Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını MySpace'de paylaş
 Göklerin Bilgeliği Okulu sunduğu geniş kapsamlı eğitim programı ve öğrencilerinin donanımını değerlendiren sınav düzeni, ödevler ve atölye çalışmaları ile uluslararası standartlarda kabul görüyor. Okulumuzun uluslararası boyutta ISAR sertifikasyon sürecine bağlı bir okul olarak kabul görülmesini uzun yıllardır sürdürdüğümüz istikrarlı çabaların bir karşılığı olarak görüyor, onur ve mutluluk duyuyoruz. ISAR bağlantılı okullar için tıklayınız

Bu yılki eğitim dönemimiz 22 Ekim’de başlıyor. 29-30 Ekim tarihlerinde ise İngiltere’den astrolog Sue Tompkins ve astrolog Wendy Stacey seminerler vermek üzere ülkemize gelecekler. Okulumuzun bu yılki diploma törenini de 29 Ekim günü düzenleyeceğiz.

Göklerin Bilgeliği’nde üç yıllık bir eğitimin ardından öğrenciler dilerlerse, klasik tekniklerin kullanıldığı Master Class’a da devam edebilirler.

EĞİTİM’E KAYDOLUN: Yeni dönemde okulumuza kayıt yaptırmak için lütfen linke tıklayarak formu doldurunuz. http://www.goklerinbilgeligi.com/c/eb.asp   Tıklayınız

Katılım için: Bu yıldan başlayarak okulumuz bünyesine katılmak isteyen yeni öğrencilerimizi değerlendirmek üzere, bize kendilerini tanıtan bir yazı göndermesini rica ediyoruz. Bu yazı en az yarım A4 mümkünse 1 A4 sayfası içerisinde olmalıdır. Yazıda eğitiminizden, iş durumunuzdan, amaçlarınızdan ve kendinizle ilgili önemli gördüğünüz konulardan söz ediniz. Yukarıdaki Eğitim başvuru talebi ile birlikte, kendinizi tanıtıcı yazıyı [email protected] adresine ileteniz.

Eğitim programı

1. sınıfın amacı başlangıç seviyesindeki öğrencilerin Astroloji’nin temel kavramlarını öğrendikleri bir programı başarıyla tamamlayarak, harita yorumunda sağlam bir zemin kazanmasıdır. Astroloji, her disiplinde olduğu gibi verilen bilginin yanında onu içselleştirerek ve kişisel tecrübe ile güçlendirerek en iyi biçimde kullanılabilir. Bu sınıfın sonunda öğrencilerimizin astrolojik bir haritayı en yalın biçimi ile yorumlamalarını bekliyoruz. İlk yılda, yapılacak olan bir oryantasyon dersinden sonra Elementler/Nitelikler, Gezegenler, Burçlar, Evler ve aralarındaki bağlantılar, Güneş ve Ay İlişkisi (Rudhyar), Haritanın eksenleri, Harita tipleri, Açılar, Açı kalıpları, Ay düğümleri ve doğum öncesi güneş tutulmaları ve tüm bu konuları bir arada ele alan Atölye Çalışmaları yer alıyor. 1. yılın sonunda öğrenciler Temel İlkeler sınavını alırlar.

2. sınıfta harita yorumlama konusunda yeni adımlar atılırken, özellikle Öngörüm Teknikleri’ni inceliyoruz. Transitler, İlerletimler, Profeksiyon ve Güneş Dönüşü haritaları bu dönemin ana eksenini oluşturmakta. Aynı zamanda Helenistik Astroloji’ye giriş dersinde, öğrenciler klasik bilgiler açısından da yeni bir zemin kazanırlar. Okul olarak bu bilgilerin günümüz Astroloji’sinde önemli bir yeri olduğunu düşünüyoruz. 2. yılda öğrenciler Kiron, Astronomi, Hesaplama ve Astroloji Tarihi dersleri de almakta. Bu yılın sonunda Astronomi, Tarih ve Hesaplama sınavları vardır.

Diploma seviyesindeki 3. yıl öğrencilerimizin bilgilerini farklı yöntemlerle zenginleştirdikleri bir yıldır. Bu sınıfta, öngörüm teknikleri ile birlikte, Ortanoktalar, Harmonik Haritalar, Harita rektifikasyonu ve aynı zamanda İlişkiler Astrolojisi derslerini alırlar. Dünya Astrolojisine giriş dersi ve öğrencilerimizi profesyonel anlamda daha farkında kılan Danışmanlık İlkeleri dersleri de bu sınıfta yer alıyor. Bu dönemin sonunda, öğrencilerimiz Yorumlama Projesini ve mülakatı başarı ile tamamlayarak Diploma almaya hak kazanırlar.

          


Master Class
Helenistik, Ortaçağ ve Rönesans dönemi kaynaklarını incelediğimiz Klasik Astroloji sınıfına okulumuz programını tamamlamış ya da en az 3. sınıfına devam eden öğrencilerimizi kabul ediyoruz. Bu özel sınıfta klasik astrolojinin temel ilkeleri yanında çok farklı öngörüm teknikleri işlenmekte. Mizaç Analizi, Harita Almutenleri, Ay'ın yönelimi, Sekt Kavramı, Temel ve Tesadüfi Asaletler, Üçlülerin Kullanımı, Açılar ve Tanıklık, Dorifori, Haritada Rank, Athla Çemberi, Arap noktaları (Helenistic Lots), Meslek, Evlilik, İlişkiler üzerine değerlendirmeler, Yaşam uzunluğu kavramları yanında, Firdaria, Directing by Terms, Ruh Noktasından açılım, Decennials, Profeksiyonlar gibi öngörüm tekniklerini incelemekteyiz. Bu dönemde açılacak sınıfla ilgili bilgileri daha sonra öğrencilerimize ileteceğiz.   

Sertifikasyon
Sertifikasyon için istenen başarı önceki sınavlarının toplamı ile birlikte 70/100'dür. Bu aşamada ödevlerin tamamlanmış olması gerekir. Bu başarı puanında ağırlık Astronomi (%10), Tarih (%10) ve Hesaplama (%10), Temel İlkeler (%30), Yorumlama Projesi (%40) şeklindedir. Sertifikasyon, Yorumlama Projesi görüşmesi sonunda tamamlanır. Bu görüşme Eylül ayında yapılacaktır. Bu sertifikasyon aynı zamanda ISAR sertifikasyonu için bir ön koşuldur.

Dileyen öğrencilerimiz, ISAR sertifikasyon programındaki aşamalar için ayrıca başvurabilirler.

Fakülte:
Onursal Başkan; Bernadette Brady MA (PhD tez aşamasında)

R. Hakan Kırkoğlu MA,  DFAstrolS-ISAR-CAP  Halen Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde ikinci yüksek lisansını yapan Kırkoğlu, İTU İşletme Mühendisliği bölümünden lisans, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. Detaylı biyografi için tıklayınız.

Pınar Asöcal MA, Cert. Faculty, 1955 yılında Ankara’da doğdu. ABD Michigan Kalamazoo College’da  Ekonomi bölümünden lisans ve Michigan University’de Ekonometri bölümünden yüksek lisan derecesi kazandı. 1979’a mali analist olarak başladığı iş yaşamı boyunca finans ve yapı sektöründe üst düzey yönetici olarak çalıştı. 2003 yılında R. Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını Yorumlama Projesi’nde birinci gelerek bitirdi. Pınar Asöcal Faculty of Astrological Studies’te Diploma seviyesinde çalışmalarına devam etmekte, okulumuzun eğitim programına danışmanlık etmektedir.

Gonca Sağlam, MA, Dip. Goklerin Bilgeliği, 1972 yılında Denizli’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans,  İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1995 yılından itibaren finans ve iletişim sektörlerinde Pazarlama, CRM ve Proje Yönetimi alanlarında görev aldı ve yöneticilik yaptı. 2007 yılında R. Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını birincilikle tamamlayan Gonca Sağlam,  danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Şirin Mitrani Dip. Goklerin Bilgeliği, 1970 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Okurken başladığı iş yaşantısında turist rehberliği,reklam yazarlığı, haber muhabirliği yaptıktan sonra ihracatta karar kıldı. Halen, senelerdir çalışmakta olduğu ihracat firmasında Pazarlama-Satış Müdürlüğü görevini yürütmektedir. 2008 yılında R. Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını birincilikle tamamlayan Şirin Mitrani astroloji konusunda İngiltere ve Amerika’da düzenlenen konferans ve seminerlere katılmakta, yıllardır üyesi olduğu ISAR’ın sertifikasyon programına devam etmektedir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Betül Alakır Dip. Göklerin Bilgeliği, asistan, İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, İngilizce Öğretmenliği Ana Bilim Dalı, İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Temel İngilizce Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştı.  2009 yılında Göklerin Bilgeliği Okulu’nun 3 yıllık eğitim programını birincilikle bitirdi ve en iyi yorumlama projesini hazırlayarak diplomasını aldı. Mezuniyetinin ardından R.Hakan Kırkoğlu'ndan aldığı Klasik Astroloji eğitimini de başarıyla tamamladı. R.Hakan Kırkoğlu'nun asistanı olarak Göklerin Bilgeliği Okulu bünyesinde çalışmakta olan Betül Alakır, ISAR sertifikasyon programına devam etmekte, İngilizce, Fransızca, Arapça bilmektedir. Evli ve bir erkek çocuk annesidir. www.betulalakir.com

         

Dersler ve ders günleri
Dersler haftada üç saat olmak üzere, haftasonları Moda’da yapılmaktadır. 1 sınıf 26 hafta, 2. sınıf 24 hafta, 3. sınıf ise 20 haftalık bir programa sahiptir. Ders gün ve saatlerini ve detayları önümüzdeki aylarda açıklayacağız.

           

Eğitim ücretleri
1., 2. ve 3. sınıflar için aylık 300 YTL’dir. (KDV dahil) Dilerseniz üçer aylık toplu ödemede %15, altı aylık toplu ödemede %20 indirim elde edebilirsiniz.

Eğitim Bursu
Her yıl olduğu gibi, bu yıl da, başlangıç sınıfında yüksek başarı göstermiş bir öğrencimize 2. sınıf, 2. sınıfta yüksek başarı göstermiş bir öğrencimize 3. sınıfta ½ oranında bir burs vermekteyiz. 2010-2011 döneminde Dilek Karakaya ve Derya Şimşek burslu öğrencilerimiz olmuştur.

Tanışma Toplantısı
Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni öğrencilerimizle bir tanışma toplantısı düzenliyoruz. Bu toplantının tarihini önümüzdeki aylarda kayıt yaptıran öğrencilerimize açıklayacağız.

Yaz Okulu  16 Temmuz - 16 Ağustos
Bu yıl 16 Temmuz'da başlayacak ve 10 ders sürecek olan bir Yaz Okulu düzenliyoruz. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da konumuz Horary (Kehanet) Astrolojisi olacak. Bu sınıfla ilgili kontenjanımız açılırsa, önümüzdeki günlerde bu sayfada ayrıca sizleri haberdar edeceğiz.

Okulumuzu ziyaret eden konuşmacılar, astrologlar: Chris McRae, Monica Dimino, Kelley Hunter, Dorothy Oja, Bernadette Brady, Frank Clifford, Darrelyn Gunzburg, Melanie Reinhart, ve Nicola Allsop

Tüm öğrencilerimize ve Astroloji ile yakından ilgilenenlere güzel bir eğitim dönemi diliyoruz.

Göklerin Bilgeliği Okulu  www.goklerinbilgeligi.com

 

 
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2011-2012 yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2022 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency