2021-2022 Eğitim Dönemi
Paylaş » 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını FaceBook'ta paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını Twitter'de paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını Google'de paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını Delicious'ta paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını Digg'de paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını MySpace'de paylaş
 

Kontenjanımızın dolması nedeni ile daha fazla öğrenci kabul edemiyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz.

2021-2022 Yılı Eğitim Programı

Öğrencilerimizden gelen olumlu geri bildirimlerden memnuniyet duyuyoruz. Eğer astrolojiye ciddi şekilde odaklanmak ve sağlam bir temel edinmek istiyorsanız, okulumuzun sunduğu geniş kapsamlı, uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimden yararlanabilirsiniz. Öğrencilerimizin meraklı, araştırmacı olmalarını ama aynı zamanda belirli bir disiplin altında çalışmaya hazır olmalarını önemsiyoruz. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz TBS sınavına okulumuz dışından da çok yüksek sayıda öğrenci başvurdu. Bu ilginizden gurur duyuyoruz. Ancak nicelikten çok niteliğe ve doğrudan öğrencilerimize verdiğimiz önemin altını çizmeliyim.

İki kat ders saatine devam…
Geçtiğimiz yıl başladığımız 2 kat fazla ders saati uygulamamız son derece yararlı sonuçlar verdi. Doğal olarak, bu uygulamamıza devam edeceğiz ve böylece öğrencilerimiz haftada 2 değil, 4 saatlik bir eğitim görmüş olacaklar. Kısaca öğrencilerimiz yapılan canlı derslerin yanında, geçtiğimiz yıl işlenen dersleri de izleyebiliyorlar. Online olarak düzenlediğimiz bu eğitimlerde belirli aralıklarla öğrencilerimizle bir araya gelerek, online toplantılar da yapıyoruz. 

        

Bu yılki eğitim programımıza bazı eklemeler yaptık. Geçen yıl ilk defa sunduğumuz Psikolojik tipler dersimizi genişleterek, Harita yorumunda Jungçu kavramlar başlıklı dersler ekledik. Eğitim programımızda Helenistik dönem astroloji kavramlarını kapsamlı biçimde içselleştiren öğrencilerimiz, haritaya farklı perspektiflerden de bakma  fırsatı elde ediyorlar. Nitekim, 3 yıllık Diploma programı içerisinde, öğrencilerimize astrolojinin tüm alanlarında geniş bir perspektif sunuyoruz.

Kayıt olabilirsiniz

Başlangıç seviyesinde ilk dersimizi 22 Eylül 2021 tarihinde yapacağız. Kayıt olmak için lütfen http://goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp sayfasındaki formu doldurunuz. Telefon için 0216 550 59 13.  Bu süreçte, başka okullarda eğitim almış ama eğitimlerine okulumuzda devam etmek isteyenler, TBS sınavındaki başarıları (60/100) doğrultusunda 2. sınıftan devam edebilecekler.

Dileyenler, Eylül ayında yeniden yapılacak olan TBS sınavına tekrar girebilirler. Okulumuzda öğrenci olmayanlar, lütfen bu sınava katılabilmek için [email protected] adresine adınızı, soyadınızı gönderiniz. Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki Sınavlar bölümüne bakınız. 

        

Eğitim ilkelerimiz
Okulumuz en üst standartlarda, uluslararası boyutta tanınırlığı olan bir eğitim programı sunmaktadır. Diploma kazanan öğrencilerimiz dilerlerse ISAR'ın sunduğu sertifikasyon programına da katılabilirler
. Özellikle öğrencilerimizin seviyelerini değerlendirme konusunda dikkatli davranıyoruz. 1. Sınıftan, son aşamada seminerlere kadar öğrencilerimiz farklı seviyelerde sınavlara giriyorlar ve ödevler ve sunumlar yapıyorlar. Üç yıla yayılan bu programda, öğrencilerimize Astroloji’nin abcsinden ileri düzeyde uygulamalarına uzanan sağlam bir temel sunuyoruz.

Göklerin Bilgeliği Okulu, ülkemizde astroloji eğitimine öncülük etmiş, alanında pek çok öğrenci yetiştirmiş, R. Hakan Kırkoğlu’nun 35 yılı aşan bilgi ve pratiği ile zaman içinde olgunlaşan çok katmanlı bir eğitim programına sahiptir. Okulumuzun amacı, öğrencilerimizi hem teorik seviyede, hem de uygulama aşamasında en iyi hale getirmeye çalışırken, belirli ödevler, ezbere dayalı olmayan bilgiler ve özellikle son aşamada seminer uygulamaları ile özenli bir biçimde geliştirmektir.

Başlangıç sınıfı – 1. Yıl
Astroloji’ye 0 sıfır seviyede başlayan öğrencilerimiz ilk yılda astrolojinin temel kavramlarını öğrenirler. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz doğum haritasının nasıl yorumlanacağı konusunda gerekli ve yeterli bilgileri, yaklaşımları edinirler. Bir dil öğrenmeye benzer şekilde, gezegenlerin, burçların ve evlerin bir arada yorumlanması konusunda farklı başlıklar altında dersler görürler. Harita yorumunda, temel ve tesadüfi asaletler, evlerin yöneticilerinin koşulları, haritanın eksenleri (cross of matter), Güneş/Ay ilişkisinin dinamiği, Haritada vurgular, harita tipleri, açılar, açı kalıpları, harita yorumunda evrensel ve spesifik göstergeler, farklı kategoriler için yorumlar, doğum öncesi haritalar (tutulmalar ve yeniay/dolunay haritaları) psikolojik tipler/Harita yorumunda Jungçu kavramlar ve aynı zamanda Helenistik astrolojinin temel kavramları olan Oikodespotes, şans ve ruh noktası, üçlü asaletler, haritanın gemi metaforu ile yorumlanması öğrencilere sağlam bir temel ve daha önemlisi çok boyutlu bir bakış açısı kazandırır. Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girerler. Yapılan sınavla ilgili bir örnek için tıklayınız

II. Sınıf
Doğum haritasını yorumlama aşamasına ilerleyen öğrencilerimiz bu yıl özellikle öngörüm yöntemlerine ve ilişkiler astrolojisine odaklanırlar. Bu aşamada, İlerletimler (İkincil ve Üçüncül), Solar Arc tekniği, Profeksiyonlar, Güneş Dönüşü haritası, Aylık Güneş dönüşü haritaları ve Transitler yanında Rektifikasyon tekniği uygulamalarını da öğrenirler. Öğrencilerin belirli bir öngörüm modeli içinde nasıl hareket edeceklerini farketmeleri, belirli zaman yöneticiliği kavramlarını öğrenmeleri esastır. Bu dersler çok sayıda örnek uygulama ile içselleştirilmeye çalışılır.

Hayatın tamamlayıcı bir parçası olarak, ilişkiler astrolojisi, aşk, aile ya da iş hayatında beraberliklerimizde ortaya çıkan faktörlerin hayatımıza getirdiği sonuçları gösterir. Sinastri karşılıklı etkileşimi gösterirken, Kompozit haritalar (Kompozit ve Davison haritaları) bir beraberlikte ortaya çıkan sinerjiyi, yani ortak koşulları açıklar.

Bu yılın sonunda öğrencilerimiz Hesaplama, Astronomi ve Tarih ile ilgili ödev ve sınavlara girerler. Ayrıca rektifikasyon ile ilgili bir ödev sunarlar.
 
III. Sınıf ve Seminerler
Diploma aşamasına gelen öğrencilerimiz 3. yılda ileri teknikleri kullanarak harita yorumunda detaylı bir bakış açısı kazanırlar. Bu bakımdan Orta Noktalar, Harmonik haritaları kullanmak önemlidir. Aynı zamanda öğrenciler Dünya Astrolojisi, Horary Astroloji’nin temel unsurları, Astrokartografi ve Yerel haritaları (Local space charts) ve Seçim astrolojisi dersleri de alırlar. Astrolojik danışmanlık ilkeleri dersinde ise öğrenciler astrolojik görüşmenin etik, profesyonel ve ilişkisel boyutunu daha yakından görürler.

Son yıl öğrencilerin şimdiye kadar öğrendiklerini anlatmaları açısından bizim için de çok önemlidir. Bu nedenle, diğer okullardaki eğitimlerden farklı olarak, öğrencilerimizin öğrenmiş oldukları bilgileri uygulayarak aktarabilecekleri Seminerler düzenlemekteyiz. Bu seminerlerde her öğrencimiz moderasyonum altında 50şer dakikalık bir sunum yaparak, hem harita yorumlama hem de öngörüm tekniklerini nasıl aktardıklarını gösterme ve uygulama aşamasında daha çok şey öğrenme, bunu aktarma fırsatı bulur.

En son aşamada, III. sınıf sonunda öğrencilerimizi tamamlayacakları YAZILI projeleri üzerinden ayrıca bir mülakata tabi tutuyoruz. Böylece, tüm öğrencilerimiz, kazandıkları bilgileri pekiştirme ve durumlarının doğru şekilde anlaşılması yönünde bir değerlendirme sürecinden geçmiş oluyorlar. 

        

Öğrencilerimiz için Zoom toplantıları
Online eğitim sürecinde daha fazla bir arada olmak ve farklı sorularınıza yanıt verebilmek için yaklaşık 2 ayda bir tüm öğrencilerimize Soru & Cevap niteliğinde açık toplantılar yapıyoruz. Bu toplantıların tarihlerini daha sonra öğrencilerimize ileteceğiz.

Ders günleri ve saatler
Dersler online olarak Gotowebinar üzerinden yapılıyor.
Başlangıç seviyesinde dersler her hafta Çarşamba akşamları saat 20:00-22:10 arasında yapılmaktadır.

Birinci sınıftaki toplam ders saati, geçen yıl yapılanlar derslerle birlikte, 126 saattir (64 saat canlı, 62 saat geçen yılın dersleri). Kısaca toplamda 32 hafta canlı, 31 hafta geçen yılın dersleri şeklindedir.

İkinci sınıf dersleri Perşembe akşamları saat 20:00-22:10 arasında yapılıyor. İkinci sınıftaki toplam ders saati, geçen yıl yapılan derslerle birlikte, 128 saattir. (64 saat canlı, 64 saat geçen yılın dersleri) Bu toplamda 32 hafta canlı, 32 hafta geçen yılın dersleri şeklindedir.

Üçüncü sınıf dersleri Cumartesi günleri haftada 3 saat olarak, 10:00-13:15 saatleri arasında yapılmaktadır. Dersler toplamda 42 saat (14 hafta) ve AYRICA seminer dersleri ise öğrenci sayısına göre (haftada 2 öğrenci sunumu ile) yaklaşık 14 saat (7 ders) olarak planlanmaktadır. Bu toplamda 56 saat canlı ders şeklinde olacaktır.

Sınavlar/Ödevler/Seminerler
TBS Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı, online yazılı bir sınavdır ve her yıl iki kez, Haziran ve Eylül ayında yapılmaktadır. Öğrencilerimizin ve dışarıdan katılanların bu sınavda en az 60/100 puan almalarını bekliyoruz. Bu yıldan başlayarak dışarıdan okulumuza katılmak isteyen öğrenciler TBS sınavı için 100 TL sınav ücretine tabi olacaktır.

2. sınıfta Hesaplama sınavı, online yazılı olarak yapılan bir sınavdır ve her yıl bir kez yapılmaktadır.
2. sınıfta Astronomi sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.
2. sınıfta Tarih sınavı online yazılı ve test biçiminde yapılan bir sınavdır, yılda bir kez yapılmaktadır.
Rektifikasyon ödevi 2. Sınıf sonunda alınan bir ödevdir.

3. sınıfta Seminerler, her öğrencinin hazırlanıp sunması gereken 50 dakikalık bir projedir ve öğrencilerimiz son sınıfta mülakat öncesinde yazılı bir proje de teslim ederler. Bu yazılı projenin içeriği ve şekil şartları konusunda rehber bilgiler verilir. Öğrencinin eksik olabileceği konular üzerinde özellikle durulur.

Mülakat, her öğrencimizin eğitim sonunda girdiği ve seminer derslerindeki sunumu ve genel performansı üzerinden eğitim kurulu tarafından yapılan bir değerlendirmedir ve öğrencimizin başarı durumunu belirler.

Kitaplar
Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 15 Eylül tarihine kadar tamamlamanızı rica ediyoruz. İlk kayıtta 1. sınıflar için ilk aylık ücret + 1. kitap (60 TL) +posta ücreti (15 TL)İstanbul, ya da (20 TL) İstanbul dışı alınmaktadır. Yurtdışı ücret değiştiği için, eğer yurtdışında iseniz 0216 550 59 13 nolu telefonu arayınız. 2. sınıf ders kitabı 40 TL'dir.

Okulumuz aynı zamanda aşağıdaki yabancı kitapları okumanızı önermektedir:
Robert Hand, Horoscope Symbols (başlangıç öğrencileri için)
Alan Oken, Compleat Astrologer (başlangıç öğrencileri için)
Bernadette Brady, Predictive Astrology (ileri seviye öğrencileri için)
Reinholdt Ebertin, Combination of Stellar Influences (ileri seviye öğrencileri için)
David Hamblin, Harmonic Charts (ileri seviye öğrencileri için)
Chris Brennan Helenistic Astrology
Demetra George, Ancient Astrology
Joseph Crane, Astrological Roots, The Hellenistic Legacy

Katılım ve ücretler
Okulumuzun öğrencisi olmayan ancak okulumuzda eğitim görmeyi arzu edenler 2. Sınıftan devam edebilmek için Temel Bilgiler Sınavına (TBS) girebilirler. Bu sınav Eylül ayı ilk yarısında online olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerin sınava girmek için lütfen ad ve soyadlarını, e-posta konu kısmına TBS2021 yazarak  [email protected] adresine iletmesini rica ederiz. Bu sınavda 60/100 başarı notu arıyoruz. Yukarıda sınavlar bölümüne ayrıca bakabilirsiniz.

Eğitim ücreti
1. Sınıflar için aylık 650 TL + KDV : 767 TL’dir.  (Toplam 8 ay)
2. Sınıflar için aylık 650 TL + KDV: 767 TL’dir.   (Toplam 8 ay)
3. Sınıflar için dersler bölümünde (haftada 3 saat, 14 hafta, 3,5 ay) aylık 1.137 TL+KDV : 1342 TL'dir. Seminer dersleri için aylık 650 TL+KDV :767 TL’dir.

Toplu ödeme halinde, dönem başında, %10 indirim ile (cayma hakkı yoktur)
1. Sınıflar için 5,522 TL (KDV dahil)
2. Sınıflar için 5,522 TL (KDV dahil)
3. Sınıf, sadece dersler için 3623 TL (KDV dahil)

İki ayrı toplu ödeme halinde, dönem başında ve Şubat ayında, %5 indirim ile (cayma hakkı yoktur)
1. Sınıflar için 2915 TL (KDV dahil)
2. Sınıflar için 2915TL (KDV dahil)

1. Sınıfa kayıt olmak için lütfen ilk aylık ücret, 1. semester ders kitabı ve posta masraflarının toplamı olan (767+60+15 TL) 842 TL'yi (KDV dahil) aşağıdaki hesaba iletebilirsiniz. İstanbul dışında yaşayanlar için 847 TL'dir. (KDV dahil) Eğer yurtdışında yaşıyor iseniz, bu durumda [email protected] ya da 90 216 550 59 13'ten bağlantı kurarak teyitleşebilirsiniz. Lütfen dekontunuzu [email protected] adresine göndererek, 0216 550 59 13 nolu telefondan teyitleşiniz.
 
Hesap bilgisi:
Banka: Denizbank - Suadiye Şubesi
Hesap Sahibi : Dört Element Yönetim Danışmanlığı Tic. Ltd. Şti
Hesap No: 818549
Şube Kodu: 9260
IBAN No : TR04 0013 4000 0008 1854 9000 03

Göklerin Bilgeliği okulunda dersler ağırlıklı olarak (%85 üzerinde) R. Hakan Kırkoğlu tarafından verilmektedir. Betül Alakır, Gonca Sağlam, Özlem Adakan, Tardu Demirel, Pınar Asöcal ve Şirin Mitrani eğitim kurulumuzdadır. Derslere ve mülakatlara girmektedirler.

Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır. (bilgi için tıklayınız)

Yeni eğitim döneminin tüm astroloji öğrencilerine hayırlı olmasını, en güzel sonuçları getirmesini dileriz.

GÖKLERİN BİLGELİĞİ OKULU

 

 


 

 
Paylaş » 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını FaceBook'ta paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını Twitter'de paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını Google'de paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını Delicious'ta paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını Digg'de paylaş 2021-2022 Eğitim Dönemi yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2024 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency