YTL;  diğerleri 25 YTL

ADRES: BUMED 34342 Bebek, Lojman Kapı Yanı
Kroki için link:  http://www.bumed.org.tr/index.phtml?id=61000


 

 
Paylaş » BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını FaceBook'ta paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını Twitter'de paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını Google'de paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını Delicious'ta paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını Digg'de paylaş BUMED'te Astroloji Etkinlikleri yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2023 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency