Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını MySpace'de paylaş
 

2016-17 Eğitim Programı

Göklerin Bilgeliği Okulu

Ülkemizde astroloji eğitiminde özgün bir yeri olan Göklerin Bilgeliği Okulu’nda ezberci olmayan, kişisel farkındalığa odaklı, teorik ve pratik bilgiler arasındaki dengeyi iyi kuran bir eğitim programı bulacaksınız. Yıllar içinde olgunlaşan, özenle hazırlanan bu program uluslararası standartlar taşıyor. Öğrencilerimizi başlangıç aşamasından diplomaya kadar ilerleyen süreçte dikkatli bir değerlendirme sürecinden geçiriyoruz.

NOT: Bu yılki sınıf-içi programımızda kontenjanımız dolu olduğu için sadece Online programa öğrenci kabul edebiliyoruz. İlginiz için çok teşekkürler.

Bu yıl yeni eğitim dönemi 22 Ekim 2016 Cumartesi günü başlayacak. Lütfen başvuru için bu formu doldurunuz, tıklayınız. Eğer Online eğitim için başvuruyorsanız, eğitim amaçları kısmında lütfen belirtmeyi unutmayınız. Sorularınız için 0216 550 59 13 nolu telefondan bizi arayabilir, ya da ofis.kirkoglu@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Lütfen e-postanızın konu kısmına EĞİTİM2016 yazınız. 

      


 8 Ekim Cumartesi günü 11:00-13:00 saatleri arasında, Moda’da yeni katılan öğrencilerimizle her yıl olduğu gibi bir tanışma toplantısı düzenleyeceğiz.
 
Okulumuzun eğitim programı uluslararası düzeyde kabul gören bir diplomaya sahiptir ve dileyen öğrencilerimiz ISAR’ın (International Society for Astrological Research) yürüttüğü etkinlik sınavına doğrudan katılabilirler. ISAR websitesi www.isarastrology.com

          

Okulumuzda iki ayrı eğitim programı uygulanmakta. Bu programların detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Sınıf-içi Diploma programı (Dersler Moda’da yapılmaktadır)

Başlangıç Seviyesi (Cumartesi günleri, saat 10:00-13:15)
İleri Seviye (Cumartesi günleri 15:00-18:15)
Diploma seviyesi, Farkındalık Projesi Öğrenci Seminerleri (Diploma sürecine katılan öğrencilerimizin kendi seçtikleri örnekleri ve daha sonra alacakları özel projeleri hazırladıkları sınıf)

Online Sertifika Programı (Derslere online olaran internet olan her yerden, evinizden katılabilirsiniz)
Başlangıç Seviyesi (Çarşamba günleri 20:00-22:10)
İleri Seviye (Perşembe günleri, 20:00-22:10)

PROGRAM
Sınıf-içi Diploma Programı

Başlangıç seviyesinde öğrencilerimiz, temel astrolojik bilgilere ve örneklerle bir haritanın yorumlanma esaslarına odaklanırlar. Bu sınıfta gezegenlerin doğası, arketipler, burçlar ve evlerin karşılık geldiği konular, psikolojik ve sosyal karşılıklar, sembolizm, gezegen burç/ev ilişkileri, farklı yöneticilik (asalet) seviyeleri, Tüm Burç Ev sisteminin incelikleri, gezegenler arasındaki şahitlik ve açılar, haritada eksenlerin (Asc/MC)
değerlendirilmesi, Güneş/Ay psikolojisi, açı kalıpları, harita tipleri, Kiron, doğum öncesi güneş tutulmalarının kullanılması ve Helenistik astrolojiye ait olan gemi metaforu özellikle vurgulanır ve uygulamalarla ele alınır.

Başlangıç seviyesindeki öğrencilerimizin kendi ilerlemelerini görebilmeleri için Şubat ayında test şeklinde bir ara sınav, dönem sonunda ise (Haziran ayında) Temel Bilgiler Değerlendirme Sınavı yapıyoruz. Artık geleneksel hale gelen bu değerlendirme sınavına öğrencilerimiz yanında her yıl dışarıdan da katılım olmakta. Eğitimlerine okulumuzda devam etmek isteyen, bilgilerini ölçmek isteyen öğrenciler bu sınava katılabilirler. (başarı puanı  60/100) Bu yılki sınavlarla ilgili bilgi için ayrıca tıklayınız

Diploma programının ileri sınıfında harita yorumuna yönelik pratikler devam ederken, öngörüm yöntemleri ve ileri teknikler ele alınmakta. Bu sınıfta İlerletimler (İkincil ve Üçüncül) Güneş Yayı (Solar Arc), Profeksiyon ve Güneş Dönüş haritaları, Transitler yanında Ruh Noktasından açılım gibi Helenistik dönem tekniklerine de yer vermekteyiz. Aynı zamanda bu sınıfta, Rektifikasyon pratikleri, Orta noktalar, Harmonik haritalar, İlişkiler Astrolojisi (Sinastri, kompozit ve davison haritaları) yanında Astronomi, Hesaplama ve Astroloji tarihi dersleri de yer almakta.

Bu sınıfta öğrencilerimiz Rektifikasyon ve Tarih dersleri için ödevler hazırlarlar. Dönem sonunda Hesaplama (yazılı), Astronomi ve Astroloji tarihi sınavları (test) yapılır. Sınav ve ödevlerini tamamlayan öğrencilerimiz 3. yılda Öğrenci Seminerlerine katılabilirler.

Öğrenci Seminerleri Sınıfı
Bu aşamaya ilerleyen öğrencilerimiz, Hakan Kırkoğlu’nun moderatörlüğünde, kendi seçtikleri bir harita üzerinde, şimdiye kadar öğrendikleri tüm bilgileri toparladıkları 50 dklık bir sunum yaparlar. Daha sonra her öğrenci için, yazılı olarak hazırlayacakları ayrı bir proje verilir. Bu aşamadaki öğrencilerimizle yaz aylarında ayrı bir toplantı yapacağız. Diploma sürecinin son aşamasında öğrencilerle hazırladıkları proje ile ilgili bir mülakat yapılır. 

Online Sertifika Programı
İnternet üzerinde bulunduğunuz yerden katılabileceğiniz bu program diploma programına paralel bir programdır. Bu programın ikinci sınıfında Tarih, Orta noktalar ve Harmonik haritalar dersleri yer almamaktadır. İkinci yılın sonunda, ödev ve sınavlarını tamamlayan öğrencilere hazırlamaları için bir Yorumlama Projesi verilmektedir.

Online programın her iki sınıfı iki ayrı semesterden oluşur.
I. Sınıf  I. Semester 26 Ekim -25 Ocak ve II. Semester 8 Şubat – 21 Mayıs (I. Semesterde 14, II. Semesterde 15 ders)

II. Sınıf  I. Semester 27 Ekim – 26 Ocak ve II. Semester 9 Şubat – 13 Nisan (I. Semesterde 14, II. Semesterde 10 ders)

Eğitim ücretleri:
Diploma Programı Başlangıç ve İleri Seviye sınıfları için aylık 350 TL’dir. (KDV dahil)

Bilgilerini geliştirmek, pratik yapmak isteyen diğer öğrenci ve mezunlarımız da Öğrenci seminerleri derslerine önceden haber vermek suretiyle  katılabilirler. Aylık ücret 100 TL’dir.(KDV dahil) Bu derslerle ilgili lokasyonu ayrıca bildireceğiz.

Online Eğitim programı:
I. Sınıfta : her semester için 280 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 840 TL KDV dahil) II. Sınıfta: I. Semester 280 TL’lik üç eşit ödeme (toplam 840 TL KDV dahil), II. Semester 300 TL’lik iki eşit ödeme (600 TL KDV dahil)

Online Eğitim programına katılanlar için ÖNEMLİ NOT:
Dersler başlamadan önce ders kitaplarının postalanması ve eğitimle ilgili teknik bilgilerin önceden verilmesi için lütfen kaydınızı en geç 24 Ekim tarihine kadar tamamlamanızı rica ediyoruz. İlk kayıtta kitap (20 TL) +posta ücreti (10 TL) ya da yurtdışı için ücret değişebilir ve ilk taksit olan (280 TL)  alınacaktır.MASTER CLASS
Helenistik, Ortaçağ ve Rönesans Dönemi Uygulamaları

Bu yıl Pazar günleri saat 15:00-18:15 saatleri arasında mezunlarımız ve en azından II. Sınıfı tamamlamış öğrencilerimiz için Helenistik, Ortaçağ ve Rönensans Dönemi uygulamalarını ele aldığımız master class dersleri yapacağız. Başvuru sayısına bağlı olarak lokasyon ayrıca belirtilecek. Bu programa başvuru için lütfen ofis.kirkoglu@gmail.com adresine e-posta gönderiniz ve konu kısmına MASTER CLASS 2016 yazınız.

Bu üst seviyede tekniklerin ele alındığı bir programdır. Master Class’ın ilk dersini 6 Kasım 2016’da (saat 16:00) yapacağız. 

                         


Program: Antik Evren Anlayışı, Helenistik Astrolojinin Temel Kavramları, Temel ve Tesadüfi Asaletler, Evler, Oikodespotes ve yardımcısı, Almuten kavramı, Farklı göstergeler olarak almutenler, Mizaç Analizi, Gemi Metaforu, Şans ve Ruh Noktası ve diğer hermetik noktalar, Üçlülerin Kullanımı, Tanıklıklar, Öngörüm Teknikleri: Ay’ın 3. , 7., ve 40. günü haritaları, Haritanın zaman boyutunda okunması, Ruh Noktasından açılım (zodiacal releasing), Kısmi asaletler üzerinden ilerletim, Decennials, İleri seviyede Profeksiyon ve Güneş Dönüşü haritaları ve bu haritalar üzerine özel uygulamalar, Ferdar Tekniği, Sabit Yıldızlar

Öğrenciler bu program sonunda kitap açık bir sınava girerler. Başarı notu 75/100’dür.
Eğitim ücreti: Aylık 350 TL’dir.

Eğitim Kurulu:

R. Hakan Kırkoğlu MA, DFAstrolS-ISAR CAP, İkinci yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünde 18. yüzyılda Osmanlı Sarayında İlm-i Nücum üzerine yapan Kırkoğlu 1988'de ITÜ'den İşletme Mühendisliği’nden lisans, 1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. 1933-2000 yılları arasında bankacılıkta hazine, araştırma ve finansal kurumlar alanlarında çalıştı. 1983’ten bu yana Astroloji içinde olan Kırkoğlu, 1997 yılında Faculty of Astrological Studies’i Veritas ödülüyle bitirdi. 2000 yılında profesyonel anlamda astrolog olarak çalışmaya başladı. Danışman astrolog, eğitmen ve yazar olarak 30 yılı aşan bir süredir ülkemizde Astroloji’nin ön safında yer almaktadır. 1999 yılından bu yana, ABD, İngiltere, Avustralya, Polonya ve Sırbistan’da düzenlenen pek çok uluslararası konferansa davet edilen Kırkoğlu, UAC 2012’de dünya astrolojisi bölümünde keynote speaker olarak yer aldı. Daha fazla bilgi için tıklayınız

Dr. Bernadette Brady okulumuzun onursal başkanıdır. Bilgi için tıklayınız

Pınar Asöcal MA, Cert Faculty of Astrological Studies, Dip. Mayo School of Astrology. 1955 yılında doğdu. ABD Michigan Kalamazoo College’da Ekonomi bölümünden lisans ve Michigan University Ekonometri bölümünden yüksek lisans derecesi aldı. 1979’da mali analist olarak başladığı iş yaşamı boyunca finans ve yapı sektöründe üst düzey yöneticisi olarak çalıştı. 2003 yılında R. Hakan Kırkoğlu’nun eğitim programını Yorumlama Projesinde birinci gelerek bitirdi. Pınar Asöcal İngiltere’de Faculty of Astrological Studies’ten sertifika, ayrıca Mayo School of Astrology’den diploma sahibidir. Annelere Kullanım Kılavuzu adlı bir Astroloji kitabı bulunmaktadır. Bir çocuk annesidir.

Gonca Sağlam MA, Dip. Göklerin Bilgeliği, 1972 yılında Denizli’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden lisans, Istanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden yüksek lisans derecesi aldı. 1995 yılından itibaren finans, iletişim sektörlerinde Pazarlama, CRM ve proje yönetimi alanlarında çalıştı ve yöneticilik yaptı. 2007 yılında Göklerin Bilgeliği eğitim programını birincilikle bitiren Gonca Sağlam danışmanlık ve koçluk yapmaktadır.

Şirin Mitrani, Dip. Göklerin Bilgeliği, ISAR CAP, 1970 yılında Istanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. Okurken başladığı iş yaşantısında turist rehberliği, reklam yazarlığı, haber muhabirliği yaptıktan sonra ihracatta karar kıldı. Halen Fransa’da çalışmaktadır. 2008 yılında Göklerin Bilgeliği Okulu’nu eğitim programını birincilikle tamamlayan Şirin Mitrani 2016 yılında yapılan İngiltere Astroloji Derneği’nin yıllık konferansına konuşmacı olarak katılmaktadır. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

Betül Alakır, Dip. Göklerin Bilgeliği, ISAR CAP. İstanbul doğumlu olan Betül Alakır, Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Türkiye’de Göklerin Bilgeliği Okulu’ndan 4 yıllık Modern ve Klasik Astroloji eğitimi aldı. Bu süreçte Amerika ve İngiltere’deki Astroloji kuruluşlarının eğitim ve seminerlerini takip etti. ISAR danışmanlık ilkeleri konusunda Türkiye’de eğitim vermeye yetkilidir. İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

Yeni eğitim döneminde tüm astroloji severlere güzel bir yıl diliyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla,

R. Hakan Kırkoğlu
Göklerin Bilgeliği Okulu

 

 
Paylaş » Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını FaceBook'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını Twitter'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını Google'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını Delicious'ta paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını Digg'de paylaş Yeni Eğitim Dönemi 2016-2017 yazısını MySpace'de paylaş

2016`da Türkiye...
2015`te Türkiye...
Mevlana:Astrolojik bir portre...
2013`te Türkiye...
2012`de Türkiye...
Neptün Balık`ta...
2011`de Türkiye...
2010`da Türkiye...
Kova`da üçlü kavuşum - Melanie...
Satürn-Uranüs Karşıtlığı- Mela...
 
Ekle
Çıkart
e-Posta adresinizi yazın
Copyright © 2003-2018 R.Hakan KIRKOĞLU Bucks - Digital Media Publishing Agency