Eğitim yılımızı tamamladık
Paylaş » Eğitim yılımızı tamamladık yazısını FaceBook'ta paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını Twitter'de paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını Google'de paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını Delicious'ta paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını Digg'de paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını MySpace'de paylaş
 

Bir eğitim yılını tamamlamış olmanın güzel duygusunu yaşıyoruz. Pınar Asöcal, Meltem Sözübir ve ben, son derece yoğun bir dönem geçirdik. Bu süre içinde öğrencilerimizden Naz Bayatlı, Murat Sağlam, Banu Kuru, Gonca Sağlam değişik konularda çeviriler yaparak websitemize katkıda bulundular. Şimdi bir parça nefeslenme dönemi, 20'sinde Hesaplama ve Temel Bilgiler sınavlarını gerçekleştireceğiz. İleri 2. seviye öğrencilerimiz 6 Haziran'a kadar Yorumlama Projelerini teslim edecekler.

Geçtiğimiz yıl eğitimimizi üç yıla çıkartmıştık ve bu yıl şimdi bu kararımızın yapıcı sonuçlarını daha iyi görebiliyoruz. Yeni başlayan öğrenciler açısından ilk yıl her zaman biraz hazırlanma, ısınma ve uyum sağlama dönemidir. Astrolojik bilginin doğru kullanımı yıllar alan bir süreçtir. Zaman en iyi öğretmendir. Astroloji'ye başlayan öğrencilerin çoğu aceleci bir mizaçta, hemen her şeyi öğrenmek eğilimindedirler. Ancak bilgiyi içselleştirmek ve zenginleştirmek gerekir. Biz öğrencilerimizin sadece bilgi değil, bilgelik sahibi olmasını da istiyoruz. Eğitim sistemimizi de bu yönde şekillendirdik. Yıl içerisinde değişik konularda atölye çalışmaları yaptık. Yaz aylarında, Temmuz ve Ağustos aylarında sadece öğrencilerimize yönelik iki ayrı atölye çalışması daha yapacağız.

İleri 1 seviyesine devam eden öğrencilerimiz hem harita yorumlama güçlerini arttırırlar hem de öngörüm teknikleri üzerinde dururlar. Bu dönemde temel Astronomi ve Tarih bilgilerinin yanı sıra ilişkiler astrolojisini de içine alan bir program uyguluyor, bolca örnek işliyoruz.

İleri 2 seviyesine ulaşan öğrencilerimiz astrolojinin diğer tekniklerine ısınmaya başlar. Ortanoktalar, harmonik haritalar, rektifikasyon uygulamaları bu bölümde ağırlık kazanır. Ayrıca dünya astrolojisine giriş niteliğinde bilgiler veriliyor. Bu aşamanın sonunda, öğrencilerimiz, tüm bilgilerini ortaya koyabilecekleri Yorumlama Projesi tamamlıyorlar. Proje sonunda, bir görüşme yaparak onlarla birlikte bir durum değerlendirmesi yaparız.

Bu yıl ayrıca son derece keyifli geçen Klasik Astroloji dersileri yaptık. Bu sınıfa katılım için iyi derecede temel eğitim almış olmak gerekiyor.

Bu yılki mezuniyet törenimizi Eylül ayında Boğaziçi Üniversitesi Kennedy Lodge'ta gerçekleştireceğimiz bir kokteylle kutlayacağız.

Yeni eğitim dönemimizde başlangıç seviyesinde yine iki ayrı sınıf açmayı planlıyoruz. Şu ana kadar çok sayıda başvuru aldık, Göklerin Bilgeliği Okulu'nda okumak isteyenler www.goklerinbilgeligi.com sitesine giderek başvuru formunu doldurabilirler. Başvuru yapanları önümüzdeki aylarda güncel gelişmelerden haberdar edeceğiz. 2007/2008 eğitim dönemi 6 Ekim tarihinde başlayacak.

Tüm öğrencilerimize ve çalışmalarımızı takip edenlere güzel bir yaz mevsimi diliyoruz.

R. Hakan Kırkoğlu
Göklerin Bilgeliği Okulu

                  

                  

                 

                 

                 

                 

                  

                

                

                

 
Paylaş » Eğitim yılımızı tamamladık yazısını FaceBook'ta paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını Twitter'de paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını Google'de paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını Delicious'ta paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını Digg'de paylaş Eğitim yılımızı tamamladık yazısını MySpace'de paylaş

2021`de Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
Barack Obama...
Kollektif Gezegenler...
Çin`in gelecek devrimi...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2022 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency